İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Şarj Sorunu

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Arkadaşlar merhaba

sony xperia telefonu %27 ye kadar şarj olup kesiyor üstüne çıkmıyor . Batarya sorunu mu demeliyiz yoksa ayarımı var

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

4-5 yıllık bir telefonsa büyük ihtimal batarya sorunudur. İkinci ve daha düşük ihtimal ise şarj cihazı kaynaklıdır. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Şarj entegresi veya batarya şüpheli. Kablo adaptör denemesi yaptığınızı varsayıyorum. 

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Başka bir adaptör ve kablo ile deneyin. Yine aynısı olursa bu sefer bataryadan olduğu kesinlik kazanmış olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Telefonunuzu Sony tamirinde tecrübeli bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim. Tamire vermeden önce telefonunuzda başka bir sorun olmadığını gösterin ve gerekiyorsa not ettirin. Eşimin telefonu da sony idi ve şarj girişi arızalı idi. Kabloyu oynatınca şarj oluyordu . Koca Bursa da tamir edecek adam bulamadım. Suriyeli bir adama yönlendirdiler, Adam telefonun önce mikrofonunu bozdu sonra da başka sorunlar çıktı. Malesef güzelim telefon çöp oldu gitti. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Telefon şarja takınca ortama yarım saat içerisinde yüzde 27 ye kadar doluyor sonra bırakıyor farklı şarj aletleri denedim yine aynı.mevcut şarjda bir anda bitmiyor yine video izleyerek 30-45 dk arası kullanabiliyorum. Reset attım ondan sonra bu sorun başladı. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mustafa Yanar yazdı:

tekrar resetleyin ve pc ye takıp sony comp. yazılımıyla onarın. 

3-4 kere resetledim hocam. Aynı. PC'den denemedim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bilgisayardan sonynin telefon programıyla mutlaka onarın o zaman, güncelleme isterse güncelleme yapın. 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Batarya arızası da olabilir. Geçen yıl eşimin telefonunda sıvı teması sonucu batarya değişimi yapıldı. Batarya değişimi sonrası; flash ve fener çalışmıyordu. Ayrıca şarj seviyesi sürekli kullanmama rağmen %50 nin altına düşmüyordu. Tekrar batarya değişimi yapılınca sorun çözülmüştü. 

Yazılım ile sorun çözülmez ise batarya değişimini deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ümit Türk

Sorun bataryada çıktı. Değiştik düzeldi. Şarjda alıyor. 

Bilgi veren herkese çok teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...