İçeriğe Yönlendir

Chromium

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Dostlar, 23 Nisan 1920' de kurulan Devletimizin ilelebet var olması dileğimle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.

Arkadaşlar, bilgisayarıma chromium diye bir internet tarayıcısı yüklendi kendiliğinden. ben de kullandım. Hatta memnun kaldım ki işyerindeki bilgisayarıma da kurdum. Fakat istemediğim reklam ve videolar gibi uyaranların çoğalmasının sebebi bu yazılımmış, (internette biraz dolaşınca öyle olduğunu fark ettim.) programı silmek için internette videolar dahil çeşitli bilgiler mevcut. (program ekle-kaldır gibi yöntemlerle silinmiyor.) Sorunum şu: Chromium dosyasını bulup silmeye kalktığımda, dosya açık kapatıp tekrar deneyin, uyarısı alıyorum. Forumda mutlaka karşılaşan arkadaşım vardır. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Hemşerim İyi geceler.

İlk önce Aşağıda gördüğünüz Task Manager den Açık olan Chromium ları kapatmanız gerekir. Sonra Uninstall yapabilirsiniz.

chromium_processe.png

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Muhittin Bey, söylerim hep: Bilgi güçtür diye. Teşekkür ederim dostum, durumu çözdüm sayenizde. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

hocam reklam gibi olacak ama benim gibi bilmeyen birçok arkadaş vardır diye kullandığım ve memnun olduğum brave browseri tavsiye etmek istedim. kendi bünyesinde reklam engelleyici var youtube reklamlarını falan engelliyo. isterseniz deneyin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam reklam gibi olacak ama benim gibi bilmeyen birçok arkadaş vardır diye kullandığım ve memnun olduğum brave browseri tavsiye etmek istedim. kendi bünyesinde reklam engelleyici var youtube reklamlarını falan engelliyo. isterseniz deneyin 

+1 bu mesajı Brave ile yazıyorum. Brave olmazsa Opera da iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Brave'in kripto para ile ilgili bir takım özellikleri var, onlara dikkat edin. Ref link filan ekliyor bir de linklere.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Brave ve Chrome neredeyse birebir aynı.. Farkları ne acaba? Kronik bir chrome kullanıcısı olarak bazen ram sıkıntısı yaşıyorum. Brave bu anlamda daha iyiyse ona geçeyim.

Yorum bağlantısı
Osman Karasu
(düzenlendi)

Çelişkili bir firma olan Google'ye ait AdGuard Reklam Engelleme Modülü ile kullandığınız Chrome tarayıcısında youtube ve benzeri bol reklam veren web sitelerinin reklamlarını engeller.Ayrıca tarayıcı ayarlarında yapacağınız stabil ayarlar sayesinde tarayıcıyı sizin isteğiniz dışında hiç bir işlem yapılamaz hale getirebilirsiniz.

Son olarak İE devrinin kapanmasıyla birlikte Microsoft firması tarayıcı işine el attı ve Edgeyi çıkardı.Aktif chrome ve mozilla kullanıcısı olarak edge kullandıktan sonra ikisini de rafa kaldırmasam da ağırlıklı olarak edge kullanıyorum.Bir kullanıcının neye ihtiyacı varsa hepsini toplayıp derleyip hizmete sunmuşlar beğendim. 

tarihinde Osman Karasu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Brave'in kripto para ile ilgili bir takım özellikleri var, onlara dikkat edin. Ref link filan ekliyor bir de linklere.

BAT kripto parası ile entegre çalışıyor. Eğer ayarı aktif ederseniz gezindiğinizde ve günlük max 5 taneye kadar size gösterilen reklamlara tıkladığınızda BAT kazanırsınız. Ben arada sırada tıklıyorum ortalama aylık 1.5 BAT geliyor o da 12-13 tl para ediyor :) İsterseniz sisteme kayıt olan yayıncılara BAT gönderebiliyorsunuz. Mesela ben bir tweet attım bu hoşunuza gitti beni tanımasanız bile bana BAT gönderebilirsiniz veya bu mesajı yazıp sizi bilgilendirdiğim için. Pek yaygın değil ama ileride yaygınlaşacağını düşünüyorum. Ayarları kurcalayıp detayları bulabilirsiniz.

Yurdaer Elay yazdı:

Brave ve Chrome neredeyse birebir aynı.. Farkları ne acaba? Kronik bir chrome kullanıcısı olarak bazen ram sıkıntısı yaşıyorum. Brave bu anlamda daha iyiyse ona geçeyim.

Chrome olsun, Edge olsun, Opera olsun, Brave olsun hepsi açık kaynak bir tarayıcı projesi olan Chromium projesini temel alıyor. Chromium projesine eklemeler yaparak kendi tarayıcılarını özelleştiriyor. Tıpkı aynı platformu farklı araçların kullanması gibi. Bu yüzden size benzer geliyor. Kaynak tüketiminin azlığı açısından bildiğim kadarıyla en önde Brave peşine de Opera geliyor. Ben 3 aydır komple cep telefonu ve PC'de Brave kullanıyorum. 1-2 husus dışında memnunum. Opera da güzel onu da beğeniyorum 2. tarayıcı olarak da o kurulu. 

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Emrah Altun yazdı:

BAT kripto parası ile entegre çalışıyor. Eğer ayarı aktif ederseniz gezindiğinizde ve günlük max 5 taneye kadar size gösterilen reklamlara tıkladığınızda BAT kazanırsınız. Ben arada sırada tıklıyorum ortalama aylık 1.5 BAT geliyor o da 12-13 tl para ediyor :) İsterseniz sisteme kayıt olan yayıncılara BAT gönderebiliyorsunuz. Mesela ben bir tweet attım bu hoşunuza gitti beni tanımasanız bile bana BAT gönderebilirsiniz veya bu mesajı yazıp sizi bilgilendirdiğim için. Pek yaygın değil ama ileride yaygınlaşacağını düşünüyorum. Ayarları kurcalayıp detayları bulabilirsiniz.

Chrome olsun, Edge olsun, Opera olsun, Brave olsun hepsi açık kaynak bir tarayıcı projesi olan Chromium projesini temel alıyor. Chromium projesine eklemeler yaparak kendi tarayıcılarını özelleştiriyor. Tıpkı aynı platformu farklı araçların kullanması gibi. Bu yüzden size benzer geliyor. Kaynak tüketiminin azlığı açısından bildiğim kadarıyla en önde Brave peşine de Opera geliyor. Ben 3 aydır komple cep telefonu ve PC'de Brave kullanıyorum. 1-2 husus dışında memnunum. Opera da güzel onu da beğeniyorum 2. tarayıcı olarak da o kurulu. 

Bilgilendirme için teşekkürler. Kurdum biraz denedim Brave tarayıcıyı. Dediğim gibi bana Chrome'dan hiç farklı gelmedi. Tek hoşuma gitmeyen web sayfalarında gezinirken ekranın takılarak kayması. Şimdilik kenarda duruyor. Şu an Edge kullanıyorum fena değil gibi. Cep telefonunda uzun süredir UC Browser var, alıştım bir daha da ellemedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...