İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Yansıma Problemi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Arkadaşlar araç göğsünün görüntüye yansıma olayına nasıl çözüm buldunuz? Cpl denen filtre var fakat ufacık filme 75₺ ödemek istemiyorum. Gözlüklerde bulunan polarize film satılmıyor mu? Bir avuç içi kadar film işimizi görür diye düşünüyorum. Ya da farklı çözümleriniz var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar araç göğsünün görüntüye yansıma olayına nasıl çözüm buldunuz? Cpl denen filtre var fakat ufacık filme 75₺ ödemek istemiyorum. Gözlüklerde bulunan polarize film satılmıyor mu? Bir avuç içi kadar film işimizi görür diye düşünüyorum. Ya da farklı çözümleriniz var mı?

Mat torpido sütü var. Sürünce parlamıyor, haliyle yansıma çok az oluyor. Benim yıkamacı ondan sürüp sonra güzelce siliyor, hem yapışkan olmuyor, hem parlamıyor. Araştır istersen hocam. Neredeyse göğsün üzerine örtü serecektim aracı ilk aldığımda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Mat torpido sütü var. Sürünce parlamıyor, haliyle yansıma çok az oluyor. Benim yıkamacı ondan sürüp sonra güzelce siliyor, hem yapışkan olmuyor, hem parlamıyor. Araştır istersen hocam. Neredeyse göğsün üzerine örtü serecektim aracı ilk aldığımda. 

Ben sırf öyle şeylerden göğse sürmesinler diye arabayı kendim yıkıyorum :) iki seçenek var. Birincisi kameranın altına kadraja girmeyecek şekilde yatay eleman koymak ya da filtre sanırım. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben sırf öyle şeylerden göğse sürmesinler diye arabayı kendim yıkıyorum :) iki seçenek var. Birincisi kameranın altına kadraja girmeyecek şekilde yatay eleman koymak ya da filtre sanırım. 

Normalde bende sürdürmem. Parlatıcı vb. ne içine ne dışına. Bir gün sordum bu göğüs çok parlıyor, ne yapabiliriz diye, o zaman önerdi. Sadece göğüse uygulatıyorum. Onu da hemen mikrofiberle silip temizliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
(düzenlendi)

https://resmim.net/i/YeWfo

saka bi yana ben açıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. cam yıkamanın biraz daha ilerisine çektiğimde sorun oluşmuyor. olabildiğince en üst noktada durduğunda problem yaşatmadı.

çözüm olarak optik işiyle uğraşanlara bi danış istersen, atıl durumdaki filmlerden, lenslerden bi’ şeyler ayarlanabilir..

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Evde bir sinema 3d gözlüğü buldum. Çok eskilerden, karton, kullan at. O yüzden plastik değil film, kolay kesiliyor. Ben onunla hallettim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Serin yazdı:

Evde bir sinema 3d gözlüğü buldum. Çok eskilerden, karton, kullan at. O yüzden plastik değil film, kolay kesiliyor. Ben onunla hallettim.

Ama koyu renk olmuyor mu onlar

Furkan Sumer yazdı:

kullandigin kamera nedir abi?

70 mai pro

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

70 mai pro

Furkan Sumer yazdı:

Yeni oyuncagimiz: Xiaomi 70mai lite d08 araç içi kamera - 130° geniş açı lens - 1600p

3aedFO.jpg

0tdcnw.jpg

aynı cihaz, şüphe ettim şimdi..

yarın güneşe karşı bi deniyim. Konumunu, açısını atiyim sana..

Röno’da dashboard ceylan derisinden olduğundan mütevellit yansıma yapmıyor olabilir 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2019’da ödül mü almış :) ben 2018 de aldım. Belki sonradan mercek önünde film vardır. Geçen de konusu oldu. Benimkinde 2-3dk’lık çekim seçeneği de yok mesela. Aliexpress’ten almıştım. Sen dene bi istersen. Bendeki çok fena. Hem mazdada hem corolla’da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Furkan Sumer

c71b32ca8402d0e05319c3099e575fa8.jpg

d06fbbfeb763b07f94bca0308f58d49c.jpg

umarım referans olur. ters ışıkta telefon kamerasıyla çekmekte çok zorlandım, sürekli parladı. 

yönlendirici olmazsa cihazdan foto çekip atmaya çalışcam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

umarım referans olur. ters ışıkta telefon kamerasıyla çekmekte çok zorlandım, sürekli parladı. 

Böyle çok zor anlaşılır. Telefonuna wifi bağlanıp görüntü almak daha kolay aslında. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir tık yukarı bakıyor gibi. Birde on konsol üst kısımda yansıyacak birşey yok galiba bu araçta, veya cam eğimi ile alakalı bir durum da olabilir. Astra J de felaket yansıyor.
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Bekir Çelik yazdı:

@Tansu KalafatoğluNasıl çözdünüz mevzuyu?

Çözmedik. Ufacık polarize kağıda şu an 200 lira fiyat yazıyorlar. Biz de almıyoruz

cpl filtre araç kamerası aratırsanız çıkar hocam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Çözmedik. Ufacık polarize kağıda şu an 200 lira fiyat yazıyorlar. Biz de almıyoruz

Eski cep telefonu önünden yada lcd önünden kesip kullansak olmaz mı polarize film?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ufacık filme 75₺

75 iken alınmaz ise 200 olur 275 olmadan al

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

75 iken alınmaz ise 200 olur 275 olmadan al

75 ikende pahalıydı. Dolar 6 liraydı. Fazla muadili yok diye giydiriyorlar. 

Murat Sürmeli yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eski cep telefonu önünden yada lcd önünden kesip kullansak olmaz mı polarize film?

olur tabi. Ben saydam polarize film kağıt aradım ama bulamamıştım. Kesip kendim de yapıştırırdım önüne

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Osman Yavuz

Aynı durum bende de var ancak benim tek şikayetim araçiçi kameranın yansıması değil çok güneşli havalarda torpidonun cama yansımasından rahatsız oluyorum, bej rengi bayağı bir yansıma oluyor, ben ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Osman Yavuz yazdı:

Aynı durum bende de var ancak benim tek şikayetim araçiçi kameranın yansıması değil çok güneşli havalarda torpidonun cama yansımasından rahatsız oluyorum, bej rengi bayağı bir yansıma oluyor, ben ne yapabilirim?

CPL filtre kameraya takılıyor. Her kameraya göre satışı olmayabilir. Kamera nedir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Metin Akbal yazdı:

CPL filtre kameraya takılıyor. Her kameraya göre satışı olmayabilir. Kamera nedir?

CPL torpidoya takılmıyordur :D 

Torpido için çözüm, siyah bi şeyler sermek olacak sanırım.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Lpg de önerebilirdi :biggrin:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Osman Yavuz
Sani Gerşon yazdı:

Torpido için bakıyorum internetten ama bir şey bulamadım. Dediğiniz gibi siyah halı gibi bir şey sermek yansımayı çözer gibime geliyor.

Kamera yansıması böyle, normalde de aynı böyle yansıyor.

Screenshot_1.jpg.973c257e07806495a24f0214eec09058.jpg

Metin Akbal yazdı:

Merhaba Metin hocam, kameram viofo a119 pro modeli cpl filtresini satıyorlar ama şu ana kadar almadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...