İçeriğe Yönlendir

Polo Lastik Ebatı Büyütmek

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi

Merhaba, 

195 55 15 85v lastiğimi 205 55 15 olarak değiştirmek istiyorum. Lastik dönüşüm hesaplamasında inç değişimi %1,8. Normalde %3 ten aşağısı normal kabul ediliyor. 

Sizce değiştirmeye değer mi? Aracım 2007 Polo. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben orjinal isleri severim.Belki gecerli degerler arası ama ben olsam yapmazdım.

bol bol Yorum gelecektir.. bakalım forum ahalisi ne diyecek? 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Bana göre 15 Janta 205 Taban giydirmek güzel bir hareket olmaz aracınızda güvenli bir şekilde 205 yanağa çıkmak için 16 Jant ile 45 yanak bir lastik seçmeniz şart. Diğer türlü yanak çok kaçıyor hem tabanda jantı karşılamayabilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

benimjantlar 16 205 . hepsini yazlık olarak geçen sene aldım sıfır. fiyat farkından dolayı 215e çıkmamıştım. pişmanım. ani hızlanmalarla kullanıyorum çoğu zaman yada uzun yola çok çıkıyoırum. süratli gittiğim için frenler tedirgin ediyor. lastik michelin kötü değil ama yere basacak pek bişey kalmadığı için frene güvenemiyorum. 

11.ayda kışlık lastikleri 215 aldım sıfır en ucuzu. şimdide kullanıyorum sanki daha sağlam duruyor yerde diye hissediyorum. belki kışlık yazlık farkından olabilir ama lastik alacak olsam yine geniş taban alırım. 

janta uyması daha önemli. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bence büyük gelir davlunbaz içinde yeterli alan varmı mesela kendı deneyımı paylasayım 205-65-15 den 215-60-16 ya cıkardım transporterde artısı yol tutus daha iy oldu eksisi aracın ilk hızlanması düşdü 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

ilk hızlanması düşdü 

16 jant orjinal mi replica mı? %2.5 artış ile aşırı fark olmaması lazım

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

16 jant orjinal mi replica mı? %2.5 artış ile aşırı fark olmaması lazım

Çaglar abi orjinal degil , fakat sonra 215-55-16 aldım önlere ,    205-65-15 deki gibi kalkııyor,   olastıklerde bitti gönlüm 4 tane 215-60-16 almak istiyor çaglar abi et degeri 42-45 arası almak lazım jant normalde ozaman aldıgımda et si 35 di 35 et ile 215-60-16 cok dısa cıkıyor çamurluk agzını taş vs atıyor 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...