İçeriğe Yönlendir

29 Nisan 17 Mayıs Arası Kapanma?

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Bu kadar sayfayı okudum cevap bulamadım.

Oğlum 3 yıldır Katar'da çalışıyor ve oturma/çalışma izni var.

Bayram tatili için gelecekti.

Yasaklar yurt dışından izine gelen vatandaşlarımızı kapsıyor mu?

İzin belgesi alması mümkün mü?

Madde 1.7 ye göre mümkün değil sanki.

Kendi vatandaşımıza gelme ülkene diyoruz.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Çok saçma oldu. Değişen bir şey olmayacak. Tek dikkatimi çeken şey markete giderken bile araç kullanamayacaksın. Hafta sonu kısıtlamasında olduğu gibi. Elinde poşeti olan gezecekse bunun bir anlamı yok. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sanal market kullanacağız artık napalım. Bankalar bissürü puan verecek şimdi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Saolsun , 1145 liralık bakiye verdiler. Eşime 2 tane ramazan paketi verilmiş . Bunlarla 20 gün evden çıkmadan yaşarım . 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Uğur Kamil yazdı:

Ayın 3 de muayene randevum var ve aracin muayenesi o gün bitiyor.

Muayene istasyonlari açık olucakmi 🤔

35. Araç muayene istasyonları ve buralarda çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri,
Sorun yokmuş, muayeneye gidebiliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ümit Türk yazdı:

Çok saçma oldu. Değişen bir şey olmayacak. Tek dikkatimi çeken şey markete giderken bile araç kullanamayacaksın. Hafta sonu kısıtlamasında olduğu gibi. Elinde poşeti olan gezecekse bunun bir anlamı yok. 

Sizin oraları bilemem ama burada kısıtlamanın olduğu günler %80 insan trafiğinde azalma oluyor. Birçok kişi kendine söz geçiremiyor ille devlet yasak yapsada sokağa çıkılmasak diyor.
Market çalışanıyım, 3-5 gereksiz gelen dışında sadece ihtiyacını alıp gidiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Oto servislerine herhangi bir muafiyet var mı bilgisi olan var mı bu konuda?

3 hafta boyunca arabası arızalanan ne yapacak? Sadece lastikçi yazıyor sanki genelgede.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Uğur Kamil yazdı:

Sizin oraları bilemem ama burada kısıtlamanın olduğu günler %80 insan trafiğinde azalma oluyor. Birçok kişi kendine söz geçiremiyor ille devlet yasak yapsada sokağa çıkılmasak diyor.
Market çalışanıyım, 3-5 gereksiz gelen dışında sadece ihtiyacını alıp gidiyorlar. 

Markete gelmesi sorun değil ailecek sülalecek çıkmaları heleki ailecek kasaya girmeleride ayrı bir aptallık. birde kasada komşusuna denk geldi mi dedikoduları bitmiyor. 

Bizim buralar ihtiyacı olmayanlarla dolu maske takmamalarıda çabası. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:

Lastikçiye nasıl gideceğiz peki ?
Randevu falan mı göstercez

Arabayla çıkış iznin varsa gideceksin. 

Yani yolda kalmışsan gideceksin. Evde patladı ise yapacak bir şey yok. bekleyecek 15 gün 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gulkokan yazdı:

Lastikçiye nasıl gideceğiz peki ?
Randevu falan mı göstercez

Dışarıda bulunma iznin varsa gidebilirsin. Ama yolda su kaynattı araban ne olacak?

Açanları görüyorum da hangi maddeye istinaden açıyorlar onu merak ettim.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Oto servisleri kapatamazlar abi o kadar kolay değil o iş. En kritik ihtiyacı kesemezsin. Gıda sağlık hariç tüm sektörü kapatsan faydası olabilir. Ben servise binemediğim için hergün arabamla işe gidip geliyorum.  Allah muhafaza arıza yaptı napacam ben? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aşılama yetersiz kaldı.
Kısıtlama sürecinde etkin bir aşılama olmalıydı. 
Sanırım aşı tedarik sorunu daha devam edecek gibi görünüyor bu kararı biraz buna bağlıyorum.

Yorum bağlantısı
Aslan Mert Baklavacıoğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Sputnik 5 aşısı yerli üretim olacak
Üretime başlarsak hızlı bir şekilde tamamlarız
Çin mi rus mu deselee aşı için rus seçeceğim

En güvenilir:

1- SinoVac (çinlilerin) - Yan etkisi hiç çıkmadı tüm çin ve çevre ülkeler ile türkiye brezilya gibi gelişmekte olan ülkeler de uyguluyor. (Kızamık çiçek aşısı gibi düşünün. İnaktif aşıdır geleneksel aşıdır en güvenilir aşıdır.)

