İçeriğe Yönlendir

MK2 Mondeo Elektirik Tesisatı Sıkıntısı Olanlar ...

Fikret Güngören

Recommended Posts

Fikret Güngören

Arkadaşlar 1997 Mondeo Ghia 2.0 Otomatik Aracımı Komple Kendim Soketlerini alarak şemasından Orjinalinden daha sağlam range rover çıkma elektrik tesisatı ile yeniledim. Çok abartı fiyatlar ve naza çekmeler ustaların korkup kaçmaları yok parça bulamamaları hepsi hikaye aracın kaderi değişti yıllardır binmemişim. Sorunu sıkıntısı olana yol gösterebilir hazır tesisat gerekirse yaparım Bursa da olan gelen gelemeyen yardımım dokunacağı bir şey olursa ulaşabilirsiniz. Tekleme , Stop Etme , Rolanti Dalgalanması , Dip Gaz Tepkimesi , ve birçok sorun sebebi bundanmış çok şükür halloldu selametle ...

• Beğen 11
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hem yaptığınız iş için hem de paylaşma niyetiniz için tebrikler. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Öncelikle hayırlı olsun, nasıl yaptınız merak ettim soketleri nereden temin ettiniz? Kabloları nasıl şemaya uygun çektiniz, bunları paylaşabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Fikret Güngören

4 Adet Enjektör Soketi , 1 Adet Rolanti Valfi soketi ,1 Adet Eksantrik Soketi  (enjektörle aynı) ,1 Adet  Soğutma Suyu Sensör Soketi , 1 Adet Gaz Kelebek Boğazı Soketi Şema kitapçıkta var okuması biraz teknik bilgi gerektiriyor kablo uzunluk ölçüler hepsi mevcut ben çok kafa yorduğum için hakimim ve iyi olduğumu düşünüyorum çok uygun fiyatlara soketleri temin edebiliriz 12 pin ana soket 2 çeşit biri içi yüksek biri alçak şekilde basit tespit etmesi aslında soketleri bile almasan olur ama onlarla biraz uğraşmak gerekiyor dipten oksit ve dış etkenlerden çok tahrip olmuşlardır ben direk sıfırladığım için kablo boyu ölçülerine göre çektim pin çaktırdım soketleri alırken acemiliği benim araçta attım bundan sonrası benim araçtan daha iyi olur...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Yıl

97 model otomotik mondeo da aynı proplemeler var arabayı rektifiye yaptırdım araba yolda hareket halinde stop ediyordu onu çözdüm çok akıllı ustam hava filtresi hava girişini tıkalı bırakmış birde gaz kelebeğinin arkasındaki hortumlardan birini takmamış şimdi gaza geçince ışıkta falan durunca stop ediyor gaz beynine proğram attılar 1 saat sonra yine aynısı oldu elektrik tesisatını bende elden geçirmek isterim ama benim arabada kitapcık da yok kitapcığı hepimizin anlayacağı şekilde paylaşırsanız memnun oluruz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yücel Yücel

Fikret Bey, iyi akşamlar. Sanırım elektrik tesisatı ile oldukça ilgilisiniz. 

97 Mondeo, 2ov ghia aracım var, park veya farlar açıkken, kontağı kapatıp anahtarı almama rağmen motor stop etmiyor. Far kapatınca stop ediyor. Far tesisatı kontağa bağlanmışsa durumu nasıl düzeltebiliriz?  Tesisatı, sizin saydığınız malzemelerle, günümüz fiyatlarında kaça ve ne kadar zamanda yapabilirsiniz? Uygun bir zamanda, bir-kaç gün gelebilirim. konuyla ilgili haberleşirsek iyi olur, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Fikret Güngören yazdı:

Arkadaşlar 1997 Mondeo Ghia 2.0 Otomatik Aracımı Komple Kendim Soketlerini alarak şemasından Orjinalinden daha sağlam range rover çıkma elektrik tesisatı ile yeniledim. Çok abartı fiyatlar ve naza çekmeler ustaların korkup kaçmaları yok parça bulamamaları hepsi hikaye aracın kaderi değişti yıllardır binmemişim. Sorunu sıkıntısı olana yol gösterebilir hazır tesisat gerekirse yaparım Bursa da olan gelen gelemeyen yardımım dokunacağı bir şey olursa ulaşabilirsiniz. Tekleme , Stop Etme , Rolanti Dalgalanması , Dip Gaz Tepkimesi , ve birçok sorun sebebi bundanmış çok şükür halloldu selametle ...

Tam aradığım konu olmuş.Bugün bende bakımdayken tesadüf ustam denk geldi. Enjeksiyona giden kablolar açığa çıkmış ve şasi yapıyor. Araç sapıtıyor o anda. Kablolarlar oynayınca düzeliyor vs

Sonuç olarak bu tesisatın değişmesi gerekiyor. Sizinle bu konu hakkında iletişime geçmek istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Pınar yazdı:

Enjeksiyona giden kablolar açığa çıkmış ve şasi yapıyor.

o bölüm sıfır olarak satılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Çağlar Bayur yazdı:

o bölüm sıfır olarak satılıyor

Hiç bakmamıştım abi, dediğin gibi ise çok işime yaradı. Sağol

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...