İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Arıza

Deniz Tutkavul

Recommended Posts

Deniz Tutkavul

Konu basligi fazla genel oldugu icin kusura bakmayin. Bu benim ilk postum ve yanlis yere konu actiysam af buyurun. Benim 2011 model bir Ford Mondeo aracim var ve 1 bucuk senedir arac bende ve hic boyle bir sorunla karsilasmadim. Dün bir yere gittim ve donuste arabayi calistirdigimda ekranda dörtlu sembolu yanip sonmeye basladi. Bununla birlikte ne hiz gostergesi, ne de devir gostermesi calismamaya basladi. O sekilde mecburen surdum araci. Arabayi kilitledigimde bile ekranda surekli yanip, sonen dörtlu sinyal gozukmeye devam ediyor. Daha once boyle bir sorunla karsilasan, ya da problemin ne olabilecegi ile ilgili bir fikri olan varsa yardimini rica ediyorum. 
simdiden tesekkurler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Tutkavul yazdı:

ekranda dörtlu sembolu yanip sonmeye basladi.

sarı ikaz ise menüye bakın orada bir mesaj var demektir, tarinizie göre akü veya şarj kaynaklı olabilir, yani yarın öbür gün marş hiç basmayabilir bile. önce akü ve şarjı acilen kontrol ettrin, onlarda sorun yok ise arıza kodu okunması için arıza teşhis cihazına bağlanmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Tutkavul

Sari ikaz degil, sadece yesil dörtlu sembolu var ve ekran tamamen siyah. Aküyü daha gecen ay degistirdim yani akü olacagini sanmiyorum. Aklima sigortalar ve röleler geliyor. Arac kapali haldeyken bir röle ses cikartiyor belli araliklarla. Normal midir, degil midir bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Tutkavul yazdı:

Sari ikaz degil, sadece yesil dörtlu sembolu var ve ekran tamamen siyah. Aküyü daha gecen ay degistirdim yani akü olacagini sanmiyorum. Aklima sigortalar ve röleler geliyor. Arac kapali haldeyken bir röle ses cikartiyor belli araliklarla. Normal midir, degil midir bilmiyorum. 

diğer bir konuda vardı, akücüden çıkıp eve gelirken şarjın az olduğu tespit edilip ertesi gün şarj dinamosu teşhisi konan. öncelikle bunlar elenmeli ki daha pahallıya boşuna birşeyler yapılmasın

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Çağlar Bayur yazdı:

diğer bir konuda vardı, akücüden çıkıp eve gelirken şarjın az olduğu tespit edilip ertesi gün şarj dinamosu teşhisi konan. öncelikle bunlar elenmeli ki daha pahallıya boşuna birşeyler yapılmasın

Sanırım benden bahsediyorsunuz 🙂.

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/304909-motor-arızası-gösterge-paneli-arızası/?tab=comments#comment-3631126

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...