İçeriğe Yönlendir

HGS Alt Limitleri Güncellenmiş

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Arkadaşlar bugün hesabımdan 60 tl hgs para kesilmiş. Bende geçiş falan yapmadığım için bu para nereye gitti acaba diye kontrol ettim. Sonra bankadan mesaj geldi. Hesabımda 35 tl vardı. 60 tl daha çekmişler. Şimdi HGS bakiyemde 95 lira para duruyor. Bu parayı hangi hakla tutuyorlar diyeceğim ama tabi cevap veren olmaz neyse. Bunun başka bir çaresi varmı. Karta falan mı bağlasam. 

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden gelen talebe istinaden HGS alt limitleri ve otomatik yükleme tutarlarında araç sınıflarına göre güncelleme yapılmış olup yeni alt limitin altında kalan tutarlar için HGS bakiyelerine yükleme yapılmıştır. 

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Arkadaşlar bugün hesabımdan 60 tl hgs para kesilmiş. Bende geçiş falan yapmadığım için bu para nereye gitti acaba diye kontrol ettim. Sonra bankadan mesaj geldi. Hesabımda 35 tl vardı. 60 tl daha çekmişler. Şimdi HGS bakiyemde 95 lira para duruyor. Bu parayı hangi hakla tutuyorlar diyeceğim ama tabi cevap veren olmaz neyse. Bunun başka bir çaresi varmı. Karta falan mı bağlasam. 

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden gelen talebe istinaden HGS alt limitleri ve otomatik yükleme tutarlarında araç sınıflarına göre güncelleme yapılmış olup yeni alt limitin altında kalan tutarlar için HGS bakiyelerine yükleme yapılmıştır. 

Benim ogs 30 idi 50 ye çıkardılar. Limitin altına düşmediği sürece sorun yok :) şuan 75 TL bakiye var. Daha geçen sene ağustostan bu yana gişe kullanmadım.  75 TL oracıkta duruyor garibim. Bu yaz özlemi bitircez bipletcem makineyi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çannakalede bugün köprü olsa zaten tek yön 160 TL.. 60 tl az bence alt limit olarak

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

çannakalede bugün köprü olsa zaten tek yön 160 TL.. 60 tl az bence alt limit olarak

Abi ya Çanakkale'den geçersen diye benim paramı niye hesapta tutuyorlar onu anlamadım sadece :D  Ben geçen sene İzmir otoyolunu kullandım. Ne bakiyeye bi yükleme yaptım ne de başka bir şey. Otomatik hesaptan çekti sürekli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu sene zam geldi :)

ya Çanakkale'den geçersen

vesile ile ya geçersen....

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu işin çözümü, HGS 'yi PTT 'den alıp manuel takip.

Benim HGS o şekilde mesela. Daha önce bankadan vardı. Banka ile ilişiği kesince başka banka kredi kartına bağlanmadığını gördüm.

Çözüm olarak HGS 'yi PTT 'den alıp, mobil uygulama ile ihtiyacım olduğunda gerekirse bakiye yüklüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Konuyla azçok alakalı bir sorum olacak,geçen hafta yolda giderken cama taş geldi, dün camı değiştirdik,etiket camda kaldı, yenisini çıkarmasam diyorum bildiğim kadarıyla geçişlerde plaka okunuyor sadece hesabı kontrol etsem nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Bozkurt yazdı:

Konuyla azçok alakalı bir sorum olacak,geçen hafta yolda giderken cama taş geldi, dün camı değiştirdik,etiket camda kaldı, yenisini çıkarmasam diyorum bildiğim kadarıyla geçişlerde plaka okunuyor sadece hesabı kontrol etsem nasıl olur?

bir süre idare eder, sonra yeni etiket alın diye mesaj gelir

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çözüm kredi kartına bağlı OGS.

İstanbul'da yaşayıp aktif araba kullanan için manuel işlem filan zulüm.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Beni ilgilendirmiyor. Kullanacağım zaman pttmatik’ten yüklüyorum. Halihazırda 100₺ içinde zaten duruyor en az. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ogs kullanıyorum kredi kartına bağlı otomatik yükleniyor. Eski ogs çalışmadığı için plakadan okuyor sıkıntı yok.

Çağlar Bayur yazdı:

bir süre idare eder, sonra yeni etiket alın diye mesaj gelir

Plaka okunamazsa sıkıntı olur. Yap işlet otoyollar ogs bakiyesine bakmadan anında kredi kartından çekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

kk/bankaya oraya buraya bağlı değil. ben yükleyeyim diye bekliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Özellerde alt limite gerek yok bankadan alınan OGS de. Tabi banka var banka var.

Ama şu var bazen özel yol her ne hikmetse bankadan çekim yapamıyor. Turnike açılmıyor. Bı kere oldu bana. Otoyol gisesindeki hanfendii limit yok dedi. :) Emin misin dedim evet dedi. Banka bizim dedim. Nakit alabilirim dedi. Ogs ye baktım limit var.  Bı daha dene dedim. Nakit alabilirim dedi bant kaydı gibi :) mukerer çekerse seni bulurum dedim parayı verip geçtim.  :) Cekmedi OGS den ilginç

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cekmedi OGS den ilginç

o geçişi kayda almamış olmazlar dimi yapmazlar böyle bişi, 2 defa ücret almazlar dimi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

o geçişi kayda almamış olmazlar dimi yapmazlar böyle bişi, 2 defa ücret almazlar dimi

2 kez alamaz yıkarım. 

Geçen plakaya kayıtlı olmayan ruhsat kabında torpidoda duran HGS den para çekmiş.devlet yolunda Ki ortak gişe kullanmam mümkün oldukça.  Karayolları çekmiş HGS den aradım hayırdır dedim. Kayıt açtı bakalım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

2 kez alamaz yıkarım. 

2 ayrı yerden 2 defa alırsa? nasıl anlayacağız?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

2 ayrı yerden 2 defa alırsa? nasıl anlayacağız?

Geçiş ekstresi takibi. Ben bakarım ara ara. Ogs yi o yüzden seviyom. Oterse sıkıntı yok. Otmezse bakarım var mi sıkıntı. Aynı plakaya çift ödeme sistemi sakat zaten. Aynı plakaya hem HGS hem OGS varsa dert oluyor. Hatta bı ara eski sahibi iptal etmemiş diye ortak geçişte sıkıntı yaşadım. PTT den alınmış etiket varmış. Ruhsatla gidince iptal ediyorlardi sana ait olmasa da

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Geçiş ekstresi takibi. Ben bakarım ara ara. Ogs yi o yüzden seviyom. Oterse sıkıntı yok. Otmezse bakarım var mi sıkıntı. Aynı plakaya çift ödeme sistemi sakat zaten. Aynı plakaya hem HGS hem OGS varsa dert oluyor. Hatta bı ara eski sahibi iptal etmemiş diye ortak geçişte sıkıntı yaşadım. PTT den alınmış etiket varmış. Ruhsatla gidince iptal ediyorlardi sana ait olmasa da

ocakbaşında bi daha açıklayabilirm 2 ayrı yer dedik

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

ocakbaşında bi daha açıklayabilirm 2 ayrı yer dedik

İstanbul giriş bolu çıkış 35 dk geçişim olmuş desem. 

Aradım uçak mi bu. Hala ezberden cevaplar veriyordular.

HGS den dolayı araba bile sattım .maceram çok 2024 de hatırlat kuzularin sessizliğinde anlatırım bende ins

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Aynısı bende de oldu, Kartepe'den Kuzey Marmara Otoyolu'na girip Sultanbeyli'den çıktım, bir kere otoyol 2 kere Ankara-Sultanbeyli otoban ücreti çekmiş, itiraz edeli de bayağı geçti ancak ses yok. Tüketici Hakem Heyeti yolu görünecek galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Şu yaptıkları yolları kullan(a)mıyorum bir de şu dediklerini yaparlarsa Edirnede ciğer yemekte lüks olacak artık. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bugün Hgs talep ettim meşhur yeşil renkli bankadan,
50₺ Etiket ücreti
50₺ alt limit
(40₺ otomatik yükleme talimatı alt limit)
Toplam 100₺ sıkıştı kredi kartıma

Ptt’den hayatta almam, o hatayı bir kez yaptım, 2 yıl sonra 600₺ ceza ödedim üşengeçliğim yüzünden (bakiye bitmiş vaziyette 10-15 kez geçiş yaptım, 15 gün içinde yüklerim dedim, erteleye erteleye 15 günü geçmiş, 10’ar katlı cezalar birikip gelmiş)
Üstelik Ptt uygulamasından kredi kartıyla yükleme yapmak istediğimde, yüklenecek tutara göre kesinti yapıyor.

Banka ne kadar etiketi karta bağlayıp, limitte yer işgal etse de, cezalı duruma düşmeyelim diye uğraşıyor.

OGS alacaktım, 120₺ cihaz ücretini görünce vazgeçtim. Diğer aracımda Meşhur mavi renkli bankanın OGS cihazı var, 2018’den beri kullanıyorum, 50₺ idi o yıllarda cihaz ücreti.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Üzerinden çok geçmiş ama bende de karta bağlı olduğu için karttan kesilmişti ve yüklenmişti hesaba. Anlam verememiştim, çünkü geçiş vb. yoktu. Sonrasında alt limitte güncelleme olduğunu öğrenmiştim. Forumda sormak aklıma gelmemişti, bir de okumamışım burayı. :)     

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

100 lira yükledim pttden işlem gerçekleştirilemedi dedi sonra kart limitine baktım sorun var mı diye tekrar denemdim bu sefer oldu. Bankaya bir baktım ikisini de çekmiş kesin bilerek yapıyorlar durduk yere 2 kere yükleme yaptırdı

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2008 den beri iş bankası kredi kartına bağlı ogs kullanıyorum Kafa rahat. Geçen sene pili bittiği için cihazı yeniledim o kadar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...