İçeriğe Yönlendir

Peugeot 3008 Donanım ve Motor Seçenekleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Peugeot 3008 2010-2011/2012 vs modeller.

Bu modellerin hangi donanımlarında euro5 (e-hdi) motor var. İlan listelerine baktığımda hdi ve ehdi olarak ayrım görüyorum ancak, c5 teki gibi farklılık bunda da oalblir diye düşünüyorum.. Şöyleki; C5 te araç hdi geçse bile, 2010 sonrası motorlar euro5, yani ehdi denen motordan.. Bakacağım araçtaki motorun euro5 olmasını özellikle istiyorum. Bunu nasıl ayırabilirim. 

Diğer husus ise donanım; Active, Allure, Feline, Premium, Premium pack donanımlarının doluluk oranı sıralaması nasıldır.  

Hangisi en dolu olanıdır. ?

Temsili Fotoğraf

Araba-Teknik-Bilgi-2010-2013-Peugeot-300

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Mehmet abi C5 gidiyor yerine 3008 geliyor galiba.
Bildiğim kadarıyla 2012 itibariyle makyajsız kasada e-hdi a geçti arabalar. 308 de dahil 3008 de.
Makyajla birlikte tamamen e-hdi oldular.
Doluluk olarak euro4 te Premium, euro5 lerde Allure diye biliyorum.
Şanzıman aynı auto6r değişmiyor.
Makyajlı son sene bluehdi ile çıktı 3008. Bu da dip not olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Premium ve Premium Pack ilk kasada var, makyajlı kasada Active, Allure ve Feline var diye biliyorum. En dolusu makyajlı kasa Feline diye hatırlıyorum. Bir zamanlar epey almaya niyetlenmiştik. BlueHDi motor aynı zamanda EAT6 tam otomatik şanzımanla sunuldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 den sonra 3008 olmaz pişman olursun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Emmi ben suv istiyorum diyor sanırım.

Bildiğim kadarıyla Active, Allure yeni modellerde, Premium’lar geçiş dönemi, Feline ise ta 2000’lerin başlarına kadar dayanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 2 yıla yaklaştı. Artık vedalaşabiliriz :)

C5 den sonra ds5 olur başkası kesmez.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
C5 den sonra ds5 olur başkası kesmez.

Konfor yönünden mi hocam.
Biraz açabilir misin.

Donanım beni mutlu eder. 3008 ler de epey donanımlı.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konfor yönünden mi hocam.
Biraz açabilir misin.

Donanım beni mutlu eder. 3008 ler de epey donanımlı.

3008 de kullandım C5 de kullandım ağırlık ve kalite farkı ve yol tutuşu olarak C5 i ararsın. Sonuçta segment farkı var D ve C buda uzun yolda çok fark eder. Bence bir tane kiralık ile yol yap farkı anlarsın yada c5 in donanımlısını al.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Emmi D segment araçtan sonra C segment araç suv da olsa çok keyif vermeyebilir. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 2 yıla yaklaştı. Artık vedalaşabiliriz :)

Maşallah oldu mu o kadar emmş yaa. 

Otomatik kapanan aynalı bilmece gözümün önünde şu an 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mehmet abi 3008ziyade 5008 c5 ile muadil olabilir. Arkadaşlar karşılaştırırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

5008 bakarken 2015-2016’lar ehdi, daha öncekiler hdi olduğunu görmüştüm. 5008’de en donanımlısı allure idi ama opsiyonlar da vardı araçlarda. Her allure aynı değildi. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Pejoda donanım karışık biraz.Benim araba comfort pack..Orjinal kol dayama ve deri direksiyon var..Arkadaşın premium 308 de ikiside yok..Ama cam tavan var..3008 lerde varmı bilmiyorum ama sportium bulabilirsen tadından yenmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

3008 de kullandım C5 de kullandım ağırlık ve kalite farkı ve yol tutuşu olarak C5 i ararsın. Sonuçta segment farkı var D ve C buda uzun yolda çok fark eder. Bence bir tane kiralık ile yol yap farkı anlarsın yada c5 in donanımlısını al.

C5 te yokluğunu aradığım yada şu da olsaydı dediğim bir eksiklik yok. 

Sürücü koltuğu kenardan kumaşı aşınmış.. Çözemedim. sinir oluyorum. Kumaş süngere yapışıkmış, yapmıyor döşemeciler. kılıf işini de ben sevmiyorum.. 

