İçeriğe Yönlendir

2008 Fiesta ECU Röle

Necati ilhan

Recommended Posts

Necati ilhan
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2008 Otomatik Fiesta marka aracım 2 defa conta yaktı uzun uğraşlar sonucunda motor bölmesinde bulunan ve beyin rölelerinin bağlı olduğu kutunun su alması ve içerisindeki rölenin oksitlenmesi nedeniyle fan motorunun devreye girmesinden dolayı böyle bir sorunun oluştuğunu anladım. Araç üzerindeki röleler zaten resimde de görüldüğü üzere orijinal değil usta  12v 40a lik röle taktı ama içim rahat değil. İnternet araştırdığımda konu ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadım. Aracının üzerinde orijinal Röleleri bulunan arkadaşlardan ricam rölelerin seri numaralari görünecek şekilde fotoğraf göndermeleri. Şimdiden teşekkürler.

do.php?img=10903do.php?img=10902

tarihinde Necati ilhan tarafından düzenlendi
Resim ekleme amaçli
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

şahsi fikrim orjinal olmasına gerek yok. röleler o kadar komplike aletler değil kaliteli bir tane almanız yeterli olacaktır. tyco, denso, omron , yerli olarak elo var. ama hangisini alırsanız alın su alma sorununu çözmeniz lazım kutunun geçmiş olsun

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

röle görevini yaptığı cinsten ise röledir, kaliteli alınır üstü bant vs ile yalıtıp takılabilir

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Uygun değerde olduktan sonra kaliteli marka sorun olmaz. Büyük veya küçük olmasın ne ise o olsun. 

Orjinalin değeri lazım ise şasi ile bakılabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Necati ilhan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Uygun değerde olduktan sonra kaliteli marka sorun olmaz. Büyük veya küçük olmasın ne ise o olsun. 

Orjinalin değeri lazım ise şasi ile bakılabilir. 

Zaten orjinallerinin fotoğrafını istememin sebebi uygun değerlerde röle temin edebilmek için. Piyasada ford araçlar için farklı amper değerlerinde röleler var ancak benim araç için hangisi uygun bununla ilgili bilgi bulamadım maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Necati ilhan yazdı:

Zaten orjinallerinin fotoğrafını istememin sebebi uygun değerlerde röle temin edebilmek için. Piyasada ford araçlar için farklı amper değerlerinde röleler var ancak benim araç için hangisi uygun bununla ilgili bilgi bulamadım maalesef.

Bana aracın şasisini ve hangi röleleri istediğinizi yazın akşam bakayım 🙂

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Necati ilhan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bana aracın şasisini ve hangi röleleri istediğinizi yazın akşam bakayım 🙂

Teşekkürler. Resimde görünen üç röleyide değiştirmek istiyorum. Mavi olanlar fan ve klima kompresörü için, siyah olanın ne amaçla olduğunu bilmiyorum. Şase numarasını özelden gönderdim.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Necati ilhan yazdı:

Teşekkürler. Resimde görünen üç röleyide değiştirmek istiyorum. Mavi olanlar fan ve klima kompresörü için, siyah olanın ne amaçla olduğunu bilmiyorum. Şase numarasını özelden gönderdim.

Tamamdır, en geç yarın dönüş yaparım size. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...