İçeriğe Yönlendir

Şarjlı Süpürge ( Ev tipi)

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli
(düzenlendi)

Merhabalar,

Ev içinde pratik kullanıma uygun bir dikey şarjlı süpürge alma niyetim var. Bütçem maksimum 2 bin. Philips speed pro max xc7943/01 modeline yoğunlaştım. İnternetten de bazı yorumları okudum, videoları izledim. Gönlüm bu tarz süpürgelere bu paraları vermeye razı değil; ama iç işleri bakanlığı tarafından yoğun baskı altındayım.:) Bu ürünü kullanan ya da başka bir alternatif söyleyebilecek kimse var mı?

Servis ağı ve kullanım ömrü de benim için önemli. 

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Acikcasi ben dyson supurgeyi medimarkta denedim. Bana agir geldi ozellikle motor kismi. Denemeden almayin derim.

Ben kablolu ucuz bisey alacagim.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Ev için lanse edilen ürünlerde genellikle suni bir fiyatlandırma var. Yani, fiyatları, ederlerinin üzerinde.
Bosch un araç için üretilen, ancak ev kullanımına uygun modellerinden biri ikisi, nisbeten daha uygun maliyetleriyle, halen piyasada bulunuyorlar.
UniversalVac 18' i tavsiye ederim.
Emiş boruları takıldığında, ev içerisinde, dikey olarak park edilebiliyor.
Li-po bataryası değişebiliyor, hızlı şarja uygun ve yedekli olarak kullanmak mümkün. 
Flex hortum uydurulursa, araç için de kullanılabiliyor.
Batarya setli olarak fiyatı, 1300 TL civarında. Bataryası tek olarak 500 TL civarında bulunabiliyor.
https://www.amazon.com.tr/Bosch-Staubsauger-UniversalVac-System-Karton/dp/B07JYJD7J1/ref=pd_sbs_3?pd_rd_w=LOh7I&pf_rd_p=bb7ef334-f0e2-4548-8aa5-8640e53a049f&pf_rd_r=E4HSM8WDJXFAYC1QBJMG&pd_rd_r=6b029358-8d4f-4041-99f8-480c6c105f5f&pd_rd_wg=qSORp&pd_rd_i=B07JYJD7J1&psc=1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Xaominin robotunu aldım vacum mop pro diye bir modeli

nie daha evvel almadığıma pişmanım hayat standardı değişti evde . Yer silme süpürme vs olayı bitti sabit olarak çok temiz ev . Çocuklu evlere tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Serkan Aktay yazdı:

https://www.a101.com.tr/elektronik/deerma-vc25-sarjli-dik-supurge/

Bu olmaz mı?

Özellikleri de iyi görünüyor. Şekli, semalide güzel.

Bu üründe emiş gücü bir süre sonra hissedilir derecede düşüyor diyorlar. Genel olarak yorumlarda.

Kerem Kurluva yazdı:

Ev için lanse edilen ürünlerde genellikle suni bir fiyatlandırma var. Yani, fiyatları, ederlerinin üzerinde.
Bosch un araç için üretilen, ancak ev kullanımına uygun modellerinden biri ikisi, nisbeten daha uygun maliyetleriyle, halen piyasada bulunuyorlar.
UniversalVac 18' i tavsiye ederim.
Emiş boruları takıldığında, ev içerisinde, dikey olarak park edilebiliyor.
Li-po bataryası değişebiliyor, hızlı şarja uygun ve yedekli olarak kullanmak mümkün. 
Flex hortum uydurulursa, araç için de kullanılabiliyor.
Batarya setli olarak fiyatı, 1300 TL civarında. Bataryası tek olarak 500 TL civarında bulunabiliyor.
https://www.amazon.com.tr/Bosch-Staubsauger-UniversalVac-System-Karton/dp/B07JYJD7J1/ref=pd_sbs_3?pd_rd_w=LOh7I&pf_rd_p=bb7ef334-f0e2-4548-8aa5-8640e53a049f&pf_rd_r=E4HSM8WDJXFAYC1QBJMG&pd_rd_r=6b029358-8d4f-4041-99f8-480c6c105f5f&pd_rd_wg=qSORp&pd_rd_i=B07JYJD7J1&psc=1

