İçeriğe Yönlendir

İtfaiye Öncü Aracı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

öfkelenmedim. bazı lafları çaktınız ankaradan birşeyler söylediniz. tam olarak ne söylediniz.

Amaan sildim hocam. Boş verin. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Silmek
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Yok ya herkes herşeyi açık konuşsun. Burası politika platformu değil. Haber paylaşıyoruz neden felanca gazeteden diye sorulamaz. Art niyet anlamına gelir. Her zaman her türlü yolsuzluğa usulsüzlüğe karşı olmalıyız. Senden benden olana ses çıkarmama noktasına gelirsek taraf tutarsak ülke batar. Bu kadar.

İnsan kendi ülkesine karşı savaşmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Siyaseti bu kadar içselleştirmemeliyiz. Bizim ciddiye aldığımızın onda biri onlar bizi düşünseydi bu gün bu halde olmazdık..İnsanlar yapılan yanlışları yazıyor ve kaynak olarak el mahkum sözcü gazetesini veriyor..Çünkü başka haber yapan ve kaynak gösterecek gazete v.b kalmadı..

Bak benim ki yanlış yaptıysa senin ki de bunu yaptı kafasını aşmalıyız artık..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Maalesef ki 1938 den bugüne kadar o bizden bu sizden şeklinde giderek buyuyen tarafcilik bu güne kadar geldi. Bundan sonrada hükümetler degissede bu egilim sizden bizden yerine dogruluktan yana olursa birşeyler değişir.

Değişir mi degisir neden değişmesin. Dünya ne büyük degisimlerden geçti bu da değişebilir daha olumlu daha iyiye gidebilir. Yeter ki insan olmanın hakkını vermeye calisalim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Yok ya herkes herşeyi açık konuşsun. Burası politika platformu değil. Haber paylaşıyoruz neden felanca gazeteden diye sorulamaz. Art niyet anlamına gelir. Her zaman her türlü yolsuzluğa usulsüzlüğe karşı olmalıyız. Senden benden olana ses çıkarmama noktasına gelirsek taraf tutarsak ülke batar. Bu kadar.
İnsan kendi ülkesine karşı savaşmaz.
Bende tam onu dedim,başka kaynaklardan da beslenirsek daha verimli olur dedim.Açıkça birdaha yazıyorum sizin mesajınızdan alıntı yapmadım.Şimdi başka belediye olsa heryerde haber olurdu yazan arkadaşa evet doğru herkes politik olarak karşısındakini yazıyor dedim ve sözcüde politik gazetelerden biri dedim.Forumdada çok büyük oranda referans alındığını düşündüğümden eleştirdim bu kadar,kızmayın.

Silmedim okuyun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Mesele usulsüz olduğu görülen işin haber yapılması olsa bu gibi haberler geçmişte de yapılırdı.

Ama popülerlik kazanmak için işlerine gelen yerde ve kişilerce yapılması gerek.

http://www.gumuskoza.com.tr/haber-1-adet-sedan-binek-itfaiye-oncu-aracI-arzularkabakoy-belediyesi-27614.html

Not: Yukarıdaki iptal edilen ihalenin güncel numarası 2019/331623 ve teknik şartnameye isteyen ulaşabilir.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Murat Sahın yazdı:

Şehrin girişlerine yapılan ve afedersiniz ama bir b.ka yaramayan kapılara kaç para harcandı? 

Dinozor heykellerine? Fışkiyeye? Futbolcu heykellerine?

Her yıl milyon turist çekecek Ankapark'a kaç kere gittiniz? Mükelleflerin milyarları orada birilerine rant edilirken sesiniz neden çıkmadı?

Meydanlarda saçma sapan saatlere harcanan paralardan haberiniz var mı?

Kızılay'da metro çarşısındaki esnaf haracını ödediğinde yaya geçitlerine set çekilmek suretiyle yaya trafiği zorla metro çarşısından geçirilirken, esnaf haracını vermediğinde çekilen setlerin geri söküldüğünü ve kızılay meydanınnın tekrar yaya geçişine açıldığını ne çabuk unuttunuz?

@Mehmet Ozyurek emmi seni sıkıntıya düşürecek bir şey yazdı isem sana zahmet sen silersin.

Bir Ankaralı olarak gereğini yapmışsınız.

Bir de hazır yolu daraltıp, bir de lebiderya kafeteryaların müşterileri rahatsız olmasın diye arnavut kaldırımı taşı yola döşeyip trafiğin alternatifini ortadan kaldıranlar var.

