İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta Yarı Otomatik

TayfunGÜR

Recommended Posts

TayfunGÜR

Herkese hayırlı akşamlar dilerim.

aracım fiesta 2004 yarı otomatik 1.4 benzin/lpg

geçenlerde aracımda hafif vuruntu olması sebebiyle gaz kelebeği temizlemeyi usta önerdi. neyse temizledi daha sonraki gün kalktığımda araç çalışıp stop ediyordu. götürdüğümde ise temizlikle alakası olmadığını söyledi. daha sonra başka bir ustaya götürdüm bilgisayara bağladılar gaz kelebeği arıza dediler. neyse başka usta temizledi taktı. araç biraz düzeldi. bu sabah kalktığımda aracı zorla çalıştırdım. daha sonra akşam normal çalıştı ancak vites geçişlerinin geç olduğun devir sayacı 4 e yaklaştığında zorla vites attığını gördüm. arıza lambası falan yanmıyor. aküsünü ölçtürdüm akü iyi. 1 ay önce baskı balata şanzuman yağını da değiştim. bulunduğum ilde doğru düzgün usta olmadığından kimseye güvenimde kalmadı... yetkili servisi aradım eğer sorun gaz kelebeğinde ise gaz kelebeğinin fiyatının 14.750 (on dört bin yedi yüz elli tl ) olduğunu söylediler. şaka yaptıklarını sandım araştırdım 11 bin ve 5 bin gibi fiyatlar duydum....

maf sensörü

beyin arızası

buji, buji kabloları, ateşleme bobini değişimi

gaz kelebeği değişimi

piyasadaki ustalardan duyduğum bunlar..... Malatya, gaziantep, Ankara ve civarında bildiğiniz sağlam haramı helali bilen işinin ehli bir usta tavsiyeniz var mı....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
TayfunGÜR yazdı:

14.750 (on dört bin yedi yüz elli tl ) olduğunu söylediler. şaka yaptıklarını sandım araştırdım 11 bin ve 5 bin gibi fiyatlar duydum....

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/gaz-kelebegi-1-4-fiesta-benzinli-8a6g-9f991-ab_pdp_656994387?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=491112468455&utm_term=116607683975&ga_prodid=656994387&ga_merchantid=132816384&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMIgcH4_aPv7wIVxIXVCh2mNAgtEAQYBCABEgLUZ_D_BwE

1400 olabilir, ekrandan 14000 diye okumuştur?

gaguldaki ilk ilanda 1100TL

obd den bağlayıp gaz pedal ını da okuyup karar veirliebilir, soketi de sorunlu  olabilir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
TayfunGÜR yazdı:

Ankara

Ankara Öner Oto Tuncay usta derler. Hiç tanışmadım ama her giden çok memnun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TayfunGÜR
Çağlar Bayur yazdı:

Çok teşekkür ederim abi. inşallah ekran yanlış okumuşlardır. ustada araştırdı 11 bin bi yerden fiyat aldım dedi, bi yerden 5 bin aldım dedi. anlamadım bu işten bişi bizi çarpmaya çalışıyorlar sanırım. bana iyi bir usta lazım gerekirse çekiciye atar götürürüm arabayı

Sani Gerşon yazdı:

Ankara Öner Oto Tuncay usta derler. Hiç tanışmadım ama her giden çok memnun.

teşekkür ederim abi. 20 güne Ankaraya geçecem notumu aldım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
TayfunGÜR yazdı:

Çok teşekkür ederim abi. inşallah ekran yanlış okumuşlardır. ustada araştırdı 11 bin bi yerden fiyat aldım dedi, bi yerden 5 bin aldım dedi. anlamadım bu işten bişi bizi çarpmaya çalışıyorlar sanırım. bana iyi bir usta lazım gerekirse çekiciye atar götürürüm arabayı

akıl mantık nizman intizam var, siz telefonda bana 14 bin tl fiyat verdiler diye söyleyerek mi fiyat istediniz ustadan?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Gaz kelebeği yerine o fiyata sandık motor alın daha iyi böyle saçmalık mı olur . Sizin sıkıntı şanzımanda olmasın??

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Bi yerlere su oksit yapmış olmasın.

