İçeriğe Yönlendir

Araç Kamera Park Kiti Akü Sorunu

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Serkan Gülderen

İyi günler arakadaşlar aracımda jado marka araç kamerası ve park kiti mevcut. Dün akşam 9 gün sonunda arabayı çakıstırmak istediğimde araç marş basmadı tık diyor kalıyor herneyse takviye yaptık çalıstırıp 10 km sürdüm. Sabah işe giderken marş yine basmadı ve takviye yapıldı. İşe gittim 20 km ve park ettikten 1 saat sonra tekrar marş bastık çalışmadı. Varta 72 amper akü ve tam 2 yıllık garantisi bitmesine 1 ay kalmıs. Akü aldığım yere gittim aküyü söktü şarja bağlıcaz yarına kadar eğer şarj almasa değişim yapacaz dendi. Ayrıca araç çalışırken üzerinde akü şarj oluyor. Küçük kntrol kalemi ile kontrol edildiğinde usta şasa var bu araçta dedi kontak kapalı olmasına rağmen bu esnada park kiti in soketini kameradan sökmüş olmama rağmen. Sizce park kiti sürekli akım çekiyor olabilir mi? Akü azalsa sistemi kapatsa dahil?

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

belli bir voltaj değeri ayarlanıyor ve kapanıyor (ya kit kablosu ya da uygulaması üzerinden) diye biliyorum. yatan araç değilse iki yıl akü ömrü için çok kısa.başka bir sorun olmasın. eğer herhangi bir voltaj ayarlaması yapmadıysanız kamera aküyü bitirir. ben de yeni kamera aldım araç sürekli yol gitmediği için park kitini takmadım.çakmaklıktan çalışıyor.pandemi biterse park kitini aktif edeceğim.geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Park modülü kamerayı kapatsa da akım çekmeye devam ediyor. 2 kere kaldım bende sonra mevzuyu anladım :) Artık kontağa bağlı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende park kiti yok, kamera 7/24 çalışıyor sıkıntı olmadı 5-6 sene oldu. Bence başka kaçaklar var

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Haluk Şentürk yazdı:

belli bir voltaj değeri ayarlanıyor ve kapanıyor (ya kit kablosu ya da uygulaması üzerinden) diye biliyorum. yatan araç değilse iki yıl akü ömrü için çok kısa.başka bir sorun olmasın. eğer herhangi bir voltaj ayarlaması yapmadıysanız kamera aküyü bitirir. ben de yeni kamera aldım araç sürekli yol gitmediği için park kitini takmadım.çakmaklıktan çalışıyor.pandemi biterse park kitini aktif edeceğim.geçmiş olsun.

Bendeki viofo park kiti böyle, akü belirlenen voltajın altına düşünce park kiti enerjiyi kesiyor. bir kaç kez kitin çalışmadığını fark ettim hatta bir seferinde araç bilgisayarının dili ingilizce ölçü mil olmuştu. kontağı açtığımda sıkıntı yaşamamıştım.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Park modülü kamerayı kapatsa da akım çekmeye devam ediyor. 2 kere kaldım bende sonra mevzuyu anladım default_smile.png Artık kontağa bağlı.
Bana da öyle geliyor metin bey aküyü taktık tekrar park modülünü söktüm sabaha kadar deneyeceğim. Eliktrikçiye gittim ampermetre ile ölçum yapıldı araç klitkendikten 25 dakika sonra gem modülü tüm elektriği kesince ölcüm değeri 1.1 miliamper çıktı oda normal dedi usta uzaktan kumanda VS için akım çektiği için
Sabaha kadar şansı var yine boşalırsa aküyü kıracam [emoji38]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

İşin en komiği de akücü usta kontrol kalemi gibi Bi aparatı +kıtubı söküp bir ucunu kutup +diğer ucunu döktüğü + başlıga değdirip oooo bu araçta kaçak var demez mi [emoji15]
Usta dedim bu aracın okadar sensörü var ki yarım saatten aşağı enerji kesmez bu araçlar %100 demem rağmen yok yok kesin kaçak var diyince diyaloga girmeden sen benim akümü test et gerisini ben hallederim deyip sessizce uzaklaştım [emoji2958]

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

park kiti banada aynısını yaptı iptal ettim. kontağa bağlı şuanda

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bir de yabancı forumlarda okuduğum bir olayı paylaşayım. voltaj ayarlı park kiti olsa dahi eğer kontağı kapattığınızda telefon uygulamanız açıksa park modu aktif olmuyor aküden direkt elektrik çekmeye devam ediyormuş. aracı kapatmadan önce telefon uygulamasını kapatın diyorlar. gerçek olabilir mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Sizin akü bozulmuş. 20km sonrası marş basacak kadar şarj olur bence. 

Bu arada park kiti bende kullanıyorum ama sadece kuytu yerlere park edersem aktif ediyorum. By-pass eden bir anahtar yapmıştım üzerine. Normalde sadece kontak ile çalışıyor kamera. 

Çok kullanmadığım için bir sorun yaşamadım.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

dün kendi aküm tekrar bağlandı, park kiti söküldü, sabah ilk marşta araç çalıştı. az önce tekrar akü olçümü yaptırdım akü değerleri normal çıktı. sorun muhtemelen park kitinde. sürekli deşarj şarj yaptırması aküyü yordu bence.  çoğu site de de park kitinin uzun vade de aküye zarar verdiği şeklinde yorumlardan sonra kamerayı direk çakmaklığa bağladım.  park modu maceramız bitti anlayacağınız. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Viofonun park kiti problemli.Kesime girme voltajı 11,5v ve altındaysa bazı araçlar çalışmayabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...