İmar planında sosyal tesis diye ayrılan alanı trampa ile elden çıkarıp birilerini mutlu edenler var.

Biz ne yapalım. Kafalar güzel nasıl olsa.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Sildim ... 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arkadaşlar,

Lütfen politik mesajları silelim kendimiz.

Ali bu bir kaçınılmaz sonuçtur. Süreçtir. Fransa'nın 1750 lerde geçtiği dönemlerden geçiyoruz. Belirli bir suçlu arama o konuda. Her yönden Fransa'nın aydınlanma dönemindeyiz. Yaşıyoruz birebir.

Ailesinde VW varken sıkı VW fanatiği olup babası Focus alınca birden vw çöp demeye başlamıyoruz. Doğrusu da budur. Herkes böyle davranmalıdır.

not: Ankara'da Melih Gökçek'in bence güzel hizmetleri vardır. 19 senede hiçbir idareci belediye başkanı herşeyi yanlış yapamaz. Çok da iyi çalışmaları var. Mesela ben ANKAPARK taraftarıydım. Ancak bu böyle değil kademe kademe yapılmalı idi. Genişleme alanları ileriye dönük bırakılarak yapılmalı idi. Keza şehir girişlerindeki saçma da gelse heykeller taklar bunlar bence güzel şeyler. Yine mansur başkan da benzer şekilde doğrular yanlışlar yapacaktır. Bunu siyasi partilerle bağdaştırarak açıklamak çok doğru olmaz. Mesela şişli belediye başkanını da geçmişte çok eleştirdik.

Abdurrahman Salman yazdı:

Bende tam onu dedim,başka kaynaklardan da beslenirsek daha verimli olur dedim.

Kaynak kalmadı. Besleyemiyoruz. Buyur besle kabul. Zaten onu dedim baştan beri.

Hacı Şenyurt yazdı:

Maalesef ki 1938 den bugüne kadar o bizden bu sizden şeklinde giderek buyuyen tarafcilik bu güne kadar geldi. ..

Bu şekilde hiçbir zaman olmadı.  Bunun yüzde onu bile olmadı. 

not2: Burada belli şeyleri konuşmuyoruz konuşmayacağız. Konu vergiden kaçınma ve ÖTV konusudur. Kronik hastalıktır. Verginin ne olduğunu anlamamaktan, toplum olamamaktan kaynaklanır.  Belli şeylerin konuşulmaması, bunların olmadığı anlamına gelmez. Sadece bura yeri değil. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Üstadım bunun adı taraflı bakmak olaya. Gerçekleri söylerim ama iş siyasete girer, emminin başı ağrır. O yüzden sildim.

Kesilen yardımlar dedikleri doğalgazı olan evlere giden kömürler mesela. 
Eli ayağı tutup bütün gün kahvede taş dizen adamların evine giden makarna paketleri, geçim yardımları kesildi mesela. 

Ankara'ya kar yağmışta kaza olmuş. İlk defa oluyormuş gibi bahsediliyor, sanki eskiden kar yağarken koşup belediye havada kar tanelerini topluyormuş gibi. 

Buyrun bu da Gökçek'in jipleri... Üstelik istifa ettikten sonra bile teslim etmemek için çok uğraştığı jipler bunlar. Zorla geri alındı resmen.
https://t24.com.tr/haber/iste-melih-gokcek-e-tahsis-edilen-tanesi-1-milyonluk-o-araclar-belediye-garajina-cekildiler,823010

Önce yönetimine sızdığı sonra bir şekilde ele geçirdiği ve bu gün artık oğluna ait olan futbol takımından bahsedeyim mi?

Her yıl Konya istikametinden gelip samsun yolu kavşağından havalimanı-protokol istikametine dönmeye çalışılırken yaşanan binlerce trafik kazasından kimse neden bahsetmiyor? 20 yılda Gökçek'in çözmediği bu problemi Mustafa Tuna bir buçuk yılda çözdü.

Her şeyde Mansur Yavaş'a çamur atıyorsunuz da adam car car söylüyor belediyenin bütçesi sizden kalan kredileri borçları ancak ödüyor, hizmet için para lazım, borçlanmamız gerekiyor diyor. Adam ne karar çıakrtmaya çalışsa belediye meclisi engelliyor. Bunu neden söylemiyor kimse? Merak eden buyursun, yutup video dolu. Canlı yayınlanıyor.

Mansur Yavaş belediyeye ait otoparkları vatandaşın kullanımına günde 1 tl olarak fiyatlandırdı da mahkemeyle engellediniz. Vatandaşa ucuz otoparkı bile çok gördünüz. Bundan niye bahsedilmiyor?
Yazdığım gayet açık Murat Bey.hangi mesajdan hangi amaçla alıntı yaptığım bellidir.Ağaçları kesilen park Etimesgut ta tren yolu ile Kızılay binası arasındadır mesela bu konuda sözcü ve benzerleri bunun mecburiyetini vurgularken,Ahaber ve benzerleri kesilen ağaçları ön plana çıkarmaktadır.Mansur Yavaş avukatlık yaptığı dönemde bir alacak verecek meselesinde borçlu tarafla vergi vermemek için
Gayri resmi bir ödemede anlaşıyor ve bununda kabul ediyor yanlış hatırlamıyorsam Habertürk yada cnntürkte programda kendine göre açıklamasını yapıyor .Ahaber olurmu öyle sen resmen vergi kaçırmıssın derken öteki Mansur Yavaşın açıklamasını ön plana çıkarıyor.Aralıkta yağan kardada aynı birbirine tezat açıklamalar yapılıyor burda benim şahsi kanaatimde belediyenin gerçekten uyuduğu idi çünkü gerçekten kırağıdan hallice yağmıştı.Yardim konusu ise kendi duyumlarım ve ev temizliği için gelen 11 senedir tanıdığım bayanın eski aldığımızın üçte birini veriyorlar beyanıdir.
Ben 15 senedir bu foruma üyeyim hiç bir gün uçuyoruz kaçıyoruz a haber en doğrusunu söylüyor demedim.hiç kinayeli göndermeli mesaj yazmadım.
Yukarda hiç gereği yokken birkere daha yazdığım örnekler 3-5 sosyal medya beğenisinden profil oluşturulabilen günümüzde elbette ki benim hakkımda bir fikir verebilir ama konuşmanın önündeki en büyük engellerden biri karşındakini bir kalıba sokmak tır.
Tekrar ediyorum, yazdıklarım alıntı yaptığım mesajdaki arkadaşıma, kendi fikrime göre sadece Rize'de ki haberi görmeyenler değil ,Başka kişiye ve neci olduğuna göre haber yapanlarda var amacındadır.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oysa ki bu konu siyasi değildi.

Konunun siyasi olmaması için tüm örnekler verilmeliydi.

Kanunun açıklarından bahsedilmeliydi. Hala ekapta benzer ihaleler var.

Kamu vicdanına uygun bir düzenleme nasıl olmalı tartışılabilirdi.

En başından siyasi bir konuydu bu. Çünkü kanunu işine uyduran bir seçilmiş söz konusuydu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oysa ki bu konu siyasi değildi.

Kişisel ricadır, mesajlarımı siler misin abi? Ben denedim, silinmiyor. Mümkünse konuya yazdığım mesajların silinmesini rica ediyorum. 

Şu saatten sonra kimseye bir şey anlatmaya uğraşamam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Recep Selim Kaya yazdı:

Konunun siyasi olmaması için tüm örnekler verilmeliydi.

Kanunun açıklarından bahsedilmeliydi. Hala ekapta benzer ihaleler var.

Kamu vicdanına uygun bir düzenleme nasıl olmalı tartışılabilirdi.

En başından siyasi bir konuydu bu. Çünkü kanunu işine uyduran bir seçilmiş söz konusuydu.

Konu siyasi değil. Geleneksel kokuşmuşluk. A partisi B partisi beni ilgilendirmez. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Abdurrahman Salman yazdı:

Yazdığım gayet açık Murat Bey.hangi mesajdan hangi amaçla alıntı yaptığım bellidir.Ağaçları kesilen park Etimesgut ta tren yolu ile Kızılay binası arasındadır mesela bu konuda sözcü ve benzerleri bunun mecburiyetini vurgularken,Ahaber ve benzerleri kesilen ağaçları ön plana çıkarmaktadır.Mansur Yavaş avukatlık yaptığı dönemde bir alacak verecek meselesinde borçlu tarafla vergi vermemek için
Gayri resmi bir ödemede anlaşıyor ve bununda kabul ediyor yanlış hatırlamıyorsam Habertürk yada cnntürkte programda kendine göre açıklamasını yapıyor .Ahaber olurmu öyle sen resmen vergi kaçırmıssın derken öteki Mansur Yavaşın açıklamasını ön plana çıkarıyor.Aralıkta yağan kardada aynı birbirine tezat açıklamalar yapılıyor burda benim şahsi kanaatimde belediyenin gerçekten uyuduğu idi çünkü gerçekten kırağıdan hallice yağmıştı.Yardim konusu ise kendi duyumlarım ve ev temizliği için gelen 11 senedir tanıdığım bayanın eski aldığımızın üçte birini veriyorlar beyanıdir.
Ben 15 senedir bu foruma üyeyim hiç bir gün uçuyoruz kaçıyoruz a haber en doğrusunu söylüyor demedim.hiç kinayeli göndermeli mesaj yazmadım.
Yukarda hiç gereği yokken birkere daha yazdığım örnekler 3-5 sosyal medya beğenisinden profil oluşturulabilen günümüzde elbette ki benim hakkımda bir fikir verebilir ama konuşmanın önündeki en büyük engellerden biri karşındakini bir kalıba sokmak tır.
Tekrar ediyorum, yazdıklarım alıntı yaptığım mesajdaki arkadaşıma, kendi fikrime göre sadece Rize'de ki haberi görmeyenler değil ,Başka kişiye ve neci olduğuna göre haber yapanlarda var amacındadır.

Birilerine yardım yapmak belediyelerin görevi değildir, olmaması gerektiğini de ABB yardım hesapları dondurulduğunda Cumhurbaşkanı bizzat beyan etmiştir. Devletin bu iş için bakanlığı var. Her ilçede shm'leri var. Gidiyor ihtiyacı olan, inceleniyor, beyan doğru bulunursa yardım bağlanıyor. Cumhurbaşkanı'nın bu açıklaması o zamanda mantıklıydı bence, bu gün de mantıklı. Belediyeler sonuçta seçimle gelen insanlar tarafından yönetiliyor. Her siyasi grup kendi yandaşına yardım etmeye öncelik veriyor. Oysa Aile, Sosyal Politikalar ve Çalışma Bakanlığı'nın Sosyal Hizmet Merkezleri böyle bir ayrım yapmıyor. Sadece gerçekten ihtiyaç var mı o inceleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mehmet Göktürk yazdı:

Konu siyasi değil. Geleneksel kokuşmuşluk. A partisi B partisi beni ilgilendirmez. 

Orası beni de ilgilendirmez. Nihayetinde tercih etsem de etmesem de mevcut kural kanun neyse elimden geldiğince uymaya çalışan biriyim.

Saçma sapan bir yerde 50 KM/H hız sınırı varsa söve söve uyuyorum. Ama o kuralı uygulayan muhitten geçerken durup bir gram alışveriş yapmıyorum.

Otomobil konusu haricinde bir çok örneğim var ama yeri burası değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

Buyrun bu da Gökçek'in jipleri... Üstelik istifa ettikten sonra bile teslim etmemek için çok uğraştığı jipler bunlar. Zorla geri alındı resmen.

1 tanesi hala geri alınamadı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sonuç olarak adalet herkes içindir, gereklidir. Mevki, cinsiyet, ırk, zenginlik dinlemeden herkese eşit davranılmalıdır. Zaten adalet heykelini hatırlarsınız, kılıç cezaların caydırıcılığını, terazi adaleti , gözünün bağlı olması da kişiye bağlı olmamasını simgeler. Bizi rahatsız eden de bu.  Birine partisi için, parası için, mevkisi için ayrıcalık tanınmamalı, herkes adalet karşısında eşit olmalı. Bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri sokakta satmaya çalışan Ayşe teyzeye zabıta ceza yazıyorsa, göz göre göre vergi kaçıran kişiye/kuruma da gerekeni yapmalı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Şehrin girişlerine yapılan ve afedersiniz ama bir b.ka yaramayan kapılara kaç para harcandı? 

Dinozor heykellerine? Fışkiyeye? Futbolcu heykellerine?

Her yıl milyon turist çekecek Ankapark'a kaç kere gittiniz? Mükelleflerin milyarları orada birilerine rant edilirken sesiniz neden çıkmadı?

Meydanlarda saçma sapan saatlere harcanan paralardan haberiniz var mı?

Kızılay'da metro çarşısındaki esnaf haracını ödediğinde yaya geçitlerine set çekilmek suretiyle yaya trafiği zorla metro çarşısından geçirilirken, esnaf haracını vermediğinde çekilen setlerin geri söküldüğünü ve kızılay meydanınnın tekrar yaya geçişine açıldığını ne çabuk unuttunuz?

[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] emmi seni sıkıntıya düşürecek bir şey yazdı isem sana zahmet sen silersin.
Banamı soruyorsunuz?Neden?
Halbuki Melih Gökçek lafı hiçbiryerde geçmedi .Yazının hiçbir yerinde övülmedi.Ankaparkın önünden her gün geçiyorum, bilmiyorum amaç neydi ama sonuç felaket evet aynı sizin dediğiniz Gibi para çöpe gitti belkide milyar dolar vardır.Diğer ayrıntıya girmeden Melih Gökçek hakkındaki fikrimi söyleyeyim o zaman,2009 a kadar güzel hizmetleri oldu ,sonra hiç olmıyaydı keşke.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Recep Selim Kaya yazdı:

Orası beni de ilgilendirmez. Nihayetinde tercih etsem de etmesem de mevcut kural kanun neyse elimden geldiğince uymaya çalışan biriyim.

Saçma sapan bir yerde 50 KM/H hız sınırı varsa söve söve uyuyorum. Ama o kuralı uygulayan muhitten geçerken durup bir gram alışveriş yapmıyorum.

Otomobil konusu haricinde bir çok örneğim var ama yeri burası değil.

Aslında güzel bir noktaya parmak basmışsın. Bizler birey olarak kanuna kurala uyup, evlatlarımızı da bu şekilde yetiştirirsek ileride başımıza geçenler de aynı düsturla devam edip saçmalamazlar. Benim gözümde üç kuruşluk hak yiyenle milyonluk hak yiyen aynıdır, ikisi de aynı kafa çünkü. Yarın fırsat bulsun, hiç gözünün yaşına bakmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Emrah Altun yazdı:

taraftar değil haberciyiz mottosuna sahip full yandaş bir haber sitesi bunu manşetten verdi ama yarım saat sonra haber kaldırıldı. Sanırım kulağını çektiler.

Olmadı yayın yasağı gelir habere :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Emre Şimşek yazdı:

Aslında güzel bir noktaya parmak basmışsın. Bizler birey olarak kanuna kurala uyup, evlatlarımızı da bu şekilde yetiştirirsek ileride başımıza geçenler de aynı düsturla devam edip saçmalamazlar. Benim gözümde üç kuruşluk hak yiyenle milyonluk hak yiyen aynıdır, ikisi de aynı kafa çünkü. Yarın fırsat bulsun, hiç gözünün yaşına bakmaz.

Keşke toplum olarak yapabilsek bunu.

Ortalık hastalıktan kırılıyor, ikamet ettiğimiz sitede bile pozitif vakalar var.

Dışarıdaki çocukları görüp iç çeken evladımıza durumun önemini anlatıp, vakit geçirmek için çırpınırken, komşularımız sağ olsun tüm çocuklar bahçede.

Bilemiyorum ne olacak tüm bu sorumsuzlukların sonu.

Sokağa çıkma yasağında duble yolda trafik kazası mı olur mesela. İki gündür aynı yerde trafik kazası görüyorum.

Bu kurallar kime anlamıyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bir de şunu ekleyeyim. Geçmişte sosyal medyada özellikle de facebookta siyasi tartışmalara taraf tutmadan girmeye çalıştım her seferinde bir kalıba oturtulmaya çalışıldım. Hemen siz şöyle yaptınız’lı cümlelerin muhatabı oldum. Sonra baktım olmuyor bıraktım. Öyle bir bıraktım ki yıllardır hiç bir siyasi partiye sempati bile duymadım. Memleketin kanayan yarası bu siyaset. Şimdi benzer şeyleri (siz-biz muhabbeti) görünce üzülüyorum. Hiç gerek yok. Otomotiv forumu görünümlü kardeşlik ve yardımlaşma forumu burası. Siyaset burayı bozar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ilkokulda müsamere yaptık müsamere bitti ziyaretçilere gazoz dağıtılacak. ben o küçük halimle 4 tane almışım sırayla herkese vereceğiz diye planlıyorum. Bi baktım herkes iki tane almış kendi anne babasına götürüyor sadece. çok şaşırmıştım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...