İçeriğe Yönlendir

Sıfır Egea Arıyoruz

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ali Darbaz

Sıfır araba bulamıyorsanız, benim yaptığım gibi piyasadaki saçma sapan düzenin handikaplarını arayın. Sallıyorum eski kasa manual passatlar ucuzdu. Çünkü manual araba prim yapmıyordu. Yada 1,2  tdi polo'da ucuzdu. Gitmez çekmez 3 silindir derlerdi. Piyasası düşük olupda mahareti yüksek otomobiller bunlar. 

Örnek araba : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-dagistanli-otomotiv-den-hatasiz-sifir-gibi-polo-918049635/detay

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
Ali Darbaz yazdı:

Sıfır araba bulamıyorsanız, benim yaptığım gibi piyasadaki saçma sapan düzenin handikaplarını arayın. Sallıyorum eski kasa manual passatlar ucuzdu. Çünkü manual araba prim yapmıyordu. Yada 1,2  tdi polo'da ucuzdu. Gitmez çekmez 3 silindir derlerdi. Piyasası düşük olupda mahareti yüksek otomobiller bunlar. 

Örnek araba : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-dagistanli-otomotiv-den-hatasiz-sifir-gibi-polo-918049635/detay

hasar kaydı fena :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Ben mi yanlış gördüm. Bu kadar hasar kaydı olan araç nasıl hatasız oluyor ya. Bagaj boyalı gerisi hatasız. E bu hasar kaydını sigorta şirketini mi dolandırmışlar anlamadım ben. İyice sapıttılar. Kasko sigorta şişirmesi diye atmasınlar bir zahmet. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Ben mi yanlış gördüm. Bu kadar hasar kaydı olan araç nasıl hatasız oluyor ya. Bagaj boyalı gerisi hatasız. E bu hasar kaydını sigorta şirketini mi dolandırmışlar anlamadım ben. İyice sapıttılar. Kasko sigorta şişirmesi diye atmasınlar bir zahmet. 

Valla ben hasar kaydı bi bagaj kapağı var sanmıştım

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Demir yazdı:

elin de ne tutan zarar eder ki biz de 

Uçan kuşa zam geliyor, insanlar artık para değil mal biriktiriyor.

Ahmet Caliskan yazdı:

sahibinden.com üzerinde görüyoruz ilanları galerilerden. Fiat bayisi değiller. Onlardan alınır mı acaba ne kadar güvenilir?

Güzel bi pazarlıkla alınabilir, yeni araba yoksa 6 ay beklenmez bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ahmet Caliskan yazdı:

8-9 bin yapar tahmini. 

Dizele değmez. Yazık, o tor tor tor sesi dinleyecek kulaklarına yazık. Benzinli alın.

Ali Darbaz yazdı:

Çarpışan araba olarak mı kullanılmış acaba bu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Bugün 1.6 dizel Lounge bulmuş babam bi bayide. Ay sonuna teslim ederiz demişler. Easy, Urban, Lounge vs derken en yükseği Lounge galiba fiyat listesinden anladığım kadarıyla. Kafaya bunu koymuş, "zaten başka da yok" diyor. Hani "tutulan model" muhabbeti vardır ya. Egea da böyle bir muhabbet olduğunu sanmıyorum, her modeli her kasası her zaman satılır diye düşünüyorum ama yine de sorayım dedim. Bu Lounge olanında bir sıkıntı yaşar mıyız acaba?

Görkem Karakaş yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2020-sifir-egea-1.3-multijet2-95-bg-hb-street-plusled-867410244/detay
Bizim yakın ilçede. Nedir ne değildir bilmiyorum içinize sinerse bi arayın. 2020de görmüştüm oradaydı hala satılmadı belki bir şey vardır.

Teşekkürler, sedan arıyor.

Murat Sahın yazdı:

Benzinli alın.

Ben de öyle düşünüyorum. Yakıtından korkuyor. Tüp taktır diyorum

Ali Efe Erdoğan yazdı:

hibrit corolla alin egea yerine bence veya focus da olabilir fiyat farki var bi miktar ama deger. illa egea olacaksa da dizel daha iyidir

Hibrit miydi bilmiyorum ama geçen hafta bitti galiba Toyota nın kampanyası vardı Corolla için. Biz düşünme aşamasındayken kampanyalı olan araçların stokları tükenmiş maalesef.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dolu paket iyidir, herhangi bir sıkıntı olmaz. Senede 9 10 bin km o araç için az kalabilir sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

DPF tıkanacak masraf açacak..

benzinli alsa olmuyor mu. uzun ömürlü. koy benzini bin.

Ahmet Caliskan yazdı:

..

Ben de öyle düşünüyorum. Yakıtından korkuyor. Tüp taktır diyorum

..

