İçeriğe Yönlendir

Yavru Insignia 2021 Corsa F

Çiğdem Bilen

Recommended Posts

Çiğdem Bilen

Şehir içinde kullandığımız 2. aracımızı yenilemek için araştırma yaparken clio, 208 ve corsa arasında kaldık. Test sürüşünden sonra Opel Corsa 1.2 Turbo Elegance 100hp modeline karar verdik. Araç psa grubunun 1.2 puretech motorunu kullanıyor. 205 Nm tork ve eat8 tam otomatik şanzımanı ile keyifli bir sürüşe sahip.

6 airbag, şerit takip sistemi, yaya algılama acil fren sistemi, çarpışma önleyici, tabela okuma, sürücü yorgunluk tespit sistemi, uzun far asistanı, led farlar, geri görüş kamerası ve elegance pakete ek olarak siyah tavan, cam tavan gibi özellikleri mevcut.02a76dca7b38a7c485c33030176ac737.jpg

4b13d8e85d25a7fe0fdf0642b6e7916c.jpg

e2b3232bb40fd006e13f5cddf688c056.jpg

ig1Qs.jpg

Hayalet ekran biraz küçük ama derli toplu bütün verileri göz önünde görebiliyorsunuz. F1 vites kollarını çok az kullandım müdahale etmeye gerek kalmıyor. Şanzımanın vites geçişleri güzel ve kararlı

cU1SdX.jpg

Eko, normal, spor sürüş modları var. Normal ve spor kullandıktan sonra insanın eko modda kullanası pek içinden gelmiyor. Araçta tek usb girişi var Android Auto kablolu kullanırken Usb belleği çıkartmanız gerekiyor. Usb hub özelliği varmış ama henüz aktif edemedim. 

3800415270e539e0599266830c54352c.jpg

Yarı deri koltukların kavraması güzel. Kol dayama gözü biraz küçük 2 gözlük kabı ancak sığabiliyor. Torpido gözü büyüklüğü güzel soğutma özelliği yok. Ambians aydınlatma var ama ışığı belli belirsiz içeriye çok renkli bir hava katmıyor.

b3393187c535643c85b80302066a4d74.jpg

Arka koltuk payı ve bagaj boyutları bir aile otomobili olarak düşünülürse küçük gelebilir. Arka koltukta ışık yok buna anlam veremedim. 

7cc14e644d0aaa90e6ba207f9682bb17.jpg

c40f9cad4f33353364474ca59b8ce720.jpg

İstanbul Kocaeli arası yarı yoğun trafikte 4.8 litre yakıt ortalaması gösterdi. Henüz 1500 kmde daha uzun yol yapmadık. Şehir içi pazara markete çok kısa mesafe kullanıyorum ortalaması 7 - 7.5 litre civarında.

• Beğen 39
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hayırlısı olsun kazasız belasız.

Bana eski kasaya göre boyutlar büyümüş göründü ve araca çok rastlamaya başladım tutulmuş görünüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Hayırlı olsun. Renk efsane. Aracın hatlarını mükemmel gösteriyor. Jantlar da yeni nesil siyahlardan olmaması çok iyi olmuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Çok şık duruyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Güle güle kullanın. İki kişi için çok ideal. Bir çocukla da idare edilebilir. Şanzıman zaten olabilecek en iyilerden.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun siyah tavan arabayı güzel göstermiş. Sağlıklı günlerde kullanmanız dileği ile

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı olsun çok güzel duruyor kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun Hocam güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çok güzel araba. Güle güle kullanın. Ön koltuklar, konsol sade şık ve modern. Tek eleştirim vites kolu olur. B segment araba için büyük kaçmış. Kol yerine düğme ile çözselerdi daha güzel alanlar oluşturulurdu o kısımda. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu aracı görünce kuzu görünümlü kurt demiştim ama panter çıta falan bu. Kazasız belasız çok güzel masallah :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birde arka kısımdan sis farı öpücük atmış gibi duruyor yan reflektörler de gamze gibi durmuş [emoji16]

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

:nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Çok şık bir araç. Güzel tercih olmuş. Hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maşallah hayırlı olsun. Bir kaç defa gördüm çok beğendim yeni Corsayı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı olsun güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin  :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Herkese teşekkürler hepimize kazasız belasız günler olsun.

Metin Akbal yazdı:

Bu aracı görünce kuzu görünümlü kurt demiştim ama panter çıta falan bu. Kazasız belasız çok güzel masallah :)

Evet hocam içinden bir kurt çıktığı doğru ama 130hp olanı daha panter sayılır 0-100 ü 8.7 saniye. Çağrı Bey'in dediği gibi adı yavru insignia kaldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Çok şık duruyor,  kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...