İçeriğe Yönlendir

Otobanda 332 km Hız..

Metin Mankal

Recommended Posts

Nihat Palolu

Yaptığı çok tehlikeli, basacaksan sol şeride geçip bulduğun boşluk kadar bas.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Valla 3-4 Paragraf yazı döktüm ama konu başka yerlere gelince sildim. Beddua etmek istemem aramızdan kimseye sekmesin ancak ne dilediyseniz 10 katı. Ülkenin her yanında bir kaos var adam olmaya heves eden yok. Sorsan koca koca adamlardırlar toplumdan saygı beklerler PEH. //  Benim bu sıralar asıl derdim far ayarı bozuk olanlar ile Görgüsüzce Beyaz ışık takanlar, Sanıyorlar ki Led takınca 30 Binlik araba oluyor sana S Klasse 400, Sonra da yağmurlu havada bizim burada ki pancar Traktörlerine arkadan girip girip ölüyorlar. Adam Almanya'da 2021 model arabanın Sisine Halojen Ampül takıyor bizim Zımbolar Sisleri bile "Lüks" görünüm adı altında beyaza çevirip  hayatları ve hayatlarımız ile oynuyorlar. Var oluş hakları var ölmesinler de akıllanacak kadar yaralanmalarında bir mahsur yok.  Akıllanmayacaklar ise ölmelerinde de bir mahsur yok zira kendiler kazaya davetiye çıkarıyorlar.  Bu yukarıda bahsettiğim Zımbolar yüzünden akşamları sürekli araç kullanmam gereken geçen 7 günlük  zamanda Migren Krizi geçirdim 168 saat geçmeyen baş ağrısı geçen haftamı perişan etti foruma bile bakmaya giremedim. 8. gün aldığım Potasyum takviyeleri ile ayağa kalkabildim. Hakkıma giren hak ettiğini bulsun. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 18
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

video ile ilgili tabiki size katılıyorum o hızla makaslar atması çok kötü şeylere davetiye çıkarmak ancak "Otoban"ların ne olduğunu anlayan ve buna göre davranan toplumun hayaliyle geçen hayatları yaşıyoruz. Sol şerit sollama şerididir. Babasının tarlası gibi 3 şerit yan yana araç kullanan sürücülerede beddua etmek gerekir yada onlara ehliyet veren sisteme mesela?

Düşmanımız elin sömürgeci gavurunun otobanına hayran değiliz, ama 260-280km/h  ile boş bırakmak için sol şeritten çıkıp sağ şeride geçen sürücüyü de sistemi de takdir etmemek elde değil. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

şikayet etmiş olsalar cezayı düşünemiyorum,porsche olduğu için ceza miktarı sahibine pek etki etmeyebilir ama işin özü bu aracı kullananın ehliyetini iptal ve belirli bir süre araç kullanmama olmalı,iyi hal durumu,takım elbiseli masum duruşlarda cezayı indirmemelidir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ülkedeki yozlaşma videoda çok güzel bir şekilde görülüyor, sonradan görmüşlük, kolay köşe dönme, kuralsızlık, müzik... 

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erdem Bozkurt yazdı:

şikayet etmiş olsalar cezayı düşünemiyorum,porsche olduğu için ceza miktarı sahibine pek etki etmeyebilir ama işin özü bu aracı kullananın ehliyetini iptal ve belirli bir süre araç kullanmama olmalı,iyi hal durumu,takım elbiseli masum duruşlarda cezayı indirmemelidir...

Yaşadığımız ülkenin trafik kanunları gereği, hız sınırını % bilmem kaç aşmaktan en üst dilimden bir ceza, trafiği tehlikeye atmaktan bir ceza, makas atmaktan bir ceza daha. En fazla bu olur. Verecekleri 3-5 bin lira para cezası. Videodakine pek koyarmış gibi durmuyor. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Evren Erakçora yazdı:

Ülkedeki yozlaşma videoda çok güzel bir şekilde görülüyor, sonradan görmüşlük, kolay köşe dönme, kuralsızlık, müzik... 

Aynen. Ülkede trafikte etkileşime geçildiği için fark ediyoruz. Toplum küllüyen tüm alanlarda perişan bir halde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Bi tarz videoları izleyince düşündüğüm tek şey kasten adam öldürmeye teşebbüs. Radikal kararlar alınmadığı sürece böyle videolar ve bunların sonuçlarını çokça görmeye devam ederiz. 

Ceza caydırıcı olacak net. Bana kalsa bu tarz arac kullananların 

1. ceza araç rayic bedelinin yüzde 30 oranında para cezası.

2. ceza ehliyetine 1 sene el koyma.

3. ceza arac trafikten 6 ay men.

Bu cezalara uymayıp yakalandi mi? direk 1-3 yıl hapis cezası.

Bu nedir ya araçla beraber silah olmuş, kimi öldüreceği belli değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağrı Alaf yazdı:

Valla 3-4 Paragraf yazı döktüm ama konu başka yerlere gelince sildim. Beddua etmek istemem aramızdan kimseye sekmesin ancak ne dilediyseniz 10 katı. Ülkenin her yanında bir kaos var adam olmaya heves eden yok. Sorsan koca koca adamlardırlar toplumdan saygı beklerler PEH. //  Benim bu sıralar asıl derdim far ayarı bozuk olanlar ile Görgüsüzce Beyaz ışık takanlar, Sanıyorlar ki Led takınca 30 Binlik araba oluyor sana S Klasse 400, Sonra da yağmurlu havada bizim burada ki pancar Traktörlerine arkadan girip girip ölüyorlar. Adam Almanya'da 2021 model arabanın Sisine Halojen Ampül takıyor bizim Zımbolar Sisleri bile "Lüks" görünüm adı altında beyaza çevirip  hayatları ve hayatlarımız ile oynuyorlar. Var oluş hakları var ölmesinler de akıllanacak kadar yaralanmalarında bir mahsur yok.  Akıllanmayacaklar ise ölmelerinde de bir mahsur yok zira kendiler kazaya davetiye çıkarıyorlar.  Bu yukarıda bahsettiğim Zımbolar yüzünden akşamları sürekli araç kullanmam gereken geçen 7 günlük  zamanda Migren Krizi geçirdim 168 saat geçmeyen baş ağrısı geçen haftamı perişan etti foruma bile bakmaya giremedim. 8. gün aldığım Potasyum takviyeleri ile ayağa kalkabildim. Hakkıma giren hak ettiğini bulsun. 

