İçeriğe Yönlendir

Focus MK1 2.0 Rektefiye Sonrası

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Bu gün az biraz arabaya yükleneyim dedim ne yükte ne boşta 5 bin devri geçmiyor , sizce neden olabilir moralim bozuldu .

Yorum bağlantısı
Emre Demir

şu arkadaki müşir boşta kablo soket yok, acaba bundan mı nerden buluruz bu parçayı, adı ne f67b15adb3230c35eff28f7b3cfb7358.jpg96c749f561d189435ef0617182981b81.jpg4d5a6f9101354cd68d6e3ca2eae9cd98.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

deivr saati 5bin iken obd den de devri okumalı? boşta müşür olmaz? bir tek hava sıcaklığını okuyan boşta duran müşür vardır o motorda

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

deivr saati 5bin iken obd den de devri okumalı? boşta müşür olmaz? bir tek hava sıcaklığını okuyan boşta duran müşür vardır o motorda

Abi pazartesi gidecem ustaya , bu gün fark ettim sıkıştırma demişti rodaj hesabı yüklendim 5bin geçmiyor , yükte ve boşta denedim jetta da başıma gelmişti abs de hata veriyordu

geçmiyordu , bunda da aynı olabilir mi abs hatasından devir çevirmeme durumu .

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

abi obd den okumaya gerek var mı ben hissediyorum araba gitmiyor 7bin devir çeviren araba kesiciye girmiyor , tanıyorum arabayı az çok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Devir saati ibresinde hata olsa bile, o kadar yüklenmeye kesiciye girmesi gerekir.

Emre Demir yazdı:

Abi pazartesi gidecem ustaya , bu gün fark ettim sıkıştırma demişti rodaj hesabı yüklendim 5bin geçmiyor

Usta gaz pedalına bir numara yapmış olmasın. Sıkıştırmayı engellemek için.

Belki araç tam gaz yapamıyordur.

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sente kaçıktır.

Abi olabilir mi ki
valla olabilir ,rolantide stop felan yok ama , pc bağlayınca hata verir mi sentem kaçık diye . ya da hangi arızaları verir emmi , bileyim de gidince ona göre ustaya söyleyim 

Ersin Gökdemir yazdı:

Devir saati ibresinde hata olsa bile, o kadar yüklenmeye kesiciye girmesi gerekir.

Usta gaz pedalına bir numara yapmış olmasın. Sıkıştırmayı engellemek için.

Belki araç tam gaz yapamıyordur.

sanmam milyon da 1 ihtimal :D kesici . devir saati meselesinde size katılıyorum eskik olsa bile vuuu tu tu tu tu yapması lazım 

zengin fakir karışım vs mi var , araç bi yerlerden hava mı alıyor deli olacam :S

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Emre Demir yazdı:

Abi olabilir mi ki
valla olabilir ,rolantide stop felan yok ama , pc bağlayınca hata verir mi sentem kaçık diye . ya da hangi arızaları verir emmi , bileyim de g,d,nce ona göre ustaya söyleyim 

sanmam milyon da 1 ihtimal :D kesici . devir saati meselesinde size katılıyorum eskik olsa bile vuuu tu tu tu tu yapması lazım 

zengin fakir karışım vs mi var , araç bi yerlerden hava mı alıyor deli olacam :S

Araç durduğu yerde boşta iken, dip gaz yapınca kesiciye giriyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sente hatası arıza kodu vermez.
Ustalıkla ayarlanmalı.

Araç boşta iken kesiciye girmez diye biliyorum.

Ama motor çok kötü bile olsa 1. Ve 2. Viteste girmesi gerekir.

Çok fazla yüklenme de bakılsın Emre

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Ersin Gökdemir yazdı:

yok hocam ne boşta ne viteste girmiyor 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sente hatası arıza kodu vermez.
Ustalıkla ayarlanmalı.

