İçeriğe Yönlendir

29 Nisan 17 Mayıs Arası Kapanma?

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

bizim bakkala yaya gidilemiyor.

kurtköy bura kurtlar var.

o konuda kesilmiş ceza var, onine sipariş verilebilir dendi çok yetkili bir açıklama değil ama

Vesile ile ana sorunlarımız var, temel sorunlarımız. mesela:

1. dönerci dükkan açarken 100bin TL kira veririm diyor, mal sahipleri de bu talebe göre kiraları şişiriyor. (100 bin 4 masalı bir dönerci, minimum yani)

2. masaya köfte çay servisi yapan lokanta 50 personel çalıştırıyor (sanırsın mamaymi de club açmş bir havalar)

3. kirada otururm ama şişik kredi ile son model araba alırım diyerek geleceğin maaşını şimdiden harcayanlar çoğunlukta

vb. gibi temel sorunlar olunca, birdenbire gelen tsunami dalgası altında boğulduk.

boyayı atarken zemini 3 gün hazırlarsın sonra 15 dak. da son katı atarsın. maharet son 15 dak da atılan kattan çok zemini hazırlamak için geçen 3 gündedir. biz 15 dak odaklı planlı yapıyoruz sonra bir dalgada boğuluyoruz

• Beğen 12
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

boyayı atarken zemini 3 gün hazırlarsın sonra 15 dak. da son katı atarsın. maharet son 15 dak da atılan kattan çok zemini hazırlamak için geçen 3 gündedir. biz 15 dak odaklı planlı yapıyoruz sonra bir dalgada boğuluyoruz

:clapping:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

o konuda kesilmiş ceza var, onine sipariş verilebilir dendi çok yetkili bir açıklama değil ama

Vesile ile ana sorunlarımız var, temel sorunlarımız. mesela:

1. dönerci dükkan açarken 100bin TL kira veririm diyor, mal sahipleri de bu talebe göre kiraları şişiriyor. (100 bin 4 masalı bir dönerci, minimum yani)

2. masaya köfte çay servisi yapan lokanta 50 personel çalıştırıyor (sanırsın mamaymi de club açmş bir havalar)

3. kirada otururm ama şişik kredi ile son model araba alırım diyerek geleceğin maaşını şimdiden harcayanlar çoğunlukta

vb. gibi temel sorunlar olunca, birdenbire gelen tsunami dalgası altında boğulduk.

Biz hafta sonları gidiyorduk civardaki tüm sitelerden carefoura ve migrosa gitmek için araç lazım. zaten araçsız da gidilebilen bir carrefour değil. o nedenle kapatmaları gerekir eğer araçla gidilemez derlerse.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar bilgilendirme yapayim. 

Dell marka garantisi devam notebooklarınızı bozulursa (sağlamlığı ile ön plandaki harika dell notebooklarınız olurda bozulursa) kargo ile servise gönderebilirseniz. 

Ulaq gibi kuryelerlede gönderebilirsiniz. 

Yalnız iş günlerinde çalışıcaz (haftasonu ve bayram günleri düşünce 7 iş günü) 

Bilgisayarsız kalmayın. Pahalıda olsa Dell alın :D

Geçen ay Dell latitude 3510 aldım, daha çok yeni bozulmaz inşallah ama aklımda olsun :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelge ve listeler incelendiğinde, 29-17 kapanmasına tam denemez, istihdamın %61 i , daha sıkışık bir zaman aralığında iş yerlerine gidip eve dönecek, bilim insanı değilim lakin mantığım buna tam demiyor, kapanma yerine sıkışma bile denebilir hatta.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Geçen ay Dell latitude 3510 aldım, daha çok yeni bozulmaz inşallah ama aklımda olsun :D

Hayırlı olsun. Miss gibi cihaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
genelge ve listeler incelendiğinde, 29-17 kapanmasına tam denemez, istihdamın %61 i , daha sıkışık bir zaman aralığında iş yerlerine gidip eve dönecek, bilim insanı değilim lakin mantığım buna tam demiyor, kapanma yerine sıkışma bile denebilir hatta.

Boris dedi ya. Kapatacağıma ölsünler daha iyi. Adam haklı
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Boris dedi ya. Kapatacağıma ölsünler daha iyi. Adam haklı

yeltsin olan mı, yaş kaç moruk?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim biontecin ikinci dozu libyaya gitmiş.. 

Muhtemelen gününde yapılamayacak.. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

mantığım buna tam demiyor

Tam kapanma görmesek... Burada amaç kapanma falan değil, zaten dediğiniz gibi kim kapalı belli değil, fatura ödeme merkezi bile açık. 

Benim mantığım, alarm veren İstanbul biraz boşalsın istendi, öyle de oldu, iki gündür İstanbul çıkışı kilit...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tam kapanma görmesek... Burada amaç kapanma falan değil, zaten dediğiniz gibi kim kapalı belli değil, fatura ödeme merkezi bile açık. 

Benim mantığım, alarm veren İstanbul biraz boşalsın istendi, öyle de oldu, iki gündür İstanbul çıkışı kilit...

