İçeriğe Yönlendir

Et ve Köfte Tarifi.

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ayran + yoğurtlu patlıcan 🤔🤔😁

Arif abi tarif hazinesi var sende sanırım :) 

Ayran 😂😂😂 şimdi oruçlu ağzımla adını anmak istemiyorum 😂😂😂 bende efsaneler vardır da aklıma geldikçe 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Yeldan yazdı:

İyi eti böyle soğandı bilmem neydi bekletmeye gerek yok. İyi et iyi ettir. Kasaptan et alırken taze kesilmişi değil dinlenmişi alın.

Olay budur, gerisi sert eti yumuşatma çabasıdır. 

Aydın Sert yazdı:

Sırf mangal hararetimizi bir nebze de olsa gidermek için linkteki ürünü aldım.

Çok memnunum. Tabi ki köz tadını vermiyor fakat en yakın tadı sağlıyor.

Avantajı, rezistansı üstte olduğu için pişen yiyeceğin yağı yanmıyor ve duman olmuyor.

Ayrıca içindeki tel çiftli klasik mangal teli. Bir taraf pişince diğer taraf için teli komple çevirebiliyorsunuz.

Alt kısma bir miktar su koyunca pişen yiyecek kuru da olmuyor.

Yorumlar kısmında fotoğraflarla beraber değerlendirmeli görebilirsiniz :)

https://www.hepsiburada.com/taner-kebapci-elektrikli-izgara-mangal-cift-telli-pm-HB00000NXFP3

Döküm tava+piknik tüpü ile balkonda devam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben size dediydim. Ama komşulara kıyamadım mangalda değil tavada yaptım.2bdf91db3215f98290dc5b9794299ecc.jpgbebc472149eddcdab5adc7977d72ef5c.jpgb02af538cf748dccd50caab10ecec978.jpgd97bac5eeef213e2534cb8bdcc406b8c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Arif Aykın yazdı:

@Ayhan Asilbenim tarifi mi yaptın 😃sanki biraz fazla mı pişmiş.

Evet Arif bey aynen sizin tarifi yaptım. Tadı harikaydı. Aslında biraz daha az pişirebilirdim ancak iftarda sıcak olsun diye kısık ateşte ocağın üstünde dursun dedim, öyle oldu. ama tadı harikaydı. çok çok teşekkür ederim size. (ancak Hardal bulamadım. Yerine yenibahar koydum. Hardalı nerede bulabilirim ki;)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ayhan Asil yazdı:

Evet Arif bey aynen sizin tarifi yaptım. Tadı harikaydı. Aslında biraz daha az pişirebilirdim ancak iftarda sıcak olsun diye kısık ateşte ocağın üstünde dursun dedim, öyle oldu. ama tadı harikaydı. çok çok teşekkür ederim size. (ancak Hardal bulamadım. Yerine yenibahar koydum. Hardalı nerede bulabilirim ki;)

Marketlerde mevcut aynı ketçap, mayonez gibi kaplarda satılıyor. Söylemiştim gerçekten çok güzel oluyor bayramdan sonra benim ormanda gezintiler başlar hafta sonları hafta içi de yakınlardaki ormanlık çimenlik alanlarda 2-3 saatlik gezintiler. O zamanlar için alıyorum yanıma döküm tavayı, kişi başına iki adet köfte hamburger ekmeğini de kendimiz yapıyoruz . Evde karamelize soğan yapıp onu da alıyoruz yanımıza mis gibi piknik oluyor kısa süreli :) 

Şırnakta illaki migros, bim veya a101 falan vardır oralarda da mevcuttur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Arif Aykın yazdı:

Marketlerde mevcut aynı ketçap, mayonez gibi kaplarda satılıyor. Söylemiştim gerçekten çok güzel oluyor bayramdan sonra benim ormanda gezintiler başlar hafta sonları hafta içi de yakınlardaki ormanlık çimenlik alanlarda 2-3 saatlik gezintiler. O zamanlar için alıyorum yanıma döküm tavayı, kişi başına iki adet köfte hamburger ekmeğini de kendimiz yapıyoruz . Evde karamelize soğan yapıp onu da alıyoruz yanımıza mis gibi piknik oluyor kısa süreli :) 

