İçeriğe Yönlendir

Silinemeyen Formatlanamayan ama Okunabilen SSD

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

laptopa takılı ssd sürekli maviekrana neden olmaya başladı. windows kurayım dedim. kuramadım. pc ye takıp formatlamak istedim olmuyor. dosyaları siliyorum silmemişim gibi duruyorlar. nedendir?

az kullanılmış kingston marka 400 serisi ssd. yazık oldu. neyseki veriler duruyor. normalde veirler silinir bunda silinemiyro iyimi...

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Aynı durumu flask bellekte deneyimledim 2-3 sefer. Bu işlerden iyi anlayan arkadaşlara da verdim onlarda çözemediler. Silemiyorum, yeni bir şey ekleyemiyorum, formatlayamıyorum. CD-ROM oldu resmen :) Bende veri kaynağı olarak kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

silinemeyen ssd ler değerine alınır

disk yönetiminden girip işlem yapılamıyor mu? format biçimi fat mi ntfs mi

bi rde harici bağlantı kablosu çok önemli, her kablo iş yapmıyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Siz bu diski, başka pc ye harici takıp format atmayı denedinizmi. Belki anakarta sıkıntı var. Ram bile bozuk olabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

silinemeyen ssd ler değerine alınır

disk yönetiminden girip işlem yapılamıyor mu? format biçimi fat mi ntfs mi

bi rde harici bağlantı kablosu çok önemli, her kablo iş yapmıyor

adres alayım? çalşırsa darülşafakaya bağış makbuzunuzu alırım.

Ali Darbaz yazdı:

Siz bu diski, başka pc ye harici takıp format atmayı denedinizmi. Belki anakarta sıkıntı var. Ram bile bozuk olabilir. 

başka pc de de olmuyor. format atıyorum geri geliyor dosyalar. arada kitleniyor disk.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kingdian 32gb aliexpress malı dandik ssd ye canavar gibi win10 kurdum. kingston dan bile hızlı çalıştı. demekki disk gidiciydi de o arada oluşan kapanmalar filan diskten ileri geliyordu. ya da, bataryayı yenilemeden önce ki kapanmalar diski bozdu birşekilde.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Muhtemelen arızalı bir disk ile karşı karşıya kaldınız. Aynı şeyi doktora tezimi yazarken ben yaşadım. Kapanıp açılmalardan ötürü saçmalamaya başlayan SSD birden öldü. Projede 30 GB veri kurtarılamadı ve işlerim 6 ay uzadı. 

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Sandisk dsd de başıma geldi benzer durum, aldığım firma garantiyi kabul etmedi ben de sandisk merkeze email attım, bana kod verdiler ups kargo ile Polonya ya gönderdim, 15 günde bana yenisini gönderdiler. Garantiyi işletebilirseniz hiç uğraşmayın. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

2 seneden fazla olmuştur alalı. garanti işe yararmı emin değilim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

O hdd ölü. Ondan sana hayır gelmez. Fatura tarihinden itibaren 2 yıl dolmadıysa değişimi mümkündür. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çöp oldu. dahada kingston almam. sandisk te almam.

hik visioni, netac alacağıma artık. ne farkı var ki şu durumda. belki daha bile iyidirler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

2 seneden fazla olmuştur alalı. garanti işe yararmı emin değilim.

3 yıl ssd? lerde garanti

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

5 sene koşullu diyor da kontrol edemiyorum. kingston ssd kontrol programı var diski çalıştırmıyor. ölü bence. varsa bir yolu yollayalım servisine.

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
(düzenlendi)

Dogan Arsiray yazdı:

laptopa takılı ssd sürekli maviekrana neden olmaya başladı. windows kurayım dedim. kuramadım. pc ye takıp formatlamak istedim olmuyor. dosyaları siliyorum silmemişim gibi duruyorlar. nedendir?

az kullanılmış kingston marka 400 serisi ssd. yazık oldu. neyseki veriler duruyor. normalde veirler silinir bunda silinemiyro iyimi...

Bana yollamanız mümkün mü çözüm için Doğan bey.

tarihinde Burak Tokcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Adamın kafasına seksen kere vurursan yalama oluyor bu kapasitör tabanlı devreler. Sürekli yaz boz bi yere kadar. O nedenle sürekli yaz boz veritabanı gibi şeylerde HDD daha stabil uzun vadede.

Eski epromlar da 40-50 seferden sonra dikiş tutmazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Deniz Kom yazdı:

Muhtemelen arızalı bir disk ile karşı karşıya kaldınız. Aynı şeyi doktora tezimi yazarken ben yaşadım. Kapanıp açılmalardan ötürü saçmalamaya başlayan SSD birden öldü. Projede 30 GB veri kurtarılamadı ve işlerim 6 ay uzadı. 

Geçmiş olsun. 

Böyle bir çalışma kesinlikle, hem harici, hem bulutta tutulmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

Ne kadar zaman kullanıldı? Darbe, ısı, nem filan aldı mı? Ya da belki bir malware mi bozdu?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

az kullanildi. 2 seneyi gecmis alali. iki uc gunde bir aksam 2 saat calismistir. pil nedeniyle pek cok kez coktu makine. belki bozuldu bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Ne kadar zaman kullanıldı? Darbe, ısı, nem filan aldı mı? Ya da belki bir malware mi bozdu?

SSD uyumlu olmayan disk sıkıştırma optimizer gibi birşey vardıysa.. Bir de disk driver SSD uyumlu modda değilse vs vs. gibi sebepler de olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

çöp oldu. dahada kingston almam. sandisk te almam.

hik visioni, netac alacağıma artık. ne farkı var ki şu durumda. belki daha bile iyidirler.

Samsung candır. 300 den fazla satmışımdır, daha 1 tanesi bozuldu sadece. Hemde en az 5 senedir.

Kingston'un kendi yazılımı ile format atmayı denediniz mi?

Dogan Arsiray yazdı:

pil nedeniyle pek cok kez coktu makine.

ssd'nin 1 numaralı katili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...