İçeriğe Yönlendir

W201 190E Mersedes

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Yakın bir arkadaşım hakan usta aracılığı ile aldı şu an araç bende kendisi yurtdışına gitti dönene kadar eksiklerini tamamlayacağım birkaç ayda sanırım.

1.8 motor çok uzun yıllar tek sahipli saha sonra 6 ay bir sene kadar apaçimsi kullanılmış

herhangi bir oynama yok bakanlar begendiler 260bin km de. İlk kez bugün kullandım yolda gidişi hoş.

Yapılacaklar:

1- Sunroof sağlıklı çalışmıyor bir balans işi var sunroofta kitabını buldum ama karışık iş çalışmak lazım ya da yapan ustaya gidilecek doğrudan.

2- şanzıman ara geçişlerinde devir fazla. şanzımandan bir hortum nereye gittiği bilinemediği için körlenmiş bakılacak. sport/eco modu var onun olabilir. Bir bakılacak.

3- Klima çalışıyor ama gazı az gibi bakılacak. Klima fanı devreye girmiyor ama pompa devreye giriyor ve hsss sesi içeri geliyor.

4- kapı içleri orjinal kaplama değil bunlar bulunacak. Gerçi düzgün benim için ama orjinali değilmiş.

5- Araçta tek hoparlör var önde sağda kamyonet gibi. Bir radyo/teyp sistemi hoparlör vs takılacak

6- Direksiyonda boşluk var deniyor bence önemsiz farkında değilim dikkat etmedim ama o da bakılacak

7- Amblem kötü öndeki. Orjinalimsi iyi birşey bulunacak.

8- En son duruma göre komple boyanacak.

Araç bu.. fikirler?

image.thumb.png.0a32072d9a694fbe3fa6d19a4a0b10f9.png

image.thumb.png.2fd12851f570e9ac2255b2ddf50fdce8.png

image.thumb.png.f77492c7c25322ed0cd48d1962e8cc92.png

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ali Gök

orjnal teybini bulmak lazım bence. oldu bitti orjinal olmayan teyplere karşıyım bu tarz arabalarda

arabanın gögüs plastikleri klima tuşlarına yenileme çalışması olabilir

ben çok güze buldum arabayı direksiyonu vs  çok beğendim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rengi nefis. rotçuya gidince merso tarifesi işçiliği merakla bekliyorum

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

bu modellerde hala tarife mersomu 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

valla ben de öyle. hacı amca tebdil kıyafeti oluştursam yemez mi?

lpg hiç takılmamış zaten bi de o var

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

40.000 çalışır hocam. Arkadaş satsın uğraşmasın ben uğraşırım

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Efe Erdoğan yazdı:

yazdiklariniz disinda bi eksik gormedim bu model icin fakat araci orjinal renginde boyatabilirsiniz piril piril parlar sadece tek bi sey hosuma gitmedi teyp cok ucuz gorundu gozume

ofisteyim şimdi kasetler vardı orhan gencebay buldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İşteyim çok bakamadım. BeybBenz :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kapı yüzleri fiber gibi mi. Öyle ise daha iyi. Tek eksiği güzel mi kaplama ihtiyacı deri ile.orjinal kaplaması düzgünu çok zor artık. Ve malzemesi gevriyor.

Direksiyon boşluğu için ise simdiden söyleyeyim çıkma kutu almaya kalkmayın. O da boşluklu olacaktır. Km sine göre kutusu eğer hiç oynanmadi ise bı ayar vidası var. Bı nebze boşluk alınıyor. 

Resimlerden toplu duruyor. Canlısını görsek iyiydi. Bulgarci parçacılar var İzmit'te. Eksikleri için belki yardimci olunur. Cumartesileri açık olsa bakardim bende

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Klima içinde bı kaç usta var dilinden anlayan. Elektrik sorunu yada başka bişi varsa. Ben 124 unkini yaptırmıştım. Yardımcı fan hep çalışmıyordu ben de de. Ama bendeki italyan klima idi. Belli bir hararet e gelince öndeki elektrikli fan açıyor. Yoksa termik fan idare ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kapı yüzleri fiber gibi mi. Öyle ise daha iyi. Tek eksiği güzel mi kaplama ihtiyacı deri ile.orjinal kaplaması düzgünu çok zor artık. Ve malzemesi gevriyor.