Migros yok burda ancak zincir marketler var, onlar dün kapalıydı bakamamıştım. Bu gün açık hemen bakayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Arif Aykın yazdı:

Döküm tava muhteşem bir alet ancak yıkaması da bir o kadar yorucu. Makineye atmayın, deterjan dökmeyin diyorlar. Öyle olunca önce kabasını silip sonra sıcak suyla temiz süngerle siliyorum. Yıkadıktan sonra da ocağa tekrar koyup suyunun tamamen buharlaşmasını sağlıyorum, pas yapmaması için. Dolayısıyla yıkamaya üşendiğimden kullanmıyorum bazen. Siz nasıl yıkıyorsunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Döküm tava muhteşem bir alet ancak yıkaması da bir o kadar yorucu. Makineye atmayın, deterjan dökmeyin diyorlar. Öyle olunca önce kabasını silip sonra sıcak suyla temiz süngerle siliyorum. Yıkadıktan sonra da ocağa tekrar koyup suyunun tamamen buharlaşmasını sağlıyorum, pas yapmaması için. Dolayısıyla yıkamaya üşendiğimden kullanmıyorum bazen. Siz nasıl yıkıyorsunuz.

Döküm tavanın muhteşemliğine katılıyorum. Fakat nasıl yıkandığını bilmiyorum. Hanım hamburger köftesi yapıyor ve artık fast food siparişi veremiyoruz hiç. Evde yaptığımız on kat daha güzel oluyor.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

İki tane mevcut :) Bir tanesini ormanda kullanıyorum altı is olduğundan eve hiç sokmuyorum. Ormanda dediğiniz gibi önce kabasını alıp sonra su ile kaynatıyorum sonra o suyu döküp tekrar soğuk su koyuyorum oda ılıyor zaten o esnada tavanın sıcaklığıyla sünger ile son kez geçiş yapıyorum. Döküm tava yapısı gereği komple kızdığı için içerisinde en son pişirdiğiniz malzemenin kabasını almanız yeterli içerisinde bakteri veya zararlı bir şey barındıramıyor kızdıktan sonra gönül rahatlığıyla tüketim yapıyoruz. 

Eyüp Çetin yazdı:

Döküm tavanın muhteşemliğine katılıyorum. Fakat nasıl yıkandığını bilmiyorum. Hanım hamburger köftesi yapıyor ve artık fast food siparişi veremiyoruz hiç. Evde yaptığımız on kat daha güzel oluyor.

Bizde dışarıdan hazır gıda tüketmemeye çalışıyoruz. Hamburger pizza gibi olan herşeyi evde yapıyoruz. Evdeki yıkamayı hanım yapıyor. Tavanın önce kabasını alıyor ve ocağa tekrar su ile koyup içerisine az sıvı deterjan koyuyor sonra kaynatıp tekrar döküyor ve en son sünger ile son kez yıkama yapıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Eyüp Çetin yazdı:

Tarif rica etsem Hocam:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Bizde dışarıdan hazır gıda tüketmemeye çalışıyoruz. Hamburger pizza gibi olan herşeyi evde yapıyoruz. Evdeki yıkamayı hanım yapıyor. Tavanın önce kabasını alıyor ve ocağa tekrar su ile koyup içerisine az sıvı deterjan koyuyor sonra kaynatıp tekrar döküyor ve en son sünger ile son kez yıkama yapıyor. 
Hemde sağlıklı
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Aydın Sert yazdı:

Bende verebilirim 😂 hamburger ekmeği için fakat köftesinin tarifini verdim yukarıda 😀

Hamburger Ekmeği ben bu kızın tarifini yapıyorum çok ama çok iyi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Aydın Sert yazdı:

Öğreneyim en kısa zamanda onu da yazarım. 👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...