Çok fazla yüklenme de bakılsın Emre

tamam emmi dediğin gibi pazartesi olsun hayırlısıyla bakalım 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Vuruntu sensörü bozuk olursa p0325 hata kodu veriyor. Hem bozulunca sinyali hep sabit kalıyor başıma gelmişti. Forscandan bir bakın knock sensor olarak geçiyordu. Devire göre ürettiği sinyal değişmeli.

Emre Demir yazdı:

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Boşta kesiciye girer de, tavsiye edilmez.

Emre Demir yazdı:

Vuruntu sensörü arızalı ise de olabilir. Fakat, Ömer beyin dediği gibi hata kodu vermesi gerekir. 

Şu anda arıza lambası yanıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Emre Demir

arıza lambası olarak yanan bir şey yok . bazen yanmayabiliyormuş biraz araştırdım ,her zaman yakmazmış .

Çağlar Bayur yazdı:

Abi lifte kaldırınca foto çekip koyayım bende  boşta müşir var 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Bence öncelikle hata kodlarını bakın. P0325 kesin vardır 5. resimde elinde tuttuğunuz vuruntu sensörü fişi olmalı takılı değil. Ve 2. resimdeki soket vuruntu sensörünün ecudan gelen soket karşılığına benziyor, yerine ısı muşuru takılmış gibi duruyor. 

Son resimdeki fiş normali öyle benim araçta da aynı ateşleme ile ilgili kapasitör diye hatırlıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Ömer Sarıgül yazdı:

Bence öncelikle hata kodlarını bakın. P0325 kesin vardır 5. resimde elinde tuttuğunuz vuruntu sensörü fişi olmalı takılı değil. Ve 2. resimdeki soket vuruntu sensörünün ecudan gelen soket karşılığına benziyor, yerine ısı muşuru takılmış gibi duruyor. 

Son resimdeki fiş normali öyle benim araçta da aynı ateşleme ile ilgili kapasitör diye hatırlıyorum. 

Valla baktım baya uğraştım , boştaki vuruntu soketi dediğiniz baya kısa , mümkün değil aşağıya yetişsin , o boşta duran soketin ortasından ek alınıp  bir soket çıkarmışlar o soket hava akış metreye gidiyor .

Civata gibi olan müşür , fan müşürü , ama fan açmada bir sıkıntı yok 

https://www.aceleparca.com/urun/focus-fan-musuru-ve-tesisati-2-0-benzinli-1998-2005

Ateşleme beyni üzerinden 2 kablo yeri var ama 1 kablo çıkıyor 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Valla baktım baya uğraştım , boştaki vuruntu soketi dediğiniz baya kısa , mümkün değil aşağıya yetişsin , o boşta duran soketin ortasından ek alınıp  bir soket çıkarmışlar o soket hava akış metreye gidiyor .
Civata gibi olan müşür , fan müşürü , ama fan açmada bir sıkıntı yok 
https://www.aceleparca.com/urun/focus-fan-musuru-ve-tesisati-2-0-benzinli-1998-2005
Ateşleme beyni üzerinden 2 kablo yeri var ama 1 kablo çıkıyor 
Abi tan emin olmadam soket falan takma bence bu otomativde hepsi bir birine benziyor yetkli servisi bir sor bunlar neler en fazla 200 tl gider. Bence motorla uğraşırken ustlar karistirmistir motor çalistigi icin ugrasmamislardir . Belkk yetkili servis konuya vakif tir. Olmadi benzer aractan bakmak lazim ne neyin kablosu diye illa vardir bir yerde semasi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

benim gördüğüm motor hava sicaklik sensörü (iat) ve hararet gösterge sensörü boşta. atesleme destek rolesi (beyaz role) tek kablolu olur. saseyi bagli oldugu braketten alir. bunun disinda kalanlari aynı aracı kullanan biri yorumlarsa iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

2.0 focus kullananları bekleyim , ya da ustaları .

Yetkili servis yok burada en olmadı gideceğim .

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

insallah motoru da boyle bastan savma toplamamislardir :(

2.0 focus kullananları bekleyim , ya da ustaları .
Yetkili servis yok burada en olmadı gideceğim .
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...