Bu veto yedi :)

Ali Gök yazdı:

nie daha evvel almadığıma pişmanım hayat standardı değişti evde . Yer silme süpürme vs olayı bitti sabit olarak çok temiz ev . Çocuklu evlere tavsiye ederim

Bu tarz ürünler için çok büyük konuştum. Eve sokmam felan... İmkanım olsa da bir denesem. Çevremde kullanıp da memnun olmayan yok gibi.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Servet Aydın yazdı:

Dyson ve diğerleri :Koray:

Yapmayın böyle şeyler kurban olayım...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Philips kullanıyoruz. Bence en büyük handikabı toz haznesinin çabuk dolması. Her kullanımdan sonra boşaltmak gerekiyor. Biz memnunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Dyson gercekten cok iyidir, kampanya takip edip uygun bir fiyat yakalamaya calisabilirsiniz.

Ben onu yapmak yerine Bosch BCS612KA2 satin aldim, 2 bataryasi var (Bosch sarj aletim de oldugu icin, ayrica bataryalar Bosch un diger aletleri ile uyumlu -matkap vs-)

Isimizi goruyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Yaklaşık 3 sene önce Dyson ball multifloor elektrikli Süpürge aldım, anneler gününe yakın kampanya ile 1700 liraya. Philips maraton 2000 civarıydı, çok dusese gelmişti.
3 senelik Dyson kullanıcısı olarak, diyorum ki süpürgenin her türlüsü Dyson olacak.
Geçen sene süpürgenin ucu kırıldı, eşim de online olarak servise kayıt açtı. Servisten gelen cevap "pandemi dolayısıyla sevkiyatta sıkıntı yaşanıyor, elimizde orijinali yok, muadil başlık gönderelim beğenmezseniz tekrar kayıt açın." Hayret ettim, kırık olanı istemediler, incelemeye gidecek, kırılmalar kullanıcı hatası vb demediler. 1 hafta kadar sonra muadil başlık geldi ve orijinali gibi olmadığı için tekrar kayıt açtı eşim. 1 aydan fazla bi zaman geçti ve biz başvuruyu çoktan unuttuk, arayıp sormadık. Günün birinde kargo geldi bir baktık orijinal başlık. 1 kırık, 1 muadil, 1 yeni orijinal başlık var evde. Orijinal başlığın servis fiyatı da 1400 lira.

Zaman içinde Xiaomi mop pro robot süpürge de aldık, memnunuz. Bu memnuniyete dayanarak bunun da dikey sarjlisini alalım diye düşündüm. Marketin birinde stantta şansa, Dyson ve Xiaomi ikisi de yanyana duruyordu. İkisini de kısaca test ettik, gözüm kapalı test etsem anlardım hangisi Dyson.

Gerekirse beklenir, ama Dyson alınır, şahsi fikrim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Konuyu yakın takipteyim. Bana da aynı baskı uygulanıyor şu aralar. Direniyorum. Ben çapa makinesi alacağım öncelikle. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

4_5 Senedir rowenta sarjlı süpürge kullanıyorum,tabiri caiz tepe tepe, hem sarjından hem performansından çok memnunum,110m2 evimde ihtiyacımı çok rahat görüyor,annemede klasik elektrikli süpürgesini aldım 4A performansıyla şaşırtmadı,rowenta bu konuda iyi tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

mop pro olanın notu daha yüksek sanırm

Erdal Aydın yazdı:

Yaklaşık 3 sene önce Dyson ball multifloor elektrikli Süpürge aldım, anneler gününe yakın kampanya ile 1700 liraya. Philips maraton 2000 civarıydı, çok dusese gelmişti.
3 senelik Dyson kullanıcısı olarak, diyorum ki süpürgenin her türlüsü Dyson olacak.
Geçen sene süpürgenin ucu kırıldı, eşim de online olarak servise kayıt açtı. Servisten gelen cevap "pandemi dolayısıyla sevkiyatta sıkıntı yaşanıyor, elimizde orijinali yok, muadil başlık gönderelim beğenmezseniz tekrar kayıt açın." Hayret ettim, kırık olanı istemediler, incelemeye gidecek, kırılmalar kullanıcı hatası vb demediler. 1 hafta kadar sonra muadil başlık geldi ve orijinali gibi olmadığı için tekrar kayıt açtı eşim. 1 aydan fazla bi zaman geçti ve biz başvuruyu çoktan unuttuk, arayıp sormadık. Günün birinde kargo geldi bir baktık orijinal başlık. 1 kırık, 1 muadil, 1 yeni orijinal başlık var evde. Orijinal başlığın servis fiyatı da 1400 lira.