Haklısın. Bizim buralarda yabancı plakalar dikkat çekici bir şekilde arttı.

Çağlar Bayur yazdı:

Hani daha önce demiştin ya. Sokağa çıkma yasağı evde duranlara diye.

Tam onlarda dışarı çıkacaktı ki, kapıya sıkıştılar.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fatih Evcin yazdı:

Tam kapanıyoruz diyoruz.

Kime sorsam ben muafım diyor 🙃 Herkesin kendine göre gerekçesi var.

Bence bu tam kapanma  cabriolet değil de sunroof gibi :D  

Havalimanı kimliğim sayesinde muafım. Çevirmelerde duymaya gerek yok, yavaşlayıp kartı göstermem yetiyor :) 

Neyse, çağırırlarsa kimliği şirkette unutmuşum polis ceza yazar der gitmem :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Murat Sahın yazdı:

Havalimanı kimliğim sayesinde muafım. Çevirmelerde duymaya gerek yok, yavaşlayıp kartı göstermem yetiyor :) 

Neyse, çağırırlarsa kimliği şirkette unutmuşum polis ceza yazar der gitmem :seytan:

Benimde izin belgem var ama eski zevki yok çıkıp gezmenin ilk yasaklarda zevkliydi :) Hoş, muaf olmayan pek adamda kalmadı da :D 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Muhammet Ali Deli yazdı:

Benimde izin belgem var ama eski zevki yok çıkıp gezmenin ilk yasaklarda zevkliydi :) Hoş, muaf olmayan pek adamda kalmadı da :D 

Ben zaruri durumlar dışında uzun zamandır çıkmamaya özen gösteriyorum. Zaten çıkınca da gidilebilecek yer yok.

Aklıma takılan bir şey var. Benim ikizlerin aşısı vardı aile sağlığı merkezinde yapılacak, kapanma dönemine denk geldi. Aile hekimim başka ilçede. Dolayısı ile nasıl gidebileceğimi genelgeyi okuduğum halde bulamadım. Elimde randevuya dair bir belge de yok. Nasıl olacak onu bulmaya çalışıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Ben zaruri durumlar dışında uzun zamandır çıkmamaya özen gösteriyorum. Zaten çıkınca da gidilebilecek yer yok.

Aklıma takılan bir şey var. Benim ikizlerin aşısı vardı aile sağlığı merkezinde yapılacak, kapanma dönemine denk geldi. Aile hekimim başka ilçede. Dolayısı ile nasıl gidebileceğimi genelgeyi okuduğum halde bulamadım. Elimde randevuya dair bir belge de yok. Nasıl olacak onu bulmaya çalışıyorum.

E nabızda aşı kartı vs gibi bilgiler yok mu?  Belki faydalı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Ne kimliği ne çevirmesi çaya gelemiyorsun daha :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ne kimliği ne çevirmesi çaya gelemiyorsun daha :D 

Güzergah önemli :D Ev ile işyeri arasında geçerli. Tamam bakan eden yok ama ya bakarlarsa ikamet Pursaklar işyeri Esenboğa. Senin oralarda olmayı nasıl açıklayacaz? :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Aklıma takılan bir şey var. Benim ikizlerin aşısı vardı aile sağlığı merkezinde yapılacak, kapanma dönemine denk geldi.

Bizim oğlanın da aşısı var bu süre içinde. Sağlık ocağını arayıp sordum bize aksi yönde bilgi vermediler bakanlığı arayabilirsiniz dediler. Aramayacağım. Zamanında götürüp yaptıracağım aşısını. 

Ama elde evrak yok e nabızda randevu yok. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Güzergah önemli :D Ev ile işyeri arasında geçerli. Tamam bakan eden yok ama ya bakarlarsa ikamet Pursaklar işyeri Esenboğa. Senin oralarda olmayı nasıl açıklayacaz? :D 

Sapağı kaçırdım ilerden dönücem dersin :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Yok abi aman takılıyorum ceza falan yeme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bizim oğlanın da aşısı var bu süre içinde. Sağlık ocağını arayıp sordum bize aksi yönde bilgi vermediler bakanlığı arayabilirsiniz dediler. Aramayacağım. Zamanında götürüp yaptıracağım aşısını. 

Ama elde evrak yok e nabızda randevu yok. 

Ben kontrol etmedim ama mesela aşıların listesi ve olması gereken tarihleri yok mu? Sanki bir ara benim oğlan için baktığımda görmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Sapağı kaçırdım ilerden dönücem dersin :) 

Aramızda bir semt merkezi ve 4 otoban çıkışı var. Kimse yemez onu 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Murat Sahın yazdı:

Sistemde aşı bilgisi vardır direk 112'yi ara durumu anlat sor hocam. Hastaneye gidecek kişiler arayınca oradan kod veriyorlardı polis durdursa bile kodu gösterince geçiriyorlardı. 2 hafta önce annemi götürdü babam hastaneye bu şekilde. Uygulama hala devam ediyor mu bilmiyorum. Aile hekiminin numarası varsa ona da sorabilirsiniz illaki yönlendirme yapar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...