İçeriğe Yönlendir

Astra J Sedan Arkadan Gelen Gıcırtı Sesi

Mehmet Kaya63

Recommended Posts

Mehmet Kaya63

2016 model opel astra sedan aracımda sağ arka taraftan gıcırtı sesi geliyor,duz yolda ses gelmiyor... Arka burçlar değişti, amortisörler değişti, balatalar degisti, egzoz kontrol edildi ama ses kesilmedi... arnavut taşlı yollarda giderken,kasisten geçerken kısaca araba esnerken gıcırtı sesi geliyor....piskolojim bozuldu...saygılar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kapı bagaj fitillerini, stop vidalarını vs kontrol edin.

Bu arada kemer sargılarından da gıcırtı veya tıkırtı gelebilir. Biri aracı sürerken sesin nerden geldiğine odaklanmadan bulmak zor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya63

Tessekurler deneriz ama sanmıyorum ses arka sağ taraftan altan geliyor 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hoşgeldiniz @Mehmet Kaya63 . Aracın ses gelen tarafına siz oturup aracı başkasına sürdürün daha kolay bulacaksınız. Eski aracım fiestaydı kuş sesi gibi cik cik ses geliyordu sonrasında arabanın arkada bulunan plastik kapakların oturması için gereken metal klipslerden geldiğini tespit ettim.

Araçta LPG var mı aracın alt tarafında öyleyse LPG bağlantı aparatlarını kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hımm.. inatcı bir sorunla karsı karşıyayız.

J de Amortisör kepi var mı emin olamadım.  Var ise Bakıldımı?

Cözeriz biraz zaman lazım👍

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

@Mehmet Kaya63 sizce aracın içinden mi yoksa dışından mı ses geliyor ?içten geliyorsa silikon spreyler ya da wd40 bir çok sesi kesiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya63
Alpay Sumer yazdı:

Hımm.. inatcı bir sorunla karsı karşıyayız.

J de Amortisör kepi var mı emin olamadım.  Var ise Bakıldımı?

Cözeriz biraz zaman lazım👍

Sanırım bakılmadı hocam

Haluk Şentürk yazdı:

@Mehmet Kaya63 sizce aracın içinden mi yoksa dışından mı ses geliyor ?içten geliyorsa silikon spreyler ya da wd40 bir çok sesi kesiyor.

Dışından geliyor hocam 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

salıncak burcundan gelen ses..

wurth fitil bakım spreyi kullanırsanız sesi kesmede ve fitil ömrünü uzatmada önemli rol oynar.

keyifli forumlar..

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Kaya63 yazdı:

2016 model opel astra sedan aracımda sağ arka taraftan gıcırtı sesi geliyor,duz yolda ses gelmiyor... Arka burçlar değişti, amortisörler değişti, balatalar degisti, egzoz kontrol edildi ama ses kesilmedi... arnavut taşlı yollarda giderken,kasisten geçerken kısaca araba esnerken gıcırtı sesi geliyor....piskolojim bozuldu...saygılar 

Fusion aracım varken sinir olmuştum. Arka koltuk kilitlerini garantiden değiştirdim vs ama olmadı. En son servis sorumlusu usta ile yol testine çıktık o arkada köy yollarına çıktık ve tespit ettik.  Sağ arka tekerin el fren kablosu yerinden çıkmış taktı plastik kelepçe ilede sıkıştırdı sorun kesildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya63
Haluk Şentürk yazdı:

Dışından geliyor hocam 

Furkan Sumer yazdı:

salıncak burcundan gelen ses..

wurth fitil bakım spreyi kullanırsanız sesi kesmede ve fitil ömrünü uzatmada önemli rol oynar.

keyifli forumlar..

Tessekkür ederim hocam

Metin Uzunoğlu yazdı:

Fusion aracım varken sinir olmuştum. Arka koltuk kilitlerini garantiden değiştirdim vs ama olmadı. En son servis sorumlusu usta ile yol testine çıktık o arkada köy yollarına çıktık ve tespit ettik.  Sağ arka tekerin el fren kablosu yerinden çıkmış taktı plastik kelepçe ilede sıkıştırdı sorun kesildi.

Tessekkür ederim

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Arkada viraj lastikleru varsa onlarda gelme ihtimali yuksek en basit cozum araba nin arkayi iyi cesallayin sesin kaynagi belli olabilir

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Eski bir astra j kullanıcısıyım benzer bir ses benim aracımda da vardı kapı gıcırtısına benzer kasisten yada eğimli bir yola yavaş dönerken yapıyordu. Eğer ses aynı ise ben bir gün aracımı park ederken tespit etmiştim fakat çözümü kontrol etme şansım olmadı. Bir gün kasistin üstüne park ederken sağ arka kapımın bazı noktalarda pozisyonunun değiştiğini fark ettim yani kapı esneyerek hareket ediyordu ve bu hareket sırasında bir gıcırtı sesi geliyordu. Aracım kazalı değildi muhtemel olarak kapı gergisi vb bir sorun olduğunu düşündüm o arada aracım satıldı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu ses konusunu okuyunca eskiden forumda araçtan gelen sesten şikayet eden insignia kullanıcısı aklıma geldi. Çok aramışlardı sesin kaynağını , sonunda benzin deposunun kaportaya değdiğini bulmuşlardı. Fabrikada yalıtıcı koymanı unutmuşlardı. Arkadaşların dediği gibi arka koltuğa yada bagaja biri binsin , arac sürün kaynağını bulursunuz. Gıcırtı iç kaynaklı değilse büyük ihtimalle sertleşen kauçuklardan veya takozlardan geliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...