İçeriğe Yönlendir

Seramik Kaplama Yardım

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Puris pro 10.5 marka seramik kaplama yaptıracam. Bu marka seramik kaplama nasıldır yaptırayım mı önerirmisiniz bilgi verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iç dış temizlik+kaplama hereşyi 2000TL ise derhal yaptırı bedava

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
iç dış temizlik+kaplama hereşyi 2000TL ise derhal yaptırı bedava

Pazar günü araba gidiyor yapılmaya ama kullanılacak ürün nasıl onuda merak ediyorum çağlar bey.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Googledan baktım, öyle bir marka bulamadım. 

5f7c1d5b448e5e7c8b82183e1c64596d.jpg
Ürün bu
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

komplesini o rakama her türlü markaya razıyım :)

2000 tl yi ödeyince karşılığında alınan şey nedir? yani seramik kaplama parlak duruyordur mutlaka ama bu kaplamanın eskimekte olan boyadaki önemi nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Arda Bülent Güzel yazdı:

5f7c1d5b448e5e7c8b82183e1c64596d.jpg
Ürün bu

Seramik kaplamada böyle boncukların olmaması gerekmiyor mu? Yani suyun akıp gitmesi gerekmiyor mu? Kullananlar memnun kalınca  çin sitesinden şişesi 10-15 liraya sözde seramik aldım 3-4 şişe. Uygulama sonrasında aynen böyle oluyordu. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
2000 tl yi ödeyince karşılığında alınan şey nedir? yani seramik kaplama parlak duruyordur mutlaka ama bu kaplamanın eskimekte olan boyadaki önemi nedir?

Benim bu işlemi yaptırmamdaki en önemli neden Mersin’in sıcak olması ve sıcağın boyaya zarar vermemesi için vede güneş ışınlarını yansıtarak aracın içindeki sıcaklığı bir nebze kesmesi için seramik kaplama yaptırıyorum. Ha sonraki nedenlerde var tabi. Yüzeyin toz tutmaması, kuş pisliğinin boyaya zarar vermemesi, kaportada su tutulumunun azalması ve aracın daha güzel görünmesi gibi nedenlerden dolayı yaptırıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Uzmanı olduğum bir konu değil ama fiyat çok makul buradaki uygulamalara göre.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Benim bu işlemi yaptırmamdaki en önemli neden Mersin’in sıcak olması ve sıcağın boyaya zarar vermemesi için vede güneş ışınlarını yansıtarak aracın içindeki sıcaklığı bir nebze kesmesi için seramik kaplama yaptırıyorum. Ha sonraki nedenlerde var tabi. Yüzeyin toz tutmaması, kuş pisliğinin boyaya zarar vermemesi, kaportada su tutulumunun azalması ve aracın daha güzel görünmesi gibi nedenlerden dolayı yaptırıyorum.
Bence seramik yerine poliüreten film önerilir. Seramik daha sorunlu her yıkayışta özel şampuanını kullanm gerekekir. Heryıl bi yoklama lazım, film poliüretan olursa 10 yıl ömür veriliyor. PvC film olursa ömrü 3 yıl veriliyor ve çatlamalar oluyor sökülmesi zorlaşıyor. Epey bir araştırmıştım, bayi kaputu film yaptmış gövdeyi seramik kaplatmış şimdi aracı yıkatamıyorym şampuanını alamdım henüz diye...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Abi imkanın varsa bu aracı 5 sene daha binerim diyorsan komple ppf film ile kaplatmanı öneririm

Büyük ihtimal binerim ancak Mersin’de sıcaktan dolayı kaplamada sorun yaşayan çok. Bu sene yaptıralım seneye düşünürüz olmazsa.
Bu gidişle araba değiştirmek hayal zaten. Aynı segment aracı 2 yaş gençleştirmek istesen 100-150 bin TL para bağlaman gerekli. Bence hiç bir anlamı yok. Şimdilik elektrikli araçlar yaygınlaşana kadar binerim gibime geliyor arabama sonrası Allah Kerim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

sardalye yeymiş martı şeys, boyayı yakmayacak 3 ay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mert Gulkokan yazdı:

