İçeriğe Yönlendir

Mondeo Sıfır Turbodan Gelen Ses

Tevfik Çapar

Recommended Posts

Tevfik Çapar

Arkadaşlar merhabalar uzunca bir aradan sonra Mondeo ecoboost 1.6 aracımla tekrar forumda aktif oluyorum. Aracımda yetkili serviste internetten satın aldığım sıfır  turbo değişimi yapıldı ancak 1900 2400 devir aralığında sanki arabanın camı çok hafif açık kalmış gibi bir ses geliyor. Üst devirlerde ses duyulmuyor özellikle 1.ve 2. Viteste daha bariz ses. Sizlere danışmak istedim acaba sorun neyden kaynaklı olabilir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı sıfır turbolar üretimden revizyonlu olarak satılır , özel ithalat ile bunlardan çok gelmekte. acaba böyle birşey mi denk geldi? üzerlerindeki seri no kazınmış olur

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar

İnanın hiç bakmadım seri numarasına. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tevfik Çapar yazdı:

İnanın hiç bakmadım seri numarasına. 

onu da hallediyorlar, plaket çakıyorlar, usta gözü ile incelenmeli yani biz baksak da anlamayız

Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar
Çağlar Bayur yazdı:

onu da hallediyorlar, plaket çakıyorlar, usta gözü ile incelenmeli yani biz baksak da anlamayız

Anladım. Malatya yetkili servisinde taktırdım. Daha önce ani gazda turbo kesiyordu ve motor arıza lambası yanıyordu. Önce selenoid sensör değişimi yaptım hata gitti ama bu defa da yüksek devirde araç silkeleme yapıyordu. Sıfır turbo aldım şu an çekiş vs sorunu yok ama ses gelmesi ilerisi için sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ethem Şenkurt
Tevfik Çapar yazdı:

Üst devirlerde ses duyulmuyor özellikle 1.ve 2. Viteste daha bariz ses. Sizlere danışmak istedim acaba sorun neyden kaynaklı olabilir?

diğer viteslerde ses duyulmuyor mu örneğin 5.viteste herhangi bir ses yok mu 

Çağlar Bayur yazdı:

bazı sıfır turbolar üretimden revizyonlu olarak satılır ,

hocam üretimden revizyonlu ne demek yani hatalı üretilip tamir görmüş anlamına mı geliyor?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ethem Şenkurt yazdı:

hocam üretimden revizyonlu ne demek yani hatalı üretilip tamir görmüş anlamına mı geliyor?

banttan çıkınca testi geçemiyor aksaklık var ise piyasaya sürülmüyor, bunları alıp dışarıda revize edip satıyorlar, marka seri no vs. siliniyor tabii çıkışta

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hortum, plastik manifold vs kırık çatlak iyi oturmamış olabilirmi? fışşşşşşşşşşşşşşşşşşşş diye emme sesi mi geliyor?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Çapar
(düzenlendi)
Ethem Şenkurt yazdı:

diğer viteslerde ses duyulmuyor mu örneğin 5.viteste herhangi bir ses yok mu 

En fazla 1 ve 2 viteste duyuluyor. Diğerlerinde sanki daha az.

Dogan Arsiray yazdı:

hortum, plastik manifold vs kırık çatlak iyi oturmamış olabilirmi? fışşşşşşşşşşşşşşşşşşşş diye emme sesi mi geliyor?

tarihinde Tevfik Çapar tarafından düzenlendi
Gereksiz cümleyi silme
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...