İçeriğe Yönlendir

Çamura Battık

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Dün öğle arasında, adliye yakınında olan bir arsaya bakmaya gittim. Toprak yola şöyle bi göz attım girmeden önce, sert kara toprak gibi görünüyordu. "Gireyim yola" dedim, daldım. Sert toprak değilmiş meğer. Çamurmuş. 10 metre ilerledikten sonra "geri geri çıkayım, bu iş olmayacak" dedim ama çıkamadık. Geri geri gelirken tarlaya kaydı araç. Neyse kurtulduk bir şekilde.

(Videonun son saniyesi Trakya şivesiyle argo içerir)

https://youtu.be/7yktGYVlRX8

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

linea direksiyonunda kim varsa, çıkmaması için elinden geleni de yapmış ama :rofl: ona rağmen kamypnet almış. ip de sağlammış ne ipi o?

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

linea direksiyonunda kim varsa, çıkmaması için elinden geleni de yapmış ama :rofl: ona rağmen kamypnet almış. ip de sağlammış ne ipi o?

Direksiyondaki benim abi :D ben de gaza basıyorum ama araç geri viteste sanıyordum. Meğer boştaymış :) 01:30 dakikaya kadar boşa gaza basıyomuşum, o yüzden çıkamıyomuşuz. Sonra vitesi fark edip geriye takınca çıkmayı başardık. İp de normal bi urgandı ama tek kat dayanmazdı. Çift kat yapıp bağladık.

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Düzeltme
  • Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ahmet Caliskan yazdı:

Sonra vitesi fark edip geriye takınca çıkmayı başardık.

bu sırada böyle yerden çekilirken direksiyon dümdüz tutulur sağ sol yapılmaz beaaa, en sonda da yola çıkarken

Ahmet Caliskan yazdı:

Meğer boştaymış

iyi ki boşta imiş diferansiyel zarar görebilirdi ve daha çok gömerdin arabayı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

02.30 : Hayatım gözlerimin önünden kayıp gidiyordur..

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

iyi ki boşta imiş diferansiyel zarar görebilirdi

O kısmını bilmiyorum ama boşta kalmaya devam etseydim çıkamayacaktık galiba abi. Çünkü kamyonet 4x4 olmadığından yetemedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ip önemli, sağlammış. bunca zorlamaya kopardı

Ahmet Caliskan yazdı:

O kısmını bilmiyorum ama boşta kalmaya devam etseydim çıkamayacaktık galiba abi. Çünkü kamyonet 4x4 olmadığından yetemedi.

az geri çekildikten sonra geri vits ile takviye edilir o uygun. batılmıştan çekilirken başta olmaz ama

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Onur Bulut yazdı:

L200 zaten arabayı çekmeden pati çekiyor kendi çıkamıyor.  :biggrin:

hay bin yasa😄 aynisini yaziyodum 😂

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

L200 kendi zor cikti bence linea kendi cabalariyla cikmis:biggrin::bravo:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

L200 salınım yapmaktan yılmamış. Epey süre linea kaya misali yerinde kıpırdamamış :) ben olsam çıkmıyor deyip bırakırdım :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

L200 son anda kendisi olduğu yerde boş pati yapıyor. 4x4 olsaydı yerdi hiç o linea yı 😂 30 sn ye de arabayı karayoluna atardı 😂

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Videonun başlığını değiştir bence. 

Bir Ahmet Çalışkan Talihsizliği Klasiği Daha 

😅

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Videonun başlığını değiştir bence. 

Bir Ahmet Çalışkan Talihsizliği Klasiği Daha 

😅

Yok, artık bile bile lades dediklerimi talihsizliklerden saymıyorum. Bakış açımı değiştirdim, meğer ben de az akılsız değilmişim :D tamam yine de talihsizimdir ama başıma gelenlerin %70 i kör talihtense %30'u da benimmiş, bunu anladım :)

Ahmet Kiriş yazdı:

Baya bildiğin eğlenmişler maşallah.

Çekenlere eğlenceli de ben boncuk boncuk terliyodum :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

L200 salınım yapmaktan yılmamış. Epey süre linea kaya misali yerinde kıpırdamamış :) ben olsam çıkmıyor deyip bırakırdım :) 

1 dk boyunca kıpırdamayınca bende öyle düşünmedim değil :) mesainin başlamasına da az kalmıştı, "şimdi bırakıp giderler" dedim ama sağolsunlar bırakmadılar :) pikapı olan abi aynı zamanda çiftçi, traktör getirir yine çekerdi ama iş uzardı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Çekenlere eğlenceli de ben boncuk boncuk terliyodum

Senin için korkuyorum başına bi iş gelicek. Dalgınlık çok fazla. Aman dikkat. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Senin için korkuyorum başına bi iş gelicek. Dalgınlık çok fazla. Aman dikkat. 

Aman ağzını hayıra aç. Ayıp olmasın diye "dalgınlık" dedin herhalde.

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Düzeltme
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

L200 sürücüsü tam bir dan..zmuş. Ahmet beyi çıkarmamak için çok çaba sarfetti. Ahmet bey de istikrarlı ön tekere aksi yön vererek o istikrara elinden geldiğince yardımcı olmuş. Birde takım elbise vay vay vay... Araziye baga bahçeye giderken illaki eskilerşmi giyerim, tedbiren. Öğle arasında arsa felan bakmam yemege bir yere gidşlecekse sadece oraya giderim.
Geçmiş olsun.
Madem L200 tek çekwr uzun halatla asfaltan asılması lazım, yerde ot var, rampa var ve tek çeker.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

araç çekmeye çalışıyor lineanın ön tekerleri kızaklama yapıyor. yapılmaması gerekenler konulu video olmuş😅

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Hayrettin Gücin yazdı:

L200 sürücüsü tam bir dan..zmuş. Ahmet beyi çıkarmamak için çok çaba sarfetti. Ahmet bey de istikrarlı ön tekere aksi yön vererek o istikrara elinden geldiğince yardımcı olmuş. Birde takım elbise vay vay vay... Araziye baga bahçeye giderken illaki eskilerşmi giyerim, tedbiren. Öğle arasında arsa felan bakmam yemege bir yere gidşlecekse sadece oraya giderim.
Geçmiş olsun.
Madem L200 tek çekwr uzun halatla asfaltan asılması lazım, yerde ot var, rampa var ve tek çeker.

keşke herkes sizin kadar bilgili olsa hocam hiç yardım etmese daha iyiydi neredeyse lastikleri yakacaktı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

O zaman konu başlığını "batan araç nasıl kurtarılmaz" diye değiştirmek lazım :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

linea arkada ağırlık yapmasa L 200 patide kalabilirdi :)

İp bostaki 😂

Agirlik merkezi sorunu.. bagliyken Linea da cikmak istemeyince 🙃 Dürüm bu 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...