İçeriğe Yönlendir

Fren Hakkında

Süleyman Can

Recommended Posts

Süleyman Can

Merhaba,

Gün geçmiyor ki bir sorun yaşanmasın ve başlık açılmasın. Aracım ile eve gelirken düzlükte boşa attım, frene 3-4 defa bas çek yaptım(yerler kaygandı kızaklayacak mı diye, yol boştu). İlk basmamda gayet güzel tuttu hemen ikinci basmamda biraz zayıftı ama korkutucu olan üçüncü basmamda neredeyse hiç tutmadı. Az biraz bekleyip gaz verince yeniden tuttu.

İki defa fren testine sokmuştum ikisinde de %85 ile geçti. Debriyaj üst merkezi değişirken fren hidroliği boşaltıldı ve dot 4 yağ koyulup havası alındı.

İlk basmamda daha dibe giderken üçüncü basmamda sanki araç çalışmıyorken basıyormuşum gibi çok yukarıda durdu pedal va acaip sertti. İyi tuttuğu zaman daha dibe kadar basabiliyorum ve daha yumuşak.

Sizce sorun nedir? Yine balata spreyine para mı ödeyeceğim? 🤥

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Öyle peşpeşe basınca bu sorun yaşanabiliyor sanki, westinghouse denilen şeyle alakalıydı sanki, yani frene bas çek bas çek önerilmiyor yavş yavaş ezerek basacaksınız ya, ya da zank diye basıp durduracaksınız. Eski konulardan hatırladığım aklımda kalan böyle, konusunda uzman değilim ))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vakumda sorun olabilir, vakum pompasında sorun olabilir, tariften anlaşılan vakum sorunu, balata spreyi bu arızada  çıtır çerez kalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Vites boşta iken motor rölantide çalıştığı için motorun fren için ürettiği vakum ard arda fren yapmanıza yetmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Nihat Palolu yazdı:

Vites boşta iken motor rölantide çalıştığı için motorun fren için ürettiği vakum ard arda fren yapmanıza yetmez.

Bugün aynı yolda viteste iken deneyeceğim, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

bunlarda vakum jeneratörü var, zira gaz kelebeği yok benzinli gibi

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

bunlarda vakum jeneratörü var, zira gaz kelebeği yok benzinli gibi

Evet abi küçük bir vakum motoru var. Motorun devrine bakmaksızın sabit üretim mi yapıyor acep?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Evet abi küçük bir vakum motoru var. Motorun devrine bakmaksızın sabit üretim mi yapıyor acep?

devire göre değişmesi lazım mantıken, sökülmüşşüne rastlmaadım inceleyelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...