İçeriğe Yönlendir

Sıfır Egea Arıyoruz

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Sani Gerşon

1.0 turbo. 1.4 ise atmosterfik olabilir mi? 1.0 turbo ise 1.4 atmosferikten daha güzel çeker.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Üstatlar duruma birader de müdahil oldu. Zaten kafamız karışıktı, iyice bulandırdı. Böyle bir konuşma geçti aramızda.

https://i.hizliresim.com/Gh0MWU.jpg

Bi şeyler biliyo da mı konuşuyo bu çocuk? Yoksa söyledikleri saçmalık mı?

herkes bu zihniyette olsada 1.0 motorların piyasası düşse. Öff miss gibi olur. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Ali Darbaz yazdı:

herkes bu zihniyette olsada 1.0 motorların piyasası düşse

Bu hayal tutmaz. Herkes benim zihniyette olsa Tata satışları zirve yapardı :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

1.0 turbo. 1.4 ise atmosterfik olabilir mi? 1.0 turbo ise 1.4 atmosferikten daha güzel çeker.

1.0 turbo firefly 3 silindirdi yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Öyle tabi de alma diyoruz. Mantık nedeniyle.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Öyle tabi de alma diyoruz. Mantık nedeniyle.

Ben mantık çerçevesinde 1.0 alırım. Renegade'lerde de var ve çok memnun alanlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Ben mantık çerçevesinde 1.0 alırım. Renegade'lerde de var ve çok memnun alanlar.

Az km yapıp arabayı kapı önünde yatıranlar için de mantıklı mı? Uzun süre değişmeyecek arabayı. (bu ekonomide)

Alırken fiyat farkı var.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Sani Gerşon yazdı:

230 lira olan 1.0 renegade 304 olmuş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Az km yapıp arabayı kapı önünde yatıranlar için de mantıklı mı? Uzun süre değişmeyecek arabayı. (bu ekonomide)

Alırken fiyat farkı var.

Her zaman. İleride satılabilirliği daha kolay olur. Yatsın veya yatmasın ayrıca yeni teknoloji daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ali Darbaz yazdı:

herkes bu zihniyette olsada 1.0 motorların piyasası düşse. Öff miss gibi olur. 

Hala birçok kişi düşük hacım yeni teknoloji turbolu araçlara alışamadı.
0.9 1.0 1.2 1.3 vs diyince direk çekmez o diyorlar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Uğur Kamil yazdı:

Hala birçok kişi düşük hacım yeni teknoloji turbolu araçlara alışamadı.
0.9 1.0 1.2 1.3 vs diyince direk çekmez o diyorlar :)

1.4 passat aldığımda da çok konuşuluyordu. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

1.4 passat aldığımda da çok konuşuluyordu. 

2008’de 1.4 Passat almıştık bizde hocam, meraklı abilerle araca bakıyoruz 1.4 olduğunu duyan bıyık altından gülüyordu dalga geçer gibi [emoji3] Güzel günlerdi bir tur atınca şaşırıyorlardı, en çok dalga geçende aldı sonra.
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

1.0 aşırı beslemeli motor iyi. Çekişi falan gayet güzel. LPG uyumu nasıldır bilmiyorum, zaten aşırı beslemeli motorlara lpg takılması taraftarı değilim. 

Eğer araca lpg takılacaksa 1.4 atmosferik fire motor iyidir. Performansı düşüktür ama sende 8-10 bin km yapan, bunu da çoğunlukla şehir içinde yapan, yaşı kemale ermiş insanlar için kafidir. 

Benzinle binilecekse 1.0 aşırı beslemeli motor iyidir. Daha az yakar, daha performanslıdır. İlerde herkes aşırı beslemelilere yöneleceği için bir gün satmak istediğinizde avantajlı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yılda 8-10 bin yapan adam LPG taktırmasın artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

2008’de 1.4 Passat almıştık bizde hocam, meraklı abilerle araca bakıyoruz 1.4 olduğunu duyan bıyık altından gülüyordu dalga geçer gibi emoji3.png Güzel günlerdi bir tur atınca şaşırıyorlardı, en çok dalga geçende aldı sonra.

