İçeriğe Yönlendir

Casio Org’u Ataba Adaptörle Çalıştıramadım

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Merhaba. Kızım için casio sa 46 model org aldım. İçinden adaptör çıkmıyor. Pillerle ayrıca çalışıyor ama ben evdeki ataba ile çalıştırmak istedim. İstenen voltaj 9,5v. Ataba’da 9v ayarladım. Multimetre ile adaptör ucuna baktım sabit 9,3v veriyor. Ama orga taktığımda çalıştırmıyor. Hatta 12v da denedim.

Orgun kitapçığında kendi adaptörü yazıyor ama normal bir adaptör ile çalışması da gerekmez mi? 

1-EE8-E38-F-8594-481-E-8-A25-A2-E7-A0-E2

66-DB3-DA1-C06-D-475-D-A7-CC-D35-F71-EB8

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kendi adaptörü

Kendi adaptörü 9.5 V 1.1 A görünüyor. Çalıştırması lazım, Muhittin Bey'in dediği gibi çıkış yönlerine dikkat ettiniz değil mi?

Orta uç +, dış uç - görünüyor kitapçıkta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

adaptörün etiketinde solda akım yönünün değişebildiğiyle ilgili bir grafik var sanırım üzerinde anahtar var veya bir şekilde yön değişiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

AC adaptör lazım, DC adaptör çalıştırmaz

Farklı bir model numarasına sahip casio orgu çağlar abinin dediği gibi, ac adaptör ile, Ahmet beyin dediği gibi 9.5 volt 1 amper ayarları ile çalıştırmıştım. 

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

AC adaptör derken AC-DC çeviriciyi kast ediyor kitapçıkta, girişte DC 9.5V yazıyor zira.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

girişin altında dc 9.5 v yazıyor ac adaptör derken çevirici kısımdan bahsetmiş sadece adaptörün kutupları ters

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Adaptörün ucu dişi. Bir de erkek farklı boyutlarda uçları var. Uygun ucu taktım. İlk önce dikkat edip artı içte, eksi dışta olacak şekilde yaptım. Çalıştırmadı. Tersini yaptım. Yine çalışmadı. Cihaz sıfır bu arada. Anlamadım gitti. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Casio resmi sayfasında 9.5v 1.1A AC adaptör diyor. N11 de muadilleri 50 TL. Model numarası ile bulunuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhammet Ölmez yazdı:

AC adaptör derken AC-DC çeviriciyi kast ediyor kitapçıkta, girişte DC 9.5V yazıyor zira.

Evet giriş dc. Benim adaptör de ac’den dc’ye dönüştürüyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

casio bende de var, giriş AC?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

casio bende de var, giriş AC?

Orgun üstünde girişte yazan dc 9,5v abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Orgun üstünde girişte yazan dc 9,5v abi

evet bendeki Ac idi. bu  adaptör zayıf olabilir? 550 mA yazmış ama hangi voltta? mesela 3V ta ise, 9 da 3 misli azalacak.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

evet bendeki Ac idi. bu  adaptör zayıf olabilir? 550 mA yazmış ama hangi voltta? mesela 3V ta ise, 9 da 3 misli azalacak.

Kullanıcılar 6 tane kalem pilin epey süre dayandığını söylüyor. Çok akım çeken bir şey olmasa gerek. Anlamadım gitti. Gerçi çocuk bunu pille kullanacak. Kablo zaten sıkıntı olur ama sıfır cihazın da kablo girişinin bozuk olmasını istemem. O yüzden irdeliyorum. Bi tane de kendi adaptöründen sipariş geçeyim dursun evde bari

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kullanıcılar 6 tane kalem pilin epey süre dayandığını söylüyor. Çok akım çeken bir şey olmasa gerek. Anlamadım gitti. Gerçi çocuk bunu pille kullanacak. Kablo zaten sıkıntı olur ama sıfır cihazın da kablo girişinin bozuk olmasını istemem. O yüzden irdeliyorum. Bi tane de kendi adaptöründen sipariş geçeyim dursun evde bari

Demekki sizin adaptör kalem pil kadar bile güçlü değil, yoksa çalıştırırdı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Amper yetiyor mu?

Bilmem. Kendi adaptörü buymuş. Bendeki ataba yukarıda yazan. Yetmiyor mu? Gerçi giriş amperi çıkıştan nasıl düşük oluyor onu anlamadım. Kendi adaptörü 1a dc istiyor. Bendeki 2,25a 

images?q=tbn:ANd9GcRb2uDqH5SeSKmN9bDIqvG

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çıkış önemli orjinlai dc9.5 v 1A. ataba seçicili voltajda  550 A o da 3 V mu 12 V mu belirsiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

abi çıkış 27va yazıyor 9v da 3 ampere yakın güç demek multimetre yok mu adaptörü ölçün bir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

bende Casio CTK-1200 var ve şununla çalışıyor. Çıkış DC ölçtüm 9.9V

YrMAW.jpg

Forumun Gücü Adına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yazan okuyanlara teşekkürler. Boşuna beyin fırtınası yaptırdık gece gece :( atabanın üniversal soketleri ile orgun soketi tam uymuyormuş. Temassızlık oluyormuş. Biraz sağ sol yapınca org açıldı.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...