Hoca çok kızdı diye iletir misin?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Efe Erdoğan yazdı:

illa egea olacaksa da dizel daha iyidir

Değildir. Siz bari yapmayın Ali hocam. Senede 8-10 bin km, onun da çoğu şehir içi kısa mesafedir muhtemelen. Kısa zamanda dpf'yi eline alır :) Şehir içinde kısa mesafede ya da senede 8-10 bin km kullanılacaksa benzinli araba alınır, mümkünse benzinli, yok kişi ısrarcıysa lpg ile binilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benzinli her zaman iyidir. Araba ucuzdur daha konforludur. sorunsuzdur. kokusuzdur. uzun vadede daha değerlidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Selçuk Bakış yazdı:

Dolu paket iyidir, herhangi bir sıkıntı olmaz. Senede 9 10 bin km o araç için az kalabilir sadece.

Uzun yolculuklar için bi rica ederiz, itina ile kilometre artırırım :D

Mehmet Göktürk yazdı:

DPF tıkanacak masraf açacak..

benzinli alsa olmuyor mu. uzun ömürlü. koy benzini bin.

Hoca çok kızdı diye iletir misin?

Tamam hocam söylerim :) benzinli de olabilir tabi ama o şu an dizelini buldu diye ona yapıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle
(düzenlendi)
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Babam için Egea arıyoruz. Hangi paket olacağına, dizel ya da benzinli olmasına henüz karar vermedi (tavsiye varsa alırız). Benzinli olursa kesinlikle LPG taktırırım diyor.

Fakat sorun şu ki Cumartesi günleri yasak olunca galerileri çok gezememiş. Yakın çevredekileri dolaşmış sadece. (Mahmutbey, Basın Ekspres vs) Egea yok bayilerde. Bulamamış.

Şimdi beni darlıyo "arabamı sen aldın, yenisini de sen bulacaksın" diye :)

Bayileri tek tek aramak mı lazım? İstanbul dışına da açılmak mı lazım? Sıfır Egea nasıl bulabiliriz?

Bayilerde olmayabilir fakat sahibinden de 130-140 bin civarında birçok easy paket egea var,size yakin olanlari değerlendirebilirsiniz.Bu ay fiatın açıkladığı fiyat listesi ayın 15ine kadar geçerli yazıyor .15inde bir zam daha gelebilir.

tarihinde Muharrem Karagülle tarafından düzenlendi
Yazım yanlışı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Üstatlar duruma birader de müdahil oldu. Zaten kafamız karışıktı, iyice bulandırdı. Böyle bir konuşma geçti aramızda.

https://i.hizliresim.com/Gh0MWU.jpg

Bi şeyler biliyo da mı konuşuyo bu çocuk? Yoksa söyledikleri saçmalık mı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Doğru bugün bende baktım. Ben olsam da 1.0 alırım . Fakat tecrübem edeni bulmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Doğru bugün bende baktım. Ben olsam da 1.0 alırım . Fakat tecrübem edeni bulmak lazım.

Herkes 1.0 ister ama 25bin lira pahalı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Güvenlik paketi 8 bin lira mesela , çok güzel donanım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Caliskan yazdı:

Üstatlar duruma birader de müdahil oldu. Zaten kafamız karışıktı, iyice bulandırdı. Böyle bir konuşma geçti aramızda.

Birader atmosferikçi sanırım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Caliskan yazdı:

Saçmalık. Siz 1.4 bulamadınız mı niye ürkütüyor? Fiyat farkı ne kadar biliyor musunuz? Uzun dönemde arıza bakım maliyetleri sürekli yetkili servise gitme gereksinimi muhtemel motorun revizyonunun mümkün olmayışı kronik sorunlar vs vs vs

A-dan B ye gidecek gözün arkada kalmayacak araç lazım. al bir 1.4 geç..

fiyat uygunsa yakınsa olabilir belki 

elbette sürüş daha konforlu güçlü yakıt daha az bunu biliyoruz.

ama yakıtı peşin veriyorsunuz orda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

1.0 illa ki daha iyi gider daha az yakar ama arada ciddi fiyat farkı var. Ayrıca yeni motor bence henüz rüştünü ispatlamadı, 1.4 daha uzun ömürlü olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Saçmalık. Siz 1.4 bulamadınız mı niye ürkütüyor? Fiyat farkı ne kadar biliyor musunuz? Uzun dönemde arıza bakım maliyetleri sürekli yetkili servise gitme gereksinimi muhtemel motorun revizyonunun mümkün olmayışı kronik sorunlar vs vs vs

A-dan B ye gidecek gözün arkada kalmayacak araç lazım. al bir 1.4 geç..

fiyat uygunsa yakınsa olabilir belki 

elbette sürüş daha konforlu güçlü yakıt daha az bunu biliyoruz.

ama yakıtı peşin veriyorsunuz orda.

Ben de 1.4 benzinliden yanayım. Fakat birader askerde olduğundan (telefonu nasıl sokmuş bilmiyorum ama) şu an o ne dese benden 2-0 önde başlıyor :D yarın karar verilecek. Bayi olarak Beylikdüzü Birmot seçilmiş. Yarın gidilip görüşülüp birisi için kapora verilecek. Sonucu yarın buraya yazarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...