2- Sputnik V (rus) - Rusya ve orta asyadaki birçok ülke ile beraber doğu avrupa ülkeleri uyguladı. Almanya 30 milyon Fransa da 20 milyon doz almak için sipariş verdi. (Viral vektör aşı teknolojisi yeni aşı teknolojilerindendir antijenlerin adenovirüs üzerine eklenmesi sonucu üretilir. Burada vektör olan adenovirüs güçsüzleştirildiğinden insanlarda hastalık yapmazlar. Geleneksel aşı gibi ama yeni teknolojiyle. Rna filan gibi hücreyle uğraşmıyor.

3- Biontech (alman) mRna aşısıdır. Hücrelere kod ile emir göndererek covid karşıtı antikor üretmesini sağlamaya çalışır. Yan etkisi ortaya çıkmaya başladı.

4- .... Astrezeneca johnsons filan da var bunların çok yan etkileri çıktı.

Koruyuculuk:

1- Biontech (en az 92 deniyor)

2- Sputnik (85-95 arası deniliyor)

3- Sinovac (en fazla 60 deniliyor)

Ben biontech oldum ama imkanım olsaydı kesinlikle rusların aşısını olurdum. mecburen biontech oldum şu an kalp kası iltihabı yan etkisi çıkmaya başladı biontechin. Şahsen korkmuyor değilim.

Herkesin kendi tercihidir ama rus aşısı gelsin tanıdıklar onu vurduracak. türkiyeye de gelince rus ya da çin yaptırmanız tavsiyemdir. mRNA aşıları zeneca filan mahvetti insanları çok çok yeni teknoloji ve resmi onaylı değil bunlar hala sadece  acil kullanım onayı var.

Rusları kötülediler ama adamlar ilk resmi onay alan aşıyı üretti hem de çok güzel temiz bir yöntemle.

Çinlilerinki de iyidir klasik aşıdır geleneksel sadece koruyuculuğu biraz düşük.

Not: Hiçbir şekilde yönlendirme içermez sadece bilgi amaçlı yazılmıştır. Koruyuculuk oranları çeşitli kaynaklardan aldığım oranlardır.

tarihinde Aslan Mert Baklavacıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Gulkokan yazdı:

Sputnik 5 aşısı yerli üretim olacak
Üretime başlarsak hızlı bir şekilde tamamlarız
Çin mi rus mu deselee aşı için rus seçeceğim

Ne varsa rusta var diyosun :fiuw:

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selçuk Keleş yazdı:

Ne varsa rusta var diyosun :fiuw:

Aşılamayi bilene 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

"31. ÖSYM tarafından ilan edilmiş merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) ile sınav görevlileri,"

Bu maddeye göre bu haftasonu yapılacak olan ALES iptal olmayacak o zaman?! Tüh.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Tam kapanıyoruz diyoruz.

Kime sorsam ben muafım diyor 🙃 Herkesin kendine göre gerekçesi var.

Bence bu tam kapanma  cabriolet değil de sunroof gibi :D  

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bu tam kapanma ifadesi çok farklı algılanıyor. Tam kapanmayı adam akıllı uygulayan bir tek Çin vardı. halen devam ediyor mu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

Tam kapanıyoruz diyoruz.

Kime sorsam ben muafım diyor 🙃 Herkesin kendine göre gerekçesi var.

Bence bu tam kapanma  cabriolet değil de sunroof gibi :D  

Ben de muafım.

Çok haklısın canım abim 17 jant bakıp 15e devam demek gibi sonradan 16ya dönerler belki :fiuw:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Pendik çarşı ana baba günü,trafik kilit, bizzat gidip kontrol ettim

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aslan Mert Baklavacıoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Alkol satışı komple yasak

Ramazanda bari içmesinler hocam.

Fakat belirtmem gerekiyor ki her ne kadar kullanmasam da yasak olmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok. Tamamen ideo kokuyor bu karar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şahan satın alıp yola çıkınca virajlara subaru almış gibi giren tarlaya uçar, veya uçuruma uçar artık yol kenarında ne var ise,

şahana güzel tesisat yapıp ev otoparkında cila atarken çay demlenip içilebilir, bizim subarumuz yok önce ona alışacağız

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Gulkokan yazdı:

Alkol satışı komple yasak

Bayramı kutlamayacak mi bu millet. :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...