Alışıyor insanlar aşırı beslemeye. Başka türlüsü düşünülemez zaten zira oraya evriliyor otomotiv. Eskidenmiş o kocaman motorlar. Artık 1.4 TSI motor 2.0 atmosferikten çok daha iyi performans sunuyor. 1.3 TCE 1.6 16v motordan performanslı. Öyle bıyık altından gülenler giderken görünce renkleri değişiyor aşırı beslemelileri :) 

Evren Erakçora yazdı:

Yılda 8-10 bin yapan adam LPG taktırmasın artık. 

Yılda 10 bin km yapmayan, maddi olarak hiç ihtiyacı da olmayan arkadaşım Avensis 1.6 aldı sıfır. Sonra gidip brc tüp takırdı. Bizim insanımız bir acayip. 50 kere dedim dinlemedi. Geçen konuştuk. Şehir içinde hep benzinle çalışıyor, araba tüpe geçemeden ben evden işe, işten eve varıyorum, boşa taktırdık diyor. Uyarmıştım seni dedim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1.0 motorun termal verimi çok yüksek. Üstüne birde Hacimsel verim çok alt devirlerde alınıyor. Herşeyi geçtim araba 6 vites. Daha iyi vites  hız seçimi için imkan sağlıyor. Bence al elleme kullan. 

Buyrun FCA GSE motoru :D

https://youtu.be/hLVEBXjPV2c

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

1.0 olan 5 vites değil miydi? 1.4 6vites. 

Egea cross 6 vitesdi sanki. Benmi yanlış hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Her zaman ki gibi yine ben ve yine terslikler, aksilikler... Şimdi anlatacaklarıma tanımayanlar inanmaz belki ama tanıyanlar "bunlar senin hayatında olağan şeyler" diyecektir :)

Bugün babam bayiye gidiyor araç için. Dün bahsetmiştim, bugün kapora verecekti. 2 araç arasında kalmıştı ama ağırlık olarak Egea 1.0 Lounge düşünüyordu, muhtemelen de o olacaktı. Neyse, bayide çaylar içiliyor muhabbetler ediliyor, kapora konuşulurken pat telefon çalıyor. Arayan dayım. "Enişte" diyor, "sen araba alıyomuşsun niye haberim yok bize söylemedin" Babam "hayırdır" diyor. Dayım devam ediyor "bugün heyet toplandı, anneme %95 engelli raporu verdiler, ben vasi atanması için yarın mahkemeye başvuru yapıcam, arabayı raporla ÖTV ödemeden alırsın" diyor. Babam ikna oluyor.

Meğer bizim dayı bey gizli gizli anneanneme engelli raporu aldırmak için uğraşıyormuş. Anneannemi de tembihlemiş bize bahsetmesin diye. Hiç haberimiz yok doğal olarak. Muhtemelen dayım kendisine araba almak için kullanacaktı. Fakat 3 hafta önce ev aldı. Evi alınca araba planı yattı galiba dayımın. O yüzden daha bugün söylüyor rapor aldırdığını. Neyse, rapor ortopedik değil zihinsel olduğu için tek başına rapor yeterli değilmiş, mahkemeden vasi atanması gerekiyormuş. Dayım yarın başvuru yapsa, sonuçlanması aylar sürüyormuş. Babam da "şimdi alacağıma bi kaç ay daha bekler ucuza alırım" diyor ve teşekkür edip bayiden ayrılıyor.

Vasi tayin edilene kadar 70 binlik bi araç alacakmış.

Kısacası bizim için şimdilik sıfır Egea kapısı kapandı. Yardımcı olan herkese teşekkürler :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dayı arabaya ortak olacak. 

Allah gecinden versin ama öyle mal alımları hep sıkıntı. Dayı zaten niyeti belli etmiş sizden saklayarak. Ben olsam ÖTV mi öder kafam rahat binerdim. Yakınımda benzer arac alıp abusurt diyaloglar gördüm

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dayı arabaya ortak olacak.

Böyle bir şeye kalkışabileceğini sanmıyorum ama hiçbir şey için olmaz olmaz dememek lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dayı dürüst değil. Vergiden etik olmayan şekilde kaçınıyor. Ben olsam bulaşmazdım. Doğru bir iş de değil. Bu engelli işine zaten gıcığım.

Sorduğunda takır takır mümin geçinirler söz meclisten dışarı. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yanlış anlamayın ama dürüst bir iş değil.Kendi kullanmayacağı aracın raporunu neden çıkartıyor. Bu işte bir terslik yok mu?  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

O araba başa bela olur. Benden söylemesi. 5 yıl satamama durumuda var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...