Zaman içinde Xiaomi mop pro robot süpürge de aldık, memnunuz. Bu memnuniyete dayanarak bunun da dikey sarjlisini alalım diye düşündüm. Marketin birinde stantta şansa, Dyson ve Xiaomi ikisi de yanyana duruyordu. İkisini de kısaca test ettik, gözüm kapalı test etsem anlardım hangisi Dyson.

Gerekirse beklenir, ama Dyson alınır, şahsi fikrim.

peki şöyle sorsam ; dyson fizik gücü gerekiyor xaiomi mop pro kendi süpürüyor, fiyatlarda yakın. Hangisi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bütçe uygun olsa direk bunu veya farklı modellerini alın derdim.

https://ty.gl/na8xwwjk

Bence süpürge konusunda Miele çok kaliteli. Biz toz torbalı normal olanını kullanıyoruz cidden çok sağlam ve işini iyi yapan bir ürün. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

2.600 Liraya değer mi? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Evcin yazdı:

mop pro olanın notu daha yüksek sanırm

peki şöyle sorsam ; dyson fizik gücü gerekiyor xaiomi mop pro kendi süpürüyor, fiyatlarda yakın. Hangisi?

Arada 700 tl fark var. Şirket indirimi ve bazı kuponlar ile bana sadece 1100 liraya geldi. 1000 tl geçmiyecektim. ama işte anca 100 tl buldum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

6 ay önce xaomi nin dik süpürgesini aldım kullanıyoruz iyi kötü, size tavsiyem pahalı ama  dyson dan şaşmayın!!! bizimkini kayınvalide hediye aldı kıyamadım olur dedim ama keşke farkını verseydim dedirtti sağolsun...

Ufuk Kılınçarslan yazdı:

6 ay önce xaomi nin dik süpürgesini aldım kullanıyoruz iyi kötü, size tavsiyem pahalı ama  dyson dan şaşmayın!!! bizimkini kayınvalide hediye aldı kıyamadım olur dedim ama keşke farkını verseydim dedirtti sağolsun...

xaomi nin robotuda var ondan memnunuz ama dik süpürgeyi beğenmedik çıkardığı ses kadar iş yapmıyor makina durunca topladıklarının bir kısmını kusuyor vb...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Emre Şimşek yazdı:

Philips kullanıyoruz. Bence en büyük handikabı toz haznesinin çabuk dolması. Her kullanımdan sonra boşaltmak gerekiyor. Biz memnunuz.

Halı süpürge başlığının altinda yer alan silikon zig zag şeklindeki parçalar halida ilerlemesini zorluyor diyorlar. sizdeki modelde böyle bir şey varmı?

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)

Stratejiyi pratik bir süpürge üzerine kurmak durumunda kaldım; çünkü bundan sonraki adım dyson fişli bir modeli olacak. Bu sebeple şarjlı süpürgeyi daha uygun fiyata bakıyorum. İyi temizleme fişli süpürgelerle oluyor. 

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Geçen yıl ofise dyson v8 almıştım. Gayet kullanışlı batarya performansı kötüleşir diyorlardı fakat halen daha ilk gün ki gibi. hatta bazen sapını söküp kapı önünde arabanın içini de süpürüyorum. yüksek güç ile 20 dk normal kullanımla 35-40 dk arası kullanabiliyoruz. 

Genel temizlik için çekim gücü bence yetersiz kalabilir. basit yollu toz almak için gayet yeterli. 

Bence en büyük avantajı diyelim ki evde saksı devirdik. (ben genelde deviririm benzer şeyleri ) kocaman elektrik süpürgesini yerinden çıkartıp fişe takıp kurana kadar bununla en kısa