İçeriğe Yönlendir

Unutamadığınız Araçlarınız

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Uğur Barbaros Özdemir

1994'te sahip olduğum 1990 model Ford 2.0 GTS ilk arabamdı. Sıkıntısız bindim. 1995 yılının ilk günü 94 yılı ekonomik krizinin etkisiyle satmıştım. O günkü şartlarda arka camda yazan "En iyi yerli" ibaresini sonuna kadar hak eden bir araçtı. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Toyota 4runner 2.4 en eski arabam idi. Çok uğraştırdı kendileri. Rampalarda tırlar tarafından sollanmak keyifli idi.

Hoca hanım 4 camı birden açarken arka bagaj kapağındaki camında açıldığını görünce biz şok :) İlker Çamur ve ben vardık.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hiç bir arabamı sattığım için pişman olmadım. Allah hep daha iyilerini nasip etti. Zaten topu topu 3 araba sahibi oldum. Ama her birinin kendine has sevdiğim yönleri vardı. Fusion çok pratik ve yakışıklı br araçtı. C-Max çok konforlu ve tam aile arabası idi. Tiguan'a hala biniyorum, uzun yoldaki ataklığı, konforu ve donanımı ile çok seviyorum.Aynı donanım bugün 400-500 bin bandında . Yenisini alabilmek çok zor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Unutamadığım, gerekirse ikinci araç olarak tekrardan alacağım tek alet:

Türkiye'nin ilk KA'sı. Orjinal RS jantları ile.

jTCiWF.jpg

zEXCu6.jpg

xcDBqE.jpg

8ONW9r.jpg

AlE4tO.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sani Gerşon yazdı:

Unutamadığım, gerekirse ikinci araç olarak tekrardan alacağım tek alet:

Türkiye'nin ilk KA'sı. Orjinal RS jantları ile.

Çok güzel gerçekten 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

200SX Nissan S12 (öndeki köşedeki darbe kazadan sonra oldu)

image.thumb.png.0f8856cee8d5dc558f7763e763cd3969.png

Mehmet hocam zevkliymişin 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erkan Işık yazdı:

Mehmet hocam zevkliymişin 

Hakikaten muhteşem bir fotoğraf. O devirde böyle güzel bir araba herkese nasip olmaz nadirdir.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Unutmadıgım araclar ilk aracımız skoda yan bacakdan kesme pikap 1974 model  90 a geldimi şaft balans tutmadıgından hayır hayır ederdi :)) şanzıman dagıtırdı, akis keserdi:)) yükle rampayı ya çıkmassa diye düşündürürdü, sonra 1203    1986 model skodasını aldık ondan memnunduk, unutamadıgım aracım 1983 5 vites dogandı arka stoplar 131 stoplu idi it gibi giderdi 3 vites 120-130 basardım :)) arabada motoru oynanmıs veya iyi acılmıs bir aracmı idi rampada cok iyi giderdi oyıllarda oynardım cogu aracla onla gecemedegi arac yokdu bulsam aynı aracı geri alırım :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Efsane aracım 2001  2,5 tdi transporter 2001 de aralık ayında almısdım hala masallahı var günlük kullanımda babamda cok seviyor onu biraz benim sevmem , ayrıca babamın otomobile binmemesi yüzünden binderemiyorum kullanmıyor otomobil heralde uzun yıllar daha transporter kapıda kalacak allah kaza bela vermesse

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Babamda 1973 model VW 1303 LS vardı. 1.6 motor , lüks versiyon. 1991 yılında enişteye sattık. Enişte çok az kullandı, rengini sarıya boyattı. 2,3 yıl önce satıldı. Araçta orjinal vw radyo, deri direksiyon, orijinal analog saat, otomatik eminiyet kemerleri, porşe tipi koltuklar vardı. Yakıt göstergesi bozuktu, nedense tamir ettiremedi onu enişte. Araç kmsi çok azdı 150bin civarı km yapmış olmalı. Motor hiç yapılmamış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

Babamda 1973 model VW 1303 LS vardı. 1.6 motor , lüks versiyon. 1991 yılında enişteye sattık. Enişte çok az kullandı, rengini sarıya boyattı. 2,3 yıl önce satıldı. Araçta orjinal vw radyo, deri direksiyon, orijinal analog saat, otomatik eminiyet kemerleri, porşe tipi koltuklar vardı. Yakıt göstergesi bozuktu, nedense tamir ettiremedi onu enişte. Araç kmsi çok azdı 150bin civarı km yapmış olmalı. Motor hiç yapılmamış. 

Abi araba samsuna mı satıldı, isuzu servisinde çalışan birine ? 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

1994 model Samara. Bayılırdım sürmelere doyamazdım. Ondan aldığım lezzeti keyfi hiç birinden almadım. 2. Arabamdı. Ne dağlar tepeler ne yollar aşardı her seferinde şaşırtırdı beni. Çekiş mükemmeldi. Uzun yolda beklenenin üzerinde konfor sağlardı. İmkanım olsa yine alırım aynı rengini.. 

O zaman araba pazarı vardı görücüye çıkarmıştım. Son günleriydi. 

Qa0p5D.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

f33f73431eb317a3256832cfe956876a.jpg

1.25 My Fiestam. 2013’te İlk sahibinden 20 bin kmde almıştım. Sıfır gibiydi 4 sene 90 bin km.ye kadar bindim. Keşke hiç satmasaydım dediğim , özlediğim , çok anımın olduğu bir araç [emoji22]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi araba samsuna mı satıldı, isuzu servisinde çalışan birine ? 

İstanbul'dan biri almıştı ama bir araştıralım. 1303 LS az bulunur.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

İstanbul'dan biri almıştı ama bir araştıralım. 1303 LS az bulunur.

Yanında çalıştığım ustam 73 1303 LS almıştı sarı renk, 4 5 yıl önce. O yüzden merak ettim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Allah sattırmasın, mevcut arabamı unutabileceğimi sanmıyorum 😊

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ebrar Tüfek yazdı:

3 tane hiç unutamadığım arabam var, ilki 5 yıl önce sahip olduğum, ilk arabam olan Renault Koleos, ikincisi T5 Multivan, son olarak da Daihatsu yrv turbo. Gözümde en değerlisi t5, mecburiyetten satılmasa milyon km binecek kadar seviyordum onu. d06d136a2f79a347af5bd14b0cc941e1.jpg6d64eb71b5b65646910c6b2411abcdfb.jpg586e3b0a500ac2641db1706e6162152e.jpg

Ebrar burada lpg ayarındamıydın :) Benzettim dükkanı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...