Abi imkanın varsa bu aracı 5 sene daha binerim diyorsan komple ppf film ile kaplatmanı öneririm

çok astronomik fiyat istiyorlar ppf filme 😀 5 senede bile amorti etmeyebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

sardalye yeymiş martı şeys, boyayı yakmayacak 3 ay

bizim jeep sürekli ağacın altında duruyor. yıllardır hiç yanık bölüm yok. senede bir kere cila yapıyorum. sanırım kuşun yediği yiyecek ile alakalı bir durum.  arabanın sol arka üst köşesinde tavanın altından C stünunun altına kadar ufa bölümde boya var, bu kısım matlaştı. oysaki yetkili servis onarmıştı ufak bir göçük vardı. ama orijinal boyası mis gibi dayanıyor.

ben herhangi bir nano kaplamanın güneşi sürekli şekilde koruyabileceğini sanmıyorum. güneş kremi gibi. suya girip çıkınca akıp gidiyor. ne olabilir de gövdede 1 sene boyunca tutunabilir merak ettim. bunlar biraz pazarlama faaliyeti gibi geliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Çağlar abi bu martı simitle beslenmiyor muydu? Sardalye nereden çıktı şimdi? :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Çağlar abi bu martı simitle beslenmiyor muydu? Sardalye nereden çıktı şimdi? [emoji3] 

Normalde martı etçil dir. Onu simite alıştıran bizim Türkler. Martıyı bile bozmuşuz [emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Çağlar abi bu martı simitle beslenmiyor muydu? Sardalye nereden çıktı şimdi? :D 

mevsimine göre değişiyor martı çıktısı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Arda Bülent Güzel yazdı:

Normalde martı etçil dir. Onu simite alıştıran bizim Türkler. Martıyı bile bozmuşuz emoji23.png

Dünyada bir tek bizde simitle beslenen martı :D 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Dünyada bir tek bizde simitle beslenen martı :D 

Çünkü vatandaş et bulsa kendi yer 🥺

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Denize yakın yerleşim alanlarındaki martılara acilen tuvalet eğitimi erken yaşlarda verilmeli. O nasıl bir asittir. Arkadaşın aracının kaputunda belli belirsiz izi kalmış ne yaptıysak çıkmadı. Olmadı hepsine pampers mı bağlasak. :)

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Seramik kaplama veya film araç satış zamanında ne yapılıyor cihazlar boyayı ölçebiliyor mu yoksa sökmek mi lazım? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Çünkü vatandaş et bulsa kendi yer 🥺

Ben bunu kimin başlattığını merak ediyorum :) Acaba ilk kim ve neden martıya simit verdi ki :)

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Seramik kaplama veya film araç satış zamanında ne yapılıyor cihazlar boyayı ölçebiliyor mu yoksa sökmek mi lazım? 

Seramik kaplamada sorun yok, engel değil ekspertize. Film işi biraz karmaşık. Renkli mi şeffaf mı o bile önemli. Sökmeden baktığını söyleyenler var ama nasıl bakıyorlar, ne derece doğru oluyor onu bilemiyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

bizim jeep sürekli ağacın altında duruyor. yıllardır hiç yanık bölüm yok. senede bir kere cila yapıyorum. sanırım kuşun yediği yiyecek ile alakalı bir durum.  arabanın sol arka üst köşesinde tavanın altından C stünunun altına kadar ufa bölümde boya var, bu kısım matlaştı. oysaki yetkili servis onarmıştı ufak bir göçük vardı. ama orijinal boyası mis gibi dayanıyor.

ben herhangi bir nano kaplamanın güneşi sürekli şekilde koruyabileceğini sanmıyorum. güneş kremi gibi. suya girip çıkınca akıp gidiyor. ne olabilir de gövdede 1 sene boyunca tutunabilir merak ettim. bunlar biraz pazarlama faaliyeti gibi geliyor.

İyi cesaret 

https://youtu.be/stKyLlgtWzY

coğrafya kaderdir diyorlar :) seramik kaplama falan yıkandıkça çıkan şeyler. Film desen kalitelileri aşırı pahalı. Ve bazen sorun çıkarıyor. Ben olsam ki öyle yapıyorum, hiçbir şey yapmam. Arada cila ayarım yeter

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...