Yorum bağlantısı
TayfunGÜR
Çağlar Bayur yazdı:

akıl mantık nizman intizam var, siz telefonda bana 14 bin tl fiyat verdiler diye söyleyerek mi fiyat istediniz ustadan?

Yok ustam.. Ben ustaya bişi demedim. Kendisi fiyat araştırdı. Yetkili servis 14.750 dedi dondum kaldım. 

Çağatay Kılınç yazdı:

Gaz kelebeği yerine o fiyata sandık motor alın daha iyi böyle saçmalık mı olur . Sizin sıkıntı şanzımanda olmasın??

Hiç bilmiyorum. Kafamı allak bullak ettiler. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
TayfunGÜR yazdı:

ustada araştırdı 11 bin bi yerden fiyat aldım dedi, bi yerden 5 bin aldım dedi.

Çağlar Bayur yazdı:

Bence o usta Tayfun kardeşimizi ellerini ovuşturarak ve vampir dişleri kan emmeye hazır bekliyordur :) 

O arabanın gaz kelebeği 14 bin lira, 11 bin lira gibi bir fiyata sahip olsaydı fiesta nesli tükenmiş olurdu piyasada. Öyle parça fiyatı mı olur... Çağlar abinin dediği gibi, 1400'dür o. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
TayfunGÜR

Yarın tekrar yetkili servise gidip baktıracam. 

Murat Sahın yazdı:

Bence o usta Tayfun kardeşimizi ellerini ovuşturarak ve vampir dişleri kan emmeye hazır bekliyordur :) 

O arabanın gaz kelebeği 14 bin lira, 11 bin lira gibi bir fiyata sahip olsaydı fiesta nesli tükenmiş olurdu piyasada. Öyle parça fiyatı mı olur... Çağlar abinin dediği gibi, 1400'dür o. 

Valla abi şuan bile kafam allak bullak 😁

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

kaç birader kaç seni yiyecekler galiba.gerekirse  aracı Ankara ya gidene kadar elleme.taksi falan kullan.her durumda kardasın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
TayfunGÜR yazdı:

Yarın tekrar yetkili servise gidip baktıracam. 

Yetkili servis bilgisayara bağlamaya ücret alıyor mu? Alıyorsa ne kadar acaba?

Yorum bağlantısı
TayfunGÜR
Süleyman Can yazdı:

Yetkili servis bilgisayara bağlamaya ücret alıyor mu? Alıyorsa ne kadar acaba?

Gidince bilgi veririm abi. Şuan bilmiyorum

Yorum bağlantısı
TayfunGÜR

yetkili serviste cihaza bağlandı, emme manifoldundan aracın hava alıdığını söylediler pazartesi bakacaklar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
TayfunGÜR yazdı:

yetkili serviste cihaza bağlandı, emme manifoldundan aracın hava alıdığını söylediler pazartesi bakacaklar.. 

Emme manifoldundan zaten havanın alınması gerekmiyor mu? :) Bir de ne kadar ücret ödediniz sadece bilgisayara bağlatmaya?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Süleyman Can yazdı:

Emme manifoldundan zaten havanın alınması gerekmiyor mu? :) Bir de ne kadar ücret ödediniz sadece bilgisayara bağlatmaya?

Motor havayı emme manifoldundan değil hava filtre kutusundan alarak boğaz kelebeğinden geçirir. Manifold havayı 4 bölgede silindirlere gönderir. Başka yerden hava alan motor sağlıksız çalışır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
TayfunGÜR yazdı:

gaz kelebeği fiyatını servise gitmişken bir daha sordunuz mu?

Yorum bağlantısı
Muhammed KAYA
TayfunGÜR yazdı:

Hocam cihazda hava aldığı tespitini nasıl yaptılar acaba bilginiz var mı baktınız mı 

Yorum bağlantısı
TayfunGÜR
Çağlar Bayur yazdı:

gaz kelebeği fiyatını servise gitmişken bir daha sordunuz mu?

Sordum abi 14 bin 750 dediler. 

Muhammed KAYA yazdı:

Hocam cihazda hava aldığı tespitini nasıl yaptılar acaba bilginiz var mı baktınız mı 

Cihaza bağlandı önde iki usta bişiler söktü sonra hata kodlarına baktılar manifoldan hava alıyor dediler

Süleyman Can yazdı:

Pazartesi aracı aldığımda belli olur 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...