Sırf bundan dolayı uzun açıyorum karşımdakine üstüne sürüyorum. Olmadı off road araçların ledlerinden takacağım artık. Burada neredeyse 10 araçtan 8inde sis lambası açık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Aklıma ne geldi? 

Birisi vardı, 180 da titriyor abi diyordu :( son mesajı oldu rahmetlinin.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Murat Sahın yazdı:

Yaşadığımız ülkenin trafik kanunları gereği, hız sınırını % bilmem kaç aşmaktan en üst dilimden bir ceza, trafiği tehlikeye atmaktan bir ceza, makas atmaktan bir ceza daha. En fazla bu olur. Verecekleri 3-5 bin lira para cezası. Videodakine pek koyarmış gibi durmuyor. 

Hakim amcamız kaideler dışına çıkabilir,ceza yazsam kar etmez der belki içinden :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bu toplum ne zaman düzelir ? 

Ne zaman karşı taraftakine saygilı olmayı ögreniriz ?

Kurallara uyanin enayi gozu ile bakılmadıgı bi topluma ne zaman kavusuruz ? 

Benim umudum kalmadı galiba...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Avrupada birçok şehirde otobanlarda hız sınırı yok. Araban kaç gidebiliyorsa o kadar git..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hayrettin Bahadir yazdı:

Avrupada birçok şehirde otobanlarda hız sınırı yok. Araban kaç gidebiliyorsa o kadar git..

Almanya'da belirli bir bölgede, bizden çok daha sıkılar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Evren Erakçora yazdı:

Almanya'da belirli bir bölgede, bizden çok daha sıkılar. 

Kısıtlama olan yerde hız sınırını geçerseniz, işiniz biter. Tekrar ehliyet yapmak zorunda kalabilirsiniz (çok çok zor)
Ama sanırım A8  kısıtlama olmayan otoban. Özellikle İtalyanlar Ferrarileri ile gazlamaya geliyorlar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Megane nasıl geliyor tam göremedik. Magane sağ şeritte, bmw de onu sıkıştırıyorsa bmw suçlu ama bmw ve megane sol şeritte giderken megane aniden sağa geçeyim derken bmw de aynısını yapıyorsa ikisi de suçlu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Servet Aydın yazdı:

100le sol şeridi kapatan benim için daha çok tehlikeli

100 ile değil de hız sınırı 120 ile olan yolda 140 150 ile adamı sıkıştıranlara uyuz oluyorum. Mesela sollama yapacağım hızımı 120 veya biraz üzerine ayarladım sollayıp sağ şeride geçeceğim 160 la gelip selektör yapması gereksiz. Durum çift gidiş gelişli yollarda da aynı hız sınırı belli zaten ne diye insanları strese sokuyorsun ki diye düşünüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orası doğru. Adamın derdi yok radar ile ilgili ama benim var. 120 isem 130 yaparım ve hemen boşaltırım solu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Hayrettin Bahadir yazdı:

Hollanda, Fransa ve Belçika'da değil. Aksine tak diye fotoğraflayıp hemen adrese yolluyorlar. İtalya'da da hız sınırı var. Hız sınırı olmasa bile otobanların şeritleri çok dar hızlı gitmek baya tehlikeli olurdu. Almanya'ya gitmedim ama orada otobanların hız sınırına kimsenin dikkat etmediği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Mankal yazdı:

Kusura bakmayın ama Allah belanı versin diyeceğim.Tabii o hızla giderken değil.Yanında bir çok  masum can alır..

https://www.instagram.com/reel/CM7gUtzJgIc/?igshid=f7wbotgndq5o

Bunu tespit edip öyle bir ceza vereceksin ki kimse yapmaya cesaret edemesin. Bazı suçların cezası çok ağır olmalı sadece trafikle ilgili değil. Maalesef her şey cezasız kaldığı için herkes her şeyi yapıyor. Olan bizim gibi topluma saygı duyan sade vatandaşa oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şahıs aynı mı bilmiyoum da g.doğu da aldığı porşları pert edip edip gevrek gevrek yayınlayanlar çok bizim piyasada. coğrafya bu şekilde. vesile ile fermas ve doğuş  oralara özel bakım servisi yollar periyodik olarak.....

Eyüp Çetin yazdı:

Bunu tespit edip öyle bir ceza vereceksin ki kimse yapmaya cesaret edemesin. Bazı suçların cezası çok ağır olmalı sadece trafikle ilgili değil. Maalesef her şey cezasız kaldığı için herkes her şeyi yapıyor. Olan bizim gibi topluma saygı duyan sade vatandaşa oluyor.

cezaya ödeyeceği mebladan fazlasını sünnetlerde zurnacıya bahşiş olarak atan bir kitle var.

Metin Mankal yazdı:

Yanında bir çok  masum can alır..

hocam vesile ile 18bin adet beğeni var bu videoda, bu da ayrı bir konu olabilir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...