İçeriğe Yönlendir

Fiesta Yağ Basınç Uyarısı

Barış Fırat

Recommended Posts

Barış Fırat

Merhaba

2020 Dizel Fiesta 12000 km deki aracım yağ basınç düşüklüğü uyarısı vermekte.

Bu gün servise başvurdum. yazılım güncelleme ve dpf rejenerasyon yapıldı. İşin final kısmında   yağ seviyemin yüksek ve yağın özelliğini kaybettiğini ilettiler.

1,Yıl 15bin bakımını yapmayı teklif ettiler kabul edip işlemi yaptırdım. "Ford Castrol ile anlaşmış yağı varilden bastılar 0w-30 6,7 litre"

Sıkıntım şudurki gene aynı sıkıntıyı yaşarmıyım Dpf ileride dert açarmı başıma Benzine geçmeyi düşünmeye başladım.

Bakım fiyatıda 2200 civarı pazarlıksız. Bayi satış sırasında ilk bakımı hediye ettiğinden ben ücret ödemedim

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Aracı düşük devirle kullanmış olabilirsiniz. Bir de stop etmeden önce motor sesini dinleyin fan sesi geliyorsa stop etmeden bekleyin fan dursun. Motor kendisi dpf temizliği için fazla mazot gönderiyor stop edince de silindirlerden kartere mazot akıyor yağı bozar. Tekrar karşılaşmayacağınızı kimse garanti edemez.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Eğer çok canınızı sıkarsa ve çok fazla km yapılmıyorsa turbo benzine geçilebilir. Olmadı benim araçta olduğu gibi euro3 standardında başka bir dizel alabilirsiniz. :) Dpf'imiz yok, intercooler da yok. Düm düz motor ve fındık turbo . :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Süleyman Can yazdı:

Eğer çok canınızı sıkarsa ve çok fazla km yapılmıyorsa turbo benzine geçilebilir. Olmadı benim araçta olduğu gibi euro3 standardında başka bir dizel alabilirsiniz. :) Dpf'imiz yok, intercooler da yok. Düm düz motor ve fındık turbo . :)

İntercooler sonradan takılmaz mı ? olsa daha verimli performans elde edilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Metin Taşcı yazdı:

2200 lira bakım parası nedir yahu?

16 yaşında fiestanın sadece turbo ısı kalkanı 670TL. Parça fiyatları ayrı işçilik ayrı uçtu.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Evren Erakçora yazdı:

2200 liraya bakım biraz ayıp olmuş ,700 tl ye yaptırdık.

Neyseki ilk bakım hediye idi

Birde şunu merak ediyorum araç herhanibir uyarı vermiyor motoru kapatmayın sürmeye devam edin diye neden yağ ücretsiz değişmiyor kullanıcının hatalı yaptığı bir işlem yok burada.

seris rejenerasyon başladımı anlarsınız diyor ben anlayamıyorum birdaha aynı sorunu yaşarsam tüketici hakem heyetine giderim. kendimde bir hata görmüyorum

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kısa mesafe kullanımında dizel tavsiye edilmiyor. Kontak açıp 100km gidene güzel. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Evren Erakçora yazdı:

Kısa mesafe kullanımında dizel tavsiye edilmiyor. Kontak açıp 100km gidene güzel. 

100 km çok olmuş. 20 km olsa neyse.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

Bu şekilde standart hiçbir kullanıcı dizel almamalı o zaman 🙂 

Önemli olan sürekli 3-5 km kullanmamak, en azından 300-500 km şehiriçi kullanımdan sonra 100 200 km bile olsa bir uzun yol yapmak. 

3-6 ayda birde(aracın kullanım sıklığına göre) manuel dpf rejenerasyonu yapılırsa hiçbir şey olmaz. 

Bütün araçların şuanda en büyük problemi yatmak. Yatınca contalar keçeler yağsız kalıp özelliğini yitiriyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Barış Fırat

Merhaba Sorun devam etmekte ilk hatayı Bakımdan 2000 km sonra verdi. genelde aynı yerde hata veriyor. 2 defa düz yolda verdi sağdece. Tekrar servise gittim sorun görmediler ekran görüntüsü islediler yarın bırakacağım servise bakalım ne sonuç çıkacak.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İbrahim Altaş

2018 Ford Fiesta dizel titanyum aracımda aynı problem var . Filtre , müşür, soğutucu ve yağ pompası değişti ama malesef bugün yine yaptı. Çözüm bulabilen var mı korik mi bu acaba nedir bu

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Evren Erakçora yazdı:

2018 araçta yağ pompası mı değişti? 

Malesef 3. Kez servise gittiğimde en son çare değiştirdiler ama çözüm olmadı

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İbrahim Altaş yazdı:

Malesef 3. Kez servise gittiğimde en son çare değiştirdiler ama çözüm olmadı

Garanti yok galiba. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Evren Erakçora yazdı:

Garanti yok galiba. 

Aracın garantisi devam ediyor ama çözüm bulamadılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
İbrahim Altaş yazdı:

Aracın garantisi devam ediyor ama çözüm bulamadılar

O zaman defalarca gitmişsiniz işlem yapılmış ama çözülmemiş madem, aracı değiştirsinler. İki gün sonra garanti bitince başbaşa kalırsınız sorunla. Şimdiki gibi servise gitme şansınızda pek olmaz çıkacak faturalar malum....

Yorum bağlantısı
İbrahim Altaş
Ü.Emre Kartal yazdı:

O zaman defalarca gitmişsiniz işlem yapılmış ama çözülmemiş madem, aracı değiştirsinler. İki gün sonra garanti bitince başbaşa kalırsınız sorunla. Şimdiki gibi servise gitme şansınızda pek olmaz çıkacak faturalar malum....                                              Ford genel merkezi mi arıyim nasıl bir yol izlemeliyim bilemedim bıktım valla servise gitmekten 3 kez gittim en son gittiğimde araba 15 gün kaldı servisin yapabileceği bişey kalmadı artık yüzümde tutmuyor.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Servisin yapabileceği bir sey yok durumu mümkün olamaz. Sorunun defalarca cozulmedigine dair elinizde ispat mevcut. Tekrar servise gidip, arıza cozulmedigi için mahkeme yoluna basvuracaginizi belirtin. Daha önce örnekleri çok oldu ve çoğunlukla kazanan musterilerdi. Bunun böyle olduğunu bilen yetkili servisler siz mahkeme deyince konuya daha ilgili yaklasacaklardir. 

Arıza konusunda benim fikrim dpf kaynaklı bir problem. 2020 model 12000km de bir aracın üretim hatası yok ise başka derdinin olacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...