Direksiyon boşluğu için ise simdiden söyleyeyim çıkma kutu almaya kalkmayın. O da boşluklu olacaktır. Km sine göre kutusu eğer hiç oynanmadi ise bı ayar vidası var. Bı nebze boşluk alınıyor. 

Resimlerden toplu duruyor. Canlısını görsek iyiydi. Bulgarci parçacılar var İzmit'te. Eksikleri için belki yardimci olunur. Cumartesileri açık olsa bakardim bende

haberleşiriz sağolasın.  çıkma kutu almayız. arkadaş ingiliterede oradan ebay vs de yapabiliriz.

Ali Efe Erdoğan yazdı:

ayrica mersedes degil mercedes 

bilerek yazdım :)

kapı reno döşemesi dedi hakan usta. başka araçlara bakıp göreyim bakalım ne var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

bu modellerde hala tarife mersomu 

ilanlarda boşuna rütbe sormayın diye debelenen boşa söylemiyor, illa bir rotçudan geçmiştir :)

Ali Darbaz yazdı:

Önce bir devis saatli kadran iyi olur sanki. 

büyük hata, orjinali ne ise o kalır merso bu

Mehmet Göktürk yazdı:

arkadaş ingiliterede

bagajda kemik direksiyon ile 4 adet eski metal jant kapağı getirsin, bu arabanın tüm tamir masrafını çıkarır, gümrükte merso ruhsatını gösterip sokabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dışı da içi de çok güzel. Dış ön tarafı çok derli toplu. Jant kapaları ben gerçek mercedesim diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kaç model kaça geldi alışı . Çok değişik bir piyasa var şuan. Geçen sene ile

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

ofisteyim şimdi kasetler vardı orhan gencebay buldum.

keh-M9500 yakışır

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Direksiyon kutusu vs alacaksa. Önce lifte üzerindeki kutunun deve boynu mu ne diyorlar onun usitndeki koda ve kumpasla ölçümüne bakmak lazım. Nüansdir bı kaç seri çıkıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Direksiyon kutusu vs alacaksa. Önce lifte üzerindeki kutunun deve boynu mu ne diyorlar onun usitndeki koda ve kumpasla ölçümüne bakmak lazım. Nüansdir bı kaç seri çıkıyor

ofisten eve gelirken baktım "yok lan bunda bişey" dedim kendi kendime. Tabi belki biraz var ama bir sıkıntı yaşamıyorum. Bakacağız.

Çağlar Bayur yazdı:

keh-M9500 yakışır

Güzelmiş. Ama hoparlör yok araçta ne menem araba ya.torpido altında bi tane hoparlör var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benim 124de vardı boşluk bayağı. Çıkma aldım onda da az bişi vardı. Eskisi 2dislik boşluk vardı geziyordu. Tatlı bı boşluk varsa değmez ellemeye

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

torpido altında bi tane hoparlör var.

orjinal ise ederi 1000-1500 TL onun, dğeil ise ronö oval hoparlörü takılıypor, alman oradan yol durumu raporu dinliyor

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Benim 124de vardı boşluk bayağı. Çıkma aldım onda da az bişi vardı. Eskisi 2dislik boşluk vardı geziyordu. Tatlı bı boşluk varsa değmez ellemeye

kutu merkezini tornacıya verip yaptırılabilir, kramayer sistem olmalı

vesile ile drift için kutuya özel ayar yapılabilir, direksiyon geri dönemz, çevirdiğin yerde kalır

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kramiyer değil galiba. Koç torna yapıyor tamirini ama çok kötü ise olmuyor dediler bana. Yaptıran bir iki kişi gördüm memnun du

Bu şekil

images?q=tbn:ANd9GcQhA9qpmV9-vrsMEy2TA7V

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

içini görmeli, her tornacı yapmaz, kafayı kırmış olmalı, müşteri de :crazy: devreleri yakmış olmalı... çook tornacı levye ile kovalamıştı beni eski zaman

düşün, virajda geri toplamayan bir direksiyon, nokta drift atışı yapaibliosun

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Önce bir devis saatli kadran iyi olur sanki. 

Otomatik araba, gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

içini görmeli, her tornacı yapmaz, kafayı kırmış olmalı, müşteri de :crazy: devreleri yakmış olmalı... çook tornacı levye ile kovalamıştı beni eski zaman

düşün, virajda geri toplamayan bir direksiyon, nokta drift atışı yapaibliosun

valla çok mükemmel kaset koleksiyonum var. 

neydi nişantaşındaki diskonun kasetçisi? Metronom muydu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...