Başka sıkıntım yok C5 te.. Donanımı gayet iyi. Bence eksik olan sadece sunroof.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Yeter yazdı:

Mehmet abi 3008ziyade 5008 c5 ile muadil olabilir. Arkadaşlar karşılaştırırlar.

5008 i teknik olarak beğeniyorum ancak, çok büyük görünüyor gözüme. arkası da panelvan gibi duruyor. 

İzmir otobanına girsem otomobilin iki katı para alırlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Sürücü koltuğu kenardan kumaşı aşınmış.. Çözemedim. sinir oluyorum. Kumaş süngere yapışıkmış, yapmıyor döşemeciler. kılıf işini de ben sevmiyorum.. 

Klasik pejo sorunu abi o. Citroen de de durum aynıdır. Sarkıt gibi dışa doğru çıkıntı oluyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Mehmet Bey yeni niyetiniz şimdiden hayırlı olsun. Bizim ailemizde 2 tane ehdi 2008 var. Benimki manuel babamınki etg6 abim de bir zaman auto6r 5008 kullanmıştı. Etg6 ve auto6r ben bir türlü alışamadım sürekli f1 kulakçıklarından müdahale etmek gerekiyor gibi geliyor. C5iniz manuel mi bilmiyorum ama otomatik alacaksınız bence de kiralayıp onunla bir gün geçirin 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

emmi 2011 ve sonrasi stop and start ozelligi olan dizeller e-hdi oluyor alacagin aracta stop&start yoksa hdi dir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence koltuk kumaşından dolayı araç değiştirilmez, sunroofa bir şey diyemem ama pire ve yorgana dönmesin olay. illaki bir çözümü vardır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Mehmet Bey yeni niyetiniz şimdiden hayırlı olsun. Bizim ailemizde 2 tane ehdi 2008 var. Benimki manuel babamınki etg6 abim de bir zaman auto6r 5008 kullanmıştı. Etg6 ve auto6r ben bir türlü alışamadım sürekli f1 kulakçıklarından müdahale etmek gerekiyor gibi geliyor. C5iniz manuel mi bilmiyorum ama otomatik alacaksınız bence de kiralayıp onunla bir gün geçirin 😀

Teşekkürler Çiğdem Hanım. C5 otomatik kullanmış hiç beğenmemiştim.. Bu sebeple manuel almıştım Ancak, Mustafa Tüfekçi'de otomatik citroen var. "Alıştım, anlaşabiliyoruz" demişti :)

Şahsen otomatik alıp bir denemek istiyorum. Sevmeyeceğim kesin ama, alışırsam kullanırım, alışamazsam satarım.  

Mustafa Cerci yazdı:

emmi 2011 ve sonrasi stop and start ozelligi olan dizeller e-hdi oluyor alacagin aracta stop&start yoksa hdi dir 

Evet, güzel bir nokta Mustafa.. Teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bence koltuk kumaşından dolayı araç değiştirilmez, sunroofa bir şey diyemem ama pire ve yorgana dönmesin olay. illaki bir çözümü vardır.

Hah işte o çözümü bulamadım :)

Her binişte gözüme batıyor. 

Koltuğu yaptırırsak binerim 2 yıl daha.. Aracımın hiç bir sorunu yok. Bu güne kadar da sorun çıkarmadı.. 

Triger değişim hediyeli satılmış bunlar. Zamanı geldi, yakında trigerini değiştirrim. seneye de bir takım lastik ister.. 

İçindeki o gıcık trimlerini zaten komple temizleyip boyamıştım. 

Ali Gök yazdı:

3008 lerin 4 çeker olanıda varmı 

Hiç duymadım.. 

4x4 ler arasında hala en gözdem Qashqai, ancak sattığımı geri almak da istemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Ali Gök yazdı:

3008 lerin 4 çeker olanıda varmı 

yeni model hybrit motorlarda var 

bir psa clasigidir aslinda psa uretimi hybritlerde termik motor onlere elektirik motoru arkalara guc verir

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3008 bendekinden farklı biraz. Şefte var arada Sürüyom. En basitinden şanzıman da onlarda sürüklenme modu varmış bende o yok. Geçen hatta @Mert Gulkokana onu sordum. 

vereyim Picassoyu biraz kullan. Bak bakalım nasıl.  😛 uzun yol yap felan.

E HDI diye yazıyor bagajında 2011 ve sonrası e HDI 

Benimki HDI ama E5 diyorlar dpf olduğu için . E HDI benim arabada 2011 sonrası başlıyor.  Turbosu vs farklı Mert'in resmi attığı motor gibi olacak. Bendeki bildiğimiz forddaki TDCİ şeklinde 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...