İçeriğe Yönlendir

Mondeo Sağ Far Sönmüyor

Emin özdamar

Recommended Posts

Emin özdamar
(düzenlendi)

İyi aksamlar sayın forum üyeleri;

Bu akşam 48 saattir sökülü olan kutup başını taktım.Key code istedi girdim hersey olması gerektiği gibi çalışıyor uzun kısa stop camlar aynalar sinyaller sisler klima radyo CD bluetoot normal 

Sol sis çalışmıyor okadarina razıyım şikayetim yok sabah ola hayrola bakalım.Akü başını sökmedim  😀

tarihinde Emin özdamar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oksit vs oluştu ve kuruyunca düzeldi muhtemelen. Ecu her nerede ise açıp temizlemek veya göz kontrolü yapmak gerekir. Bu tip arıza mekaniksel olur ve devamı da gelir zamanlar

passata da yokmuş
Bizim aletler 96dan beri elektronik sürücülü. Yeniler ise evlere şenlik. Korna kısa devre oluyor 9bin avro sistem çöp
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Korna kısa devre oluyor 9bin avro sistem çöp

röle tak

Yorum bağlantısı
Emin özdamar

Erken sevindim beee silecek çalışmıyor korna çalışmıyor sağ far yanik kalıyor ariza devam 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

@Servet Aydın abinin dediği gibi kart bulunup temizlenmeli. Forumda bir Mercedes de parça değişimine kadar giden bir bakım yapılmıştı karta.

Yorum bağlantısı
Emin özdamar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

@Servet Aydın abinin dediği gibi kart bulunup temizlenmeli. Forumda bir Mercedes de parça değişimine kadar giden bir bakım yapılmıştı karta.

Yolcu koltuğu önündeki sigorta panelinin olduğu karti soketlerini söktüm soketin birinde oksitlenme var focuslarda sık oluyormuş silecek motoru kablosu içinden su yürüyüp kartta oksitlenme yapiyor diye okudum forumlarda muhtemel aynı olay bende var bu sorunla karşılaşan ve tamiratı hakkında bilgili bir usta tavsiye edecek var mi 

Yorum bağlantısı
Emin özdamar
(düzenlendi)

Otokoç izmir 3.sanayide aradım 2012 mondeo gem modülü fiyat sordum 31.000₺ dedi.Evet otuzbirbin Türk lirası.  Servis kaydı oluşturmak istedim belki ustaları kart değiştirmeden çözer diye bu gün 9.04.2021 bana 31.05.2021 tarihine randevu verdiler.50 gün sonraya yani.

Arabayı bu şekilde kullanmakta riskli.Yardim rica ediyorum . Bu arada konuştuğum servis yedek parça sorumlusu 17 yıldır bu serviste çalıştığını ve mondeo gem modülü arızası hiç duymadığını söyledi.

tarihinde Emin özdamar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin özdamar

İzmir de gem modülü tamiri yapabilecek usta var mi ? Yoksa boşuna aramayım 

Birde izmirde çıkma gem modülü nerede bulabilirim 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bence Çetaş servise de bir danışın. İlgililer yönlendirmelerinide beğendim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
röle tak
Valla röle takıyorum. Karttan gelen direk korna uçlarına röle bobini, röle kontağını da 24volt alıp kornaya gönderiyorum. Ama kendi makinalarıma. Müşteri için yapmam
Erken sevindim beee silecek çalışmıyor korna çalışmıyor sağ far yanik kalıyor ariza devam 
Gem modülü bul sök ve bana gönder.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oksit vs oluştu ve kuruyunca düzeldi muhtemelen. Ecu her nerede ise açıp temizlemek veya göz kontrolü yapmak gerekir.

Demişim ve oksit çıktı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mondeo mk4 te gem arızası ben de duymadım, ama aıza adı üstünde olabilir yani. focusta duydum mesela

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
mondeo mk4 te gem arızası ben de duymadım, ama aıza adı üstünde olabilir yani. focusta duydum mesela
Oldu hemde acayip. Tesisat içinden kablo dememetinin birinin içinden geliyor su. Bildiğin 050mm kablonun izolasyonu içinden. Şaka gibi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arabayı fazla yıkamayacan hep derim, bazısı 10 mt tepeden su tutuyor neler göreceğiz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
arabayı fazla yıkamayacan hep derim, bazısı 10 mt tepeden su tutuyor neler göreceğiz
Yalan! Yok öyle bir şey
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Geçen yıl da klimayı yıkayıp patlatmıştı.. :D

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçen yıl da klimayı yıkayıp patlatmıştı.. :D

ev sigortası öder mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ev sigortası öder mi?

Öderdi aslında ama nasıl izah edeceğini bilemedi [emoji23]Eksper soracak. Nasıl su aldı bu ?
Servet cevaplar. Eee. Şeyy. Ben suyla oynamayı severim de. Yıkadım.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Öderdi aslında ama nasıl izah edeceğini bilemedi emoji23.png

ben dersimi aldım, ev yanarken evet arkadaşlar diyerek videoya çekip vloger olacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ben dersimi aldım, ev yanarken evet arkadaşlar diyerek videoya çekip vloger olacağım

Takip et butonu şart ama 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Gem modülü bul sök ve bana gönder.

Sen ne büyük adamsın :friends:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Öderdi aslında ama nasıl izah edeceğini bilemedi emoji23.pngEksper soracak. Nasıl su aldı bu ?
Servet cevaplar. Eee. Şeyy. Ben suyla oynamayı severim de. Yıkadım.

Yada; "yangın çıkarmayı severim de. Söndürürken oldu.":)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen yıl da klimayı yıkayıp patlatmıştı.. [emoji3]
Aman bişeyi de unutma
Sen ne büyük adamsın :friends:
Dur ramazana hazır gelmişken huşu içerisinde bi söz edeyim, sevgili evladım büyüklük anca takva ile olur. Bizi 33 gün sonra diskoya götürsene
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
İzmir de gem modülü tamiri yapabilecek usta var mi ? Yoksa boşuna aramayım 
Birde izmirde çıkma gem modülü nerede bulabilirim 
2. Sanayide Kazım usta var beyin tamircisi , gem modülünü yapabilir mi bilmem ancak kime sorsanız onu söyler yerini de tarif eder. Ama Servet abiye göndermek daha iyi olabilir. Umarım kısa zamanda sorununuz çözülür
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...