İçeriğe Yönlendir

Savunma Sanayisi Haberleri

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Herhangi bir kötüleme yada A habercilik anlayışı olmadan tamamen haber maksatlı söylüyorum. Almanya , Luftwaffe için F35 almak yerine eurofighter almaya karar vermiş. Ellerindeki Tornado ucakları ise ne olacağı meçhul. Bence Türkiye hibesi olabilir. F4 lerin yerine güzel bir ucak daha sahip oluruz. 

Alman Luftwaffe F35 almak istemediklerini burda birisi  anlatmış. Hükümet Eurofighter onaylamış durumda. F18 ile EF2000 arasında yapılan ihaleyi Ef2000 kazanmış. 

https://youtu.be/D6vrIa3EKog 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Mesajın linki
Ali Darbaz

Eurofighter_Typhoon_AUT.jpg

• Beğen 1
Mesajın linki
Mert Yeldan
Çağlar Bayur yazdı:

çin uydusu yolda, düşüyor tepemize, ibiza civarına çakılabilir

Düşen çin uyduları değerinde satın alınır.

Ali Darbaz yazdı:

Eurofighter_Typhoon_AUT.jpg

Şu Eurofighter'dan satsalarda keşke bizde alabilsek. 

Mesajın linki
Ali Darbaz

Bayraktar gençlerle yapılan video konferansta Tb3 ( satcomlu ve Pd170 motorlu Tb2 olarak düşünün) Tcg Anadolu gemisinden kalkış yapabilme konseptini paylaştı 

https://youtu.be/_Gkj4P-2I0E

Mert Yeldan yazdı:

Şu Eurofighter'dan satsalarda keşke bizde alabilsek. 

Typhoon ile ef2000 aynı ucak değilmi ? 

Transponder açık halde Akıncı Prototip 3 şu an Çanakkale semalarında 31000 feet ( 10 km yüksekte ) saate 350 km hızla uçuyor. 

İyi seyirler.  :https://www.flightradar24.com/AKINCP03/27a2f935

Bu arada sürekli bayraktar ve akıncı paylaşımları yapılması, hasımlarımız için bir missdirection olabilir diye düşünmekteyim. 

• Beğen 2
Mesajın linki
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yeni yeni haberler geliyor. Fas 13 tane TB2 drone sipariş etmiş.. Ama demişki, alırsam Westcam kamer ile alırım. Fas bizim yerimize Kanada'dan  Westcamdan 40 tane Mx15 kamera alıcakmış. Şimdi 13 tane drone alıyorsa , neden 40 tane kamera alıyor :D Bu nasıl danışıklı dövüş anlamadım :D

https://www.defenceturk.net/fas-bayraktar-tb2-sihalari-icin-kanadadan-wescam-mx-15-alacak

Ticaretin dini imanı yok harbiden. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yeni yeni haberler geliyor. Fas 13 tane TB2 drone sipariş etmiş.. Ama demişki, alırsam Westcam kamer ile alırım. Fas bizim yerimize Kanada'dan  Westcamdan 40 tane Mx15 kamera alıcakmış. Şimdi 13 tane drone alıyorsa , neden 40 tane kamera alıyor :D Bu nasıl danışıklı dövüş anlamadım :D

https://www.defenceturk.net/fas-bayraktar-tb2-sihalari-icin-kanadadan-wescam-mx-15-alacak

https://youtu.be/1d91mi40ol8?t=1575

Mesajın linki
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Anladım şimdi :D

• Mutlu 2
Mesajın linki
Mert Yeldan
Yeni yeni haberler geliyor. Fas 13 tane TB2 drone sipariş etmiş.. Ama demişki, alırsam Westcam kamer ile alırım. Fas bizim yerimize Kanada'dan  Westcamdan 40 tane Mx15 kamera alıcakmış. Şimdi 13 tane drone alıyorsa , neden 40 tane kamera alıyor Bu nasıl danışıklı dövüş anlamadım

Bizde Fas’tan alırız

Kıbrıs harekatı sonrası ABD ambargosu vardı. Ambargoyu delende yine ABD şirketleri idi üçüncü ülkeler vasıtası ile. Mesala Libya
Mesajın linki
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Beyler bayanlar, 

Yutubede okadar çok ama okadar çok Bayraktar Flood yapan kanal varki, acayip sıktı beni. Çok bilinmiş Tweeter hesaplarından ve Yutube kanallarından haber gelmedikce paylaşmak istemiyorum.  Bu üper düper gruplara bir kuşun ismini vermişler. Ama başıma bi iş gelir diye zirk etmeyecem. Adamlar yememiş içmemiş Japonca korece bile video yapmışlar. :D 

Bu eforu performansı başka yerlerdede gösteseler keşke. 

BBC küresel drone savaşcıları hakkında bir haber yapmış. isterseniz izleyin. :https://youtu.be/OcJIngr3sf4

Mesajın linki
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Dostlar günaydın. 

Polonyalılara para ve türist karşılığında Tb2 satılmıştı. Yeni haberlere göre 16 ilea 20 kadarda Atak 129 satışı yapılcakmış. 

Bu sene Polonyalı tursit gelirmi gelmemzi bilinmez ama nufus 39 milyon kadar. 2019 yılında 900 bin polish turist gelmiş. 

Artık 2 milyon gelirse iyi. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Mert Gulkokan
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar günaydın. 

Polonyalılara para ve türist karşılığında Tb2 satılmıştı. Yeni haberlere göre 16 ilea 20 kadarda Atak 129 satışı yapılcakmış. 

Bu sene Polonyalı tursit gelirmi gelmemzi bilinmez ama nufus 39 milyon kadar. 2019 yılında 900 bin polish turist gelmiş. 

Artık 2 milyon gelirse iyi. 

böyle anlaşma olur mu ya ?

• Mutlu 1
Mesajın linki
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

böyle anlaşma olur mu ya ?

Ben anlamam , dünki imza töenini izledim. hem para alacakmışız satıştan , ayrıca turist garantisi vermişler. Aynı köprü parası gibi. Heralde garanti geçiş istedik. 

Mesajın linki
Çağlar Bayur

polonya ile alakasız lakin sıkı takipçisin, kanada motorları hakkında bilgi akışı var mı?

Mesajın linki
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

polonya ile alakasız lakin sıkı takipçisin, kanada motorları hakkında bilgi akışı var mı?

Kanada sadece kendi ülkemizde kullanılacak cihazlar için motor ve kamera vermiyor. Ama yapıp azerbeycan hariç Nato ve yakın ülkelere kamera ve motor tedariği yapıyor. Aldığım istihbarata göre Nato , Rusya sınırında olan tüm ülkelerin TB2 almasını istiyor. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

TB2

insta şeysi gibi ,

Mesajın linki
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

insta şeysi gibi ,

Pardon Macaristan Anka istiyormuş. Üretimi zahmetli ve tanesi 30 milyon dolar. Tb2 ise 6 milyon dolar. Pazarliklar sürüyor. Adamlar 5 10 tane  Satcomlu Anka alayım ama yanında eşantiyon bir kaç Tb2 istiyor. 

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

iyi güzelde sadete gelelim, nükleer silah şart ne durumdayız, nükleer gemi ve özellikle nükleer denizaltı ile beraber nükleer torpido lazım (gemiler için değil, kıyı vurup haritadan silmek için) .... acil lazım :)

unutmadan aşırı güçlü Emp silahıda elzem, tiz zamanda yapıla... Rail gunda lazım haaa...

31aee8af827bc333aee04809383e751e.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

neyse uzatmayım, şundan yapalım olsun bitsin, eksozu koruyun ama haaaa :D

2-4.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Mesajın linki
Muhittin Kaplan

Yaptık bunları.

Mesajın linki
Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

iyi güzelde sadete gelelim, nükleer silah şart ne durumdayız, nükleer gemi ve özellikle nükleer denizaltı ile beraber nükleer torpido lazım (gemiler için değil, kıyı vurup haritadan silmek için) .... acil lazım :)

unutmadan aşırı güçlü Emp silahıda elzem, tiz zamanda yapıla... Rail gunda lazım haaa...

31aee8af827bc333aee04809383e751e.jpg

En kısa zamanda Türkiye'nin de üreteceğini düşünüyorum. Zaten öncesinde Pakistan sahip olduğu nükleer başlıkların Türkiye'nin emrinde olduğunu söylemişti. Ayrıca Pakistan ile bu teknolojinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar var diye biliyorum.

• Beğen 1
Mesajın linki
Ali Darbaz

Gizli bilgi idi, Twitter de çıktı için paylaşıyor. 45 milyona satılan Atak helikopterlerinin flipinli personeli ülkemize gelmiş. Eğitim alicaklar.

• Beğen 1
Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

millet dolar olmuş kaç para yıl sonu ne olur artık.... uçuyoruz kaçıyoruz tamamda dışarda herkes alanen düşman bize, her devletin sıkıntıları var, gerilim artıyor,bu işin sonu iyi değil bana göre...

bize dönüp bakarsak ne diyim, güven sıfır birilerine, bu işin sonu nereye varacak bakalım, ülkenin biri bir delilik yapmasa bari....

haa nükleer falan dedim vardır yoktur bilmem ama boş değiliz emin olun, Allah kullanmak zorunda bırakmasın, şahsen izliyorum şuan, durum daha kötüleşirse ilk yapacağım şeylerden birini yazayım, derhal lazer tedavisi olup gözlerimdeki hafif hataları sıfırlatmak olacak, lazım olacak çünki, gerisini siz düşünün, tellal mod on.

• Beğen 2
Mesajın linki
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

millet dolar olmuş kaç para

olması gerekenin %35-45 altında,

Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...