İçeriğe Yönlendir

İtfaiye Öncü Aracı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)

Neyse bunu da ben sileyim, Emre bey'i ekstradan uğraştırmayayım :) 

Emre Şimşek yazdı:

Murat be son mesajınızı da gizledim. Konuyu iyice dallandıracaktı..

Sorun yok Emre bey, biz yazacağız, siz lüzumu halinde tabi ki gizleyeceksiniz, şahsen açıklama yapmanıza bile gerek yoktu, açıklama inceliği gösterdiğinizi için teşekkürler.  

Gerçi orada herhangi bir siyasi mesaj yoktu. Sadece tarihsel sıralamayı bilmeyen insanların tarih hakkında ahkam kesmesiydi mesele ama siz öyle diyorsanız öyledir.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Murat Sahın yazdı:

....

Sorun yok Emre bey, biz yazacağız, siz lüzumu halinde tabi ki gizleyeceksiniz, şahsen açıklama yapmanıza bile gerek yoktu, açıklama inceliği gösterdiğinizi için teşekkürler.  

Gerçi orada herhangi bir siyasi mesaj yoktu. Sadece tarihsel sıralamayı bilmeyen insanların tarih hakkında ahkam kesmesiydi mesele ama siz öyle diyorsanız öyledir.

Kişisel olarak azade değiliz fakat forum kurallarında belirtildiği üzere forum siyaset konularından azade.

Başlığa konu olay ve benzerlerine dönersek, son derece çirkin ve güven zedeleyici bir durum olduğunu kimse inkar edemez.

Ya mevzuat düzenlemesi yapılsın resmi plakalı araçlar her türlü vergiden muaftır diye, ya da bu gibi durumlara izin verilmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Neyse bunu da ben sileyim, Emre bey'i ekstradan uğraştırmayayım :) 

Okudum yazdığını gerek yok Murat hocam.  Konuyu hepten götürürdü :). Tarihi değiştirmeye çalışanlar elbet kendi tuzaklarına düşeceklerdir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Recep Selim Kaya yazdı:

Kişisel olarak azade değiliz fakat forum kurallarında belirtildiği üzere forum siyaset konularından azade.

Başlığa konu olay ve benzerlerine dönersek, son derece çirkin ve güven zedeleyici bir durum olduğunu kimse inkar edemez.

Ya mevzuat düzenlemesi yapılsın resmi plakalı araçlar her türlü vergiden muaftır diye, ya da bu gibi durumlara izin verilmesin.

Ben alıntıladığınız mesajımı sildim, sizde alıntıdan silerseniz sevinirim. Boş verin, gerilmeye gerek yok.

Bu arada siyaset yok :) Benim bir siyasi görüşüm de yok zaten. İyi iyidir, kötü kötüdür bana göre. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Murat Sahın yazdı:

Ben alıntıladığınız mesajımı sildim, sizde alıntıdan silerseniz sevinirim. Boş verin, gerilmeye gerek yok.

Bu arada siyaset yok :) Benim bir siyasi görüşüm de yok zaten. İyi iyidir, kötü kötüdür bana göre. 

Yazdım sildim ile olacaksa en başından boş verseydik keşke.

Neyse ben yine de sildim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Recep Selim Kaya yazdı:

Yazdım sildim ile olacaksa en başından boş verseydik keşke.

Neyse ben yine de sildim.

İnsanların fikirleri değişir, değişiyor hocam. İnsanoğlu hata da yapıyor, yapacak, yapacağız. Yaratılışımızın gereği bu. Hatamızı görür, kabullenir ve düzeltmek için gayret gösterirsek ne ala, yoksa zaten anlamsız. 

Bakınca, evet, tartışma yaratabilecek, işi çok dallandırabilecek bir konu. Gerek yok, yeri de burası olmamalı. 

Yoksa yazdıklarımla alakalı bir vazgeçiş söz konusu değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

kırmayın dökmeyin arkadaşlar. gerek yok ,her toplum hakettiği gibi yönetiliyor. bu cümleyi istediğiniz gibi anlayabiliriz. yönetimden memnunsanız gururlanır, değilseniz hayıflanırsınız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Nasıl..Pek olumlu eleştri yok film hakkında..
Bunu seyrederken 90 larda izlediğim bir film düştü aklıma ”kızarmış yeşil domatesler”bir kez daha seyrettim,izlemeyenlere tavsiye ederim.
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)

Farkettim ki kimse benim ki kötü demiyor bu yüzden tartışmak da saçma geliyor bana. Koskoca adamlar zaten neyin iyi ya da kötü olduğunu bilecek yaştayız. Mesela gereksiz kamu harcamalarına iyi diyen var mı aramızda? Herkes hemfikir. Peki niye neyi tartışıyoruz? Yok senin partin çalıyor benim ki çalmıyor. Senin partin çalışmıyor benim ki çalışıyor....vs Ben bu ülkede farklı bir partinin yaptığı en iyi işlere bile karşıt görüşlü birinden iyi olmuş diyen görmedim. Neyse daha fazla yazmaya gerek yok. Tartışma yersiz. Kim neye oy vereceğini bilir ona göre de yönetilir. 

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bilgisiziz aslında, sürü gibiyiz, yönlendirmeyle oy veriyoruz. İnternet yaygınlaştıktan sonra çok biliyoruz sanıp daha çok konuşuyoruz.

Askere 2001 yılında gittim, topladılar bizi cumhurbaşkanı, başbakan, genel kurmay başkanı, kara kuvvetleri komutanının ismini sordular büyük çoğunluk bilemedi.

Şimdi ise herkes herşeyi biliyorum diye konuşuyor ama herkes aynı şeyi söylüyor, farklı birşey söyleyen yok. Yani birisi kulağına birşey fısıldamış o da gelip sana söylüyor.

Aynı fikirde olma beklentisiyle karşısındakine klişeleşmiş kelimeleri söyleyip ortak paydada buluşma beklentisine giriyor.

Söylediğini onaylarsan kendini doğrulayıp mutlu oluyor, onaylamazsan düşman oluyor.

Sonrasında ikiye bölünülüyor taraf olma başlıyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Nihat Palolu yazdı:

Bilgisiziz aslında, sürü gibiyiz, yönlendirmeyle oy veriyoruz. İnternet yaygınlaştıktan sonra çok biliyoruz sanıp daha çok konuşuyoruz.

Askere 2001 yılında gittim, topladılar bizi cumhurbaşkanı, başbakan, genel kurmay başkanı, kara kuvvetleri komutanının ismini sordular büyük çoğunluk bilemedi.

Şimdi ise herkes herşeyi biliyorum diye konuşuyor ama herkes aynı şeyi söylüyor, farklı birşey söyleyen yok. Yani birisi kulağına birşey fısıldamış o da gelip sana söylüyor.

Aynı fikirde olma beklentisiyle karşısındakine klişeleşmiş kelimeleri söyleyip ortak paydada buluşma beklentisine giriyor.

Söylediğini onaylarsan kendini doğrulayıp mutlu oluyor, onaylamazsan düşman oluyor.

Sonrasında ikiye bölünülüyor taraf olma başlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=8_-R7BvRL5c

:D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

Belediyenin borç yükü varken avanta gelen parayla pahalı araba alınmış. Bunu da kılıfına uydurup, ucuza aldık demiş. Evet tebrik ediyorum.

Belediyeyi dev aldığında ciddi borç ve ciddi derecede israf vardı. Şuanda borç yavaş yavaş kapanıyor israfın büyük kısımıda önlendi.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizim belediyede başkanın arabası dahil hepsi kiralık. Hala araç alma olayı mı kalmış. Bu arada başkan epey açık sözlü :) memleket de rize olunca geçen hafta haber olan bina geldi aklıma. 

Bundan önceki belediye başkası Q7 kullanıyordu kiralık. Gelir gelmez o aracı geri verdi, ve belediye ait courier kullanmaya başladı başkan oda sadece mesai saatlerinde. Mesai saatleri dışında kendi özel aracını, dolmuşu veya yürümeyi tercih ediyor.

Bu arada belediye başkanı ilk göreve geldiğinden beri maaşını ihtiyaç sahibine bağışlıyor, maddi durumu eskiden beri iyi olan biridir.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sefa Çelik yazdı:

Zihin neye inanıyorsa bilinçaltı o inanışla ilgili dış dünyada mutlaka kanıtlar bulur ve zihni haklı çıkartır. Bu kural hiç şaşmaz. 

Somutlaştırıyorum.

Zihin memleketin battığına inanıyor ise bilinçaltı memleketin battığına dair kanıtlar bulur ve mantığınızı haklı çıkartır.

Zihin memleketin iyiye gittiğine inanıyor ise bilinçaltı memleketin iyiye gittiğine dair kanıtlar bulur ve mantığınızı haklı çıkartır.

X kişisinin haramzade bir insan olduğuna inanıyorsanız bilinçaltınız öyle olduğuna dair kanıtları bulmuştur bile. 

Aynı X kişisinin dürüst ve düzgün bir insan olduğuna inanıyorsanız bilinçaltınız öyle bir insan olduğuna dair kanıtları bulmuştur bile....gibi

Birine ya da bir şeye inanmak gerekmiyor. Devletin kamu harcamalarını kontrol eden ve rapor sunan bir birimi var. Sahi ne oldu o sayfa sayfa kamu zararı açıklanan sayıştay raporları? Ayrım gözetmeksizin hepimiz adına cevaplanması gereken çok soru var lakin şu meşhur yüzyirmisekizmilyardolar yüzünden artık soru sormak da suç teşkil ediyor. İsterse babamın oğlu olsun, ödediğim vergileri sorumsuzca harcayanlara hakkımı helal etmiyorum.. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Bir Fabrika düşün 100 Milyon Doğrudan veya Dolaylı yoldan işçisi var,  Her birinden aldığın Payback'ler akıl almaz boyutlarda ama belki de yarısı bile tekrar çarka dahil edilmiyor. Onun yerine İsveç'te Çinlilerin Volvo fabrikasına kazandırıyoruz. Elbette biz yapmadığımız için dışarıdan araç alınır çağımızda araç bir Zaruriyet olmasa bu forumda ki insanlar bir araya araba teması yüzünden toplanmazdı zaten ancak ben çöpe ekmek atarken kendimden tiksinip Tavuk besleyen birisini bulmaya mahalle mahalle gezerken, Bir İmza veya bir karar ile saniyesinde 1.5 Milyon ekmeği Çöpe atan kişileri gördükçe şevkim kırılıyor. Diyecek bir şey bulamıyorum. Karnı aç olanı bu memleket hayli hayli doyurur ya gözü aç olanları ne yapacağız ?  

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hepsi almıştır.. 

İzin veren de biliyordur bu işin böyle yapıldığını.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

engelli indirimli araç almak için sağda solda  tanıdık birilerine rapor çıkarttırıp araç almakla aynı mantık... fırsatı bulan yapıyor. deveye sormuşlar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

yaklaşık 2 ay önce olması lazım hyundai servisinde tucson komple kırmızıya kaplanmış itfaiye aracı olmuş tokat 'ın bir ilçesine satılmış sonrasında kaplamanın sökülüp normale çevirirsiniz diyorlardı kulak misafiri olmuştum olayı çok anlamamsitim şimdi buradaki yazıları okuyunca işin rengi belli oldu

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Haluk Şentürk yazdı:

engelli indirimli araç almak için sağda solda  tanıdık birilerine rapor çıkarttırıp araç almakla aynı mantık... fırsatı bulan yapıyor. deveye sormuşlar...

Nasıl aynı şey? Ahlak dışı olsa bile biri kendi parasıyla alıyor, diğeri kamunun parasıyla. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yurdaer Elay yazdı:

Nasıl aynı şey? Ahlak dışı olsa bile biri kendi parasıyla alıyor, diğeri kamunun parasıyla. 

Abi ikisinde de alınması gereken ÖTV'yi vermedikleri için o  külfet dolaylı olarak  bizim sırtımıza biniyor ondan bahsedilmiş sanırım. Sonuçta o ÖTV'nin ödenmesi gerek. Ha benim paramla ha benim paramın belediyeye hibe edilmiş hali ile. İkisi de benim param.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağrı Alaf yazdı:

Abi ikisinde de alınması gereken ÖTV'yi vermedikleri için o  külfet dolaylı olarak  bizim sırtımıza biniyor ondan bahsedilmiş sanırım. Sonuçta o ÖTV'nin ödenmesi gerek. Ha benim paramla ha benim paramın belediyeye hibe edilmiş hali ile. İkisi de benim param.

Orası ayrı canım.. Ben itiraz olsun diye yazmadım zaten. Belirtmek istediğim şimdi ben mesela belediye başkanıyım. Hem ötv'yi vatandaşa yükleyerek araba alacağım hem de o arabanın parası belediyeden çıkacak ve şahsım için kullanacağım. Engelli raporlu araba örneğine göre iki defa ahlaksızlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yurdaer Elay yazdı:

Orası ayrı canım.. Ben itiraz olsun diye yazmadım zaten. Belirtmek istediğim şimdi ben mesela belediye başkanıyım. Hem ötv'yi vatandaşa yükleyerek araba alacağım hem de o arabanın parası belediyeden çıkacak ve şahsım için kullanacağım. Engelli raporlu araba örneğine göre iki defa ahlaksızlık.

Evet ben o açıdan bakamadım ne yalan söyleyeyim. Dediğin gibi abi, biri diğerine göre daha çok omurgasızlık isteyen(Şahıslardan Bağımsız) bir davranış oluyor. Allah aramızdan kimseyi 4 tane lastik için karakterinden ödün verecek, yetim hakkı yedirecek, arkamızdan yukarıda konuşulanları söyletecek hale düşürmesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Yurdaer Elay yazdı:

toplumsal bozulmayı söylüyorum. 200 dönüm arazisi,20 küsür evi olan adam yeşil kart için bi taraflarını yırtıyor ,alıyor da. sonra onun tüm masraflarını biz karşılıyoruz. balıkçıya ucuz mazot verirler balıkçı mazotu piyasaya sürer, eşler bir arada yaşar ama kağıt üzerinde boşanırlar sırf kadın babasından kalan maaşı alsın diye v.s v.s ve maalesef bu işler sıradanlaştı.hatta elinde fırsatı varken bu işleri  ahlaki ve vicdani  bulmayıp yapmayanlara salak muamelesi yapılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...