İçeriğe Yönlendir

İtfaiye Öncü Aracı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Sanırım ÖTV den muafiyet var. Bir beldemizde bu uygulanmış ama cezası olmayacak mı merak ediyorum.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/itfaiye-oncu-araci-olarak-alindi-makam-araci-oldu-6365477/

"...* ‘İtfaiye öncü aracı’ adı altında vergisiz alabilme şansımız var, biz de bunu kullandık. Burada illegal bir durum yok. Muayeneden geçerken üzerinde o yazıların da olması gereken araç, temsil ve ağırlamada kullanılacak."

denmiş.

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Devlet kurumlarında alınan araçlara vergi ödemesi yapılıyormuydu. Ben yapılmıyor sanırdım. Mesela Polis arabaları ötv ilemi alınıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ödeniyor ama neticede aynı cep. ödenmesi de bence gerek. yoksa böyle israfa yönelir vatandaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

kağıt üzerinde her şey normal. ama sadece kağıt üzerinde... gerisi Aziz Nesin'lik ... 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Belediyenin borç yükü varken avanta gelen parayla pahalı araba alınmış. Bunu da kılıfına uydurup, ucuza aldık demiş. Evet tebrik ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

"Benim belediyem işini bilir." Kim söyledi acaba bu lafı

Hazır itfaiye işi demiş cakarlari da takar gezerdim hakkı var. Sonuçta itfaiye aracı. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim tek şaşırdığım Skoda suberb in 750 bin TL olması, gerisi normal...

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

İtfaieyesin sen kardeşim..Temsil ve ağırlama nedir allahaşkına..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Önceden bilgisayar, yazıcı alınırdı okullara,  kdv muaf olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bizim belediyede başkanın arabası dahil hepsi kiralık. Hala araç alma olayı mı kalmış. Bu arada başkan epey açık sözlü :) memleket de rize olunca geçen hafta haber olan bina geldi aklıma. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Mankal yazdı:

İtfaieyesin sen kardeşim..Temsil ve ağırlama nedir allahaşkına..

öyle değil. itfaiyeye alıyor gibi yapılmış. engelli aracı işi gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Yangına önden gidip ne yapacak ki bu araç😊, su mu sıkacak , merdiven mi dayayacak.  Makam götürür getir anca. Müfettişler göreve. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Bizde okul olarak bir köy okuluna projeksiyon hediye ettik diye seviniyoruz. Bizde pasif, server sistemi olmadan kullanılan akıllı tahtalar var, köy okulları ulaşamıyor, kullansınlar, hem tasarruf olur, hem de çocuklar mutlu olurlar, teknolojiye biraz da olsa ulaşırlar diye uğraşıyoruz. Ah ülkem ah... 

Rivayete göre; Hz. Ömer devlet işleri için devletin ayrı kalemini, özel işleri için ayrı kendi aldığı kalemi kullanırmış, 1 damla mürekkebin hesabını vermekten korkan bir dinin Halifesi, Devlet adamı... 

Şimdi ise lüksün, şatafatın esiri olundu...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ramazan Turan yazdı:

.. 

Şimdi ise lüksün, şatafatın esiri olundu...

Hep böyleydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Öncü derken görevi nedir bunun ben anlayamadım tam. İtfaiye araçlarına yol mu açacak? Bir de tenkit etmişler paşayı eski arabaya biniyor devleti böyle mi temsil ediyorsun diye. 2. Passat mı çekeyim yanlarına vakası bence.

Al bi Egea Cross devam et işte. Hem de yerli üretim. Alman fabrika açmadı diye sayıp sövdüler ama vazgeçemiyorlar yine de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ramazan Turan yazdı:

Rivayete göre; Hz. Ömer devlet işleri için devletin ayrı kalemini, özel işleri için ayrı kendi aldığı kalemi kullanırmış, 1 damla mürekkebin hesabını vermekten korkan bir dinin Halifesi, Devlet adamı... 

Güncek düşünceyi biliyorsun zaten.. Telaffuz etmeye gerek yok.. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Emrah Altun yazdı:

Öncü derken görevi nedir bunun ben anlayamadım tam. İtfaiye araçlarına yol mu açacak? Bir de tenkit etmişler paşayı eski arabaya biniyor devleti böyle mi temsil ediyorsun diye. 2. Passat mı çekeyim yanlarına vakası bence.

Al bi Egea Cross devam et işte. Hem de yerli üretim. Alman fabrika açmadı diye sayıp sövdüler ama vazgeçemiyorlar yine de.

Bak bi de aklıma sonrada geldi, araç üstündeki yazıları sökmüşler ama muayeneye giderken tekrar yapıştıracaklarmış. Devlet devleti kandırıyor resmen, şaka gibi ülkeyiz.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emrah Altun yazdı:

Bak bi de aklıma sonrada geldi, araç üstündeki yazıları sökmüşler ama muayeneye giderken tekrar yapıştıracaklarmış. Devlet devleti kandırıyor resmen, şaka gibi ülkeyiz.

devletin ne anlama geldiğini bilmeyen insanlar yönetince sonuç

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...