İçeriğe Yönlendir

Kabus Gibi Kaza (Elektrikli Bisiklet - Suriyeli - Adam Kayıp)

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

geçmiş olsun, boyasız yapılabilir gibi duruyor, kapı altına biraz girilecek ki o önemsiz, marşbiyele hiç dokundurtmazdım orjinal pütür görünümü komple bozulur. ben olsam dosya hiç açtırmazdım, bizim piyasanı saçma  takıntısı yüzünden

elektrikli bisiklet/motorsiklet çarpar ise kesin kaçar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bununla geçmiş olsun diyelim. En azından sadece maddi hasarlı. Allah beterinden saklasın.

Kimdir bu göçükcü Erkan abi ? Sen işlem yaptırdın mı daha önce ?

passatı yapdırdım istersen resim atarım yapdırdıgım yeri 1 yumruk göçcük vardı her arabayı yapmıyorlardı bazı araclar sacı ınce oldugu için olmuyor bazılarıda sacı çok sert yine olmuyor demısdı ama vw mercedes bmw dolu idi içerisi

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Bugün önce Doğuş otoya gidip aracı gösterdim. Doğuşun hasar yetkilisi hem kapıyı hem de arka çamurluğu komple boyamak durumunda olduklarını , mini onarım hizmetinin olmadığını söyledi.  Ancak iyi bir Paintless Dent Repair (Göçü tamircisi demekmiş) bu işi boyasız halledebilir demesi üzerine kaskocumu aradım. Oda beni mini onarım işini yapan Otoking firmasına yönlendirdi. Orada hasarı inceleyen arkadaş kapıyı komple boyayacaklarını arka çamurluktaki göçükleri ise yapmaya çalışacaklarını söyledi. Açıkçası ben çok daha iyi işler çıkarttıklarını düşünüyordum hayal kırıklığına uğradım. Bunun üzerine biraz araştırma ve arkadaş tavsiyesi ile Küçük sanayide iyi bir göçükçüye gösterdik arabayı. Arkadaş kısa bir incelemeden sonra arka çamurluk ve kapının üst kısmında hiç sorun olmadan boyasız düzeltme yapabileceğini, marşpiyelin ve kapının alt kısmının sadece hasarlı kısmının onarılıp lokal boya atılacağını söyledi. Kapıyı boyasızda düzeltebileceğini ancak göze batacağı için lokal boya atılmasının daha uygun olduğunu söyledi. Hatta sedefli beyaz bir araca yaptığı lokal boyayı örnek gösterdi. 

Aklıma yattı ve kaskodan yapılmak üzere anlaştık. Pazartesi aracı götürüp bırakıcam,  bir aksilik olmazsa 4 günde alacaz arabayı.  İnşaallah güzel bir tamirat olur ve içimize siner. .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hadi hayırlı olsun diyelim abi. Umarım güzel bir şekilde yaparlar senin de içine siner. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Erkan yazdı:

Bunun üzerine biraz araştırma ve arkadaş tavsiyesi ile Küçük sanayide iyi bir göçükçüye gösterdik arabayı. Arkadaş kısa bir incelemeden sonra arka çamurluk ve kapının üst kısmında hiç sorun olmadan boyasız düzeltme yapabileceğini, marşpiyelin ve kapının alt kısmının sadece hasarlı kısmının onarılıp lokal boya atılacağını söyledi. Kapıyı boyasızda düzeltebileceğini ancak göze batacağı için lokal boya atılmasının daha uygun olduğunu söyledi. Hatta sedefli beyaz bir araca yaptığı lokal boyayı örnek gösterdi. 

Aklıma yattı ve kaskodan yapılmak üzere anlaştık. Pazartesi aracı götürüp bırakıcam,  bir aksilik olmazsa 4 günde alacaz arabayı.  İnşaallah güzel bir tamirat olur ve içimize siner. .

Mantıklı.. 

Sanayide güzel ustalar var.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Erkan yazdı:

Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Bugün önce Doğuş otoya gidip aracı gösterdim. Doğuşun hasar yetkilisi hem kapıyı hem de arka çamurluğu komple boyamak durumunda olduklarını , mini onarım hizmetinin olmadığını söyledi.  Ancak iyi bir Paintless Dent Repair (Göçü tamircisi demekmiş) bu işi boyasız halledebilir demesi üzerine kaskocumu aradım. Oda beni mini onarım işini yapan Otoking firmasına yönlendirdi. Orada hasarı inceleyen arkadaş kapıyı komple boyayacaklarını arka çamurluktaki göçükleri ise yapmaya çalışacaklarını söyledi. Açıkçası ben çok daha iyi işler çıkarttıklarını düşünüyordum hayal kırıklığına uğradım. Bunun üzerine biraz araştırma ve arkadaş tavsiyesi ile Küçük sanayide iyi bir göçükçüye gösterdik arabayı. Arkadaş kısa bir incelemeden sonra arka çamurluk ve kapının üst kısmında hiç sorun olmadan boyasız düzeltme yapabileceğini, marşpiyelin ve kapının alt kısmının sadece hasarlı kısmının onarılıp lokal boya atılacağını söyledi. Kapıyı boyasızda düzeltebileceğini ancak göze batacağı için lokal boya atılmasının daha uygun olduğunu söyledi. Hatta sedefli beyaz bir araca yaptığı lokal boyayı örnek gösterdi. 

Araç gümüş gri mustafa bey usta boyayı tutturabilcekmi gümüş gride boya tutturan usta sayısı cok az garantisini verdimi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Erkan yazdı:

arka çamurluk ve kapının üst kısmında hiç sorun olmadan boyasız düzeltme yapabileceğini, marşpiyelin ve kapının alt kısmının sadece hasarlı kısmının onarılıp lokal boya atılacağını söyledi. Kapıyı boyasızda düzeltebileceğini ancak göze batacağı için lokal boya atılmasının daha uygun olduğunu söyledi.

işte budur, iyi esnafmış

Erkan Işık yazdı:

Araç gümüş gri mustafa bey usta boyayı tutturabilcekmi gümüş gride boya tutturan usta sayısı cok az garantisini verdimi 

vw de tek renk kodu var, çok basittir tutması

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

işte budur, iyi esnafmış

Çaglar abi boya markaları arasında bile renk farkediyor yeterki tutsun hangi marka boya kullanıldı ise ondan yaptırsın usta o markada 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Erkan Işık yazdı:

Erhan bey benim Jettanın rengi saf beyaz (Opak).  Adamlar sedefli beyaza parça boya yapıyor. 

Çağlar Bayur yazdı:

işte budur, iyi esnafmış

Çağlar bey ustayı iki arkadaşımda önerdi , çok pipiriklidir ve temiz iş yapar dediler. Benimde kalbim kanaat getirdi İnşallah yanılmam. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Erkan yazdı:

Erhan bey benim Jettanın rengi saf beyaz (Opak).  Adamlar sedefli beyaza parça boya yapıyor. 

Çağlar bey ustayı iki arkadaşımda önerdi , çok pipiriklidir ve temiz iş yapar dediler. Benimde kalbim kanaat getirdi İnşallah yanılmam. 

Ben yanılmısım refleks gri sandım beyaz da problem olmaz 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Aracımın dün öğleden sonra işlemleri bitti ve teslim aldım. İzlenimlerim şu şekilde :

1 Arka çamurluk tekerlek üstü ve stopun yan tarafı göçük düzeltme 10 numara olmuş, hiç bir şekilde dalga veya iz kalmamış, orjinali nasılsa o şekle dönmüş.

2 Arka kapının üst kısmında ufak bir göçük vardı o da hatasız bir şekilde düzeltilmiş. hiç bir iz dalga mevcut değil. / Alt kısmında ütü çizgisinde olan hasar çok az çektirme ve çok az macunlu tamir yapıldı. ( Arkadaşım boyacıda iken fotosunu çekmiş bana gösterdi baş parmak büyüklüğünde bir alanda tamirat ve macun yapılmış) boya sadece lokal olarak bir karış kadar. 

3 Marşpiyel deki hasar da çektirme ile çok küçük bir alanda yapılmış ve alt kısımdaki pütür bozulmadan olabilecek en iyi şekilde tamir olmuş. 20 cm kadar boya atılmış.

Sonuç olarak araç kaskodan yapıldı, hasarsızlığım bir kademe düştü. Ancak tamirat oldukça güzel yapıldı içime sindi. Fotoğraflarını gün içinde atmaya çalışacağım. Eğer kaporta hasarınız olursa ve orijinalliği bozmadan yaptırmak isterseniz kesinlikle tavsiye ederim. Umarım firma ismi vermemde sorun olmaz

Bursa Uslu Otomotiv . Taner USLU   Adres: Beşevler Küçük Sanayi 10. Blok No:34 Bursa / Nilüfer

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...