İçeriğe Yönlendir

Araç Önerisi (HB-Otomatik-100-130 Arası)

Muhammet Eroğlu

Recommended Posts

Muhammet Eroğlu

Herkese merhabalar yeni bir otomatik araba almak istiyorum. Şanzıman tiplerini çok araştırdım ve sorunsuzluğu açısından tork konvertörlü şanzımana sahip bir araba bakıyorum ama kafam çok karıştı acaba sizin önerebileceğiniz 100 bin ile 130 bin lira arası bir araç var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Merhaba, öncelikle foruma hoş geldiniz. 

Tork konvertörlü şanzımanlar sorunsuzdur ancak yeni araçlarda genelde robotizeler var. 

100-130 bin bandında çok fazla seçenek var. 2015 model otomatik linea dizel de alabilirsiniz o bütçeye, 2000 model E200 Avangart'ta alabilirsiniz. Polo da alabilirsiniz Passatta alabilirsiniz.

Beklentilerinizi biraz açıklamanız gerekecek. Hangi sınıf, az mı yaksın çok mu kaçsın, güvenlik mi ön planda yoksa parça fiyatları mı, sw mi olsun yoksa hb işinizi görür mü gibi bir çok sorunun cevabına göre değişecektir tavsiyemiz.

Yoksa o bütçeye gidin 2005 model Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI otomatik alın derim, bir başka arkadaş clio alın der. Herkes kendi beklentisi doğrultusunda yönlendirir ama önemli olan sizin beklentiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu
(düzenlendi)

Merhabalar teşekkürler ilginiz için alacağım araç ilk aracım olacak ve istanbul trafiğinde kullanacağım. Araştırmalarımda tork konvertörler hem kullanım kolaylığı hem de az arıza çıkarma sebebi ile tercih sebebim. Benim düşüncem 2008 ile 2014 yılları arasında yılları arasında olan bir araç aslında. Özellik açısında yakıt tüketimini ikinci plana alabilirim lpg ile telafi edilebilir diye düşünüyorum. Benim için daha çok güvenlik ön plana çıkıyor. Çok yüksek değerlerde hızlanmasına gerek yok. Parça fiyatları açısından da çok yüksek fiyatlar olmaması bana daha yakın.

tarihinde Muhammet Eroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu

Aslında benim baktığım araçlarda bagaj genişliği, güvenlik ve tasarım açısından aklımda olan 2010- 202 modellerde toyota auris ve ford fiestalar var ama araçlar hakkında herkesten farklı bir yorum duydum. O yüzden de kafam çok karıştı. Buraya yazmak istedim.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Muhammet Eroğlu yazdı:

Aslında benim baktığım araçlarda bagaj genişliği, güvenlik ve tasarım açısından aklımda olan 2010- 202 modellerde toyota auris ve ford fiestalar var ama araçlar hakkında herkesten farklı bir yorum duydum. O yüzden de kafam çok karıştı. Buraya yazmak istedim.

Mehmet hocamın koyduğu linkteki araç güzel. Hem de segment olarak fiesta ve auristen üstün. Uzun vadede işinize yarar. Otomatikleri genelde sıkıntısızdır hyundainin. Yakıtı makuldür ve sağlamlık olarak iyidir. Parça fiyatı olarak çok ucuz diyemem, ama üzmez. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben Citroen C4 grand picasso aldım. O paralara güzel bulunabilir 2010 dizel otomatik salon salomanje

Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu

Araç gerçekten de güzel duruyor ama hatchback bir araç düşünüyorum. Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Ama varsa başka önerileriniz bakabilirim.  

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Robotlu şanzıman alışınca güzel. Savaşmadikca.

Yine focus 2010 felan bakılır titanium

Geniş denmiş :) hb ise focus 2.5 titanium otomatik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhammet Eroğlu yazdı:

Araç gerçekten de güzel duruyor ama hatchback bir araç düşünüyorum. Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Ama varsa başka önerileriniz bakabilirim.  

ilk mesajınızı detaylandırır mısınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu
Muhammet Eroğlu yazdı:

Merhabalar teşekkürler ilginiz için alacağım araç ilk aracım olacak ve istanbul trafiğinde kullanacağım. Araştırmalarımda tork konvertörler hem kullanım kolaylığı hem de az arıza çıkarma sebebi ile tercih sebebim. Benim düşüncem 2008 ile 2014 yılları arasında yılları arasında olan bir araç aslında. Özellik açısında yakıt tüketimini ikinci plana alabilirim lpg ile telafi edilebilir diye düşünüyorum. Benim için daha çok güvenlik ön plana çıkıyor. Çok yüksek değerlerde hızlanmasına gerek yok. Parça fiyatları açısından da çok yüksek fiyatlar olmaması bana daha yakın.

bunun yanında araç hatchback olması tercihlerim arasında. Genel anlamda aradığım özellikler bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Muhammet Eroğlu yazdı:

Ama bunu ben sormuştum :D Detaylı olarak belirtmezseniz beklentilerinizi, limuzin de öneririz kamyonette öneririz. Tam olarak ne istediğinizi belirtirseniz ona göre yönlendirmeye çalışalım. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Robotlu şanzıman alışınca güzel. Savaşmadikca.

Yine focus 2010 felan bakılır titanium

Geniş denmiş :) hb ise focus 2.5 titanium otomatik

Kişisel olarak tork konvertörlü otomatiği cvtye de robotizeye de tercih ederim. Basit iyidir :D Bizim sanayiciler robotizenin mekatroniğini anlayana kadar 50 yıl geçer. Daha tork konvertörlüyü yeni yeni öğrendiler... 

Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu

Yani kusura bakmayın araçlar hakkında araştırma yaptım ama özellikleri belirtme hakkında çok bilgi olmadığı için araç bakarken nelere bakılır neler belirtilir. O yüzden biraz karıştı galiba 🙂 

Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu
Murat Sahın yazdı:

Ama bunu ben sormuştum :D Detaylı olarak belirtmezseniz beklentilerinizi, limuzin de öneririz kamyonette öneririz. Tam olarak ne istediğinizi belirtirseniz ona göre yönlendirmeye çalışalım. 

Kişisel olarak tork konvertörlü otomatiği cvtye de robotizeye de tercih ederim. Basit iyidir :D Bizim sanayiciler robotizenin mekatroniğini anlayana kadar 50 yıl geçer. Daha tork konvertörlüyü yeni yeni öğrendiler... 

Ben de sizin gibi düşünen çok kişiyle konuştum. Benim de ilk tercihim tork konvertörlü otomatik şanzıman ama işte araç seçimi için dinlediğim yorumlar her araca kuşkuyla baktırıyor. 🙂

Önder Özcan yazdı:

Bu araçların iç tasarımı güzel gözüküyor ilginiz için teşekkürler. Bu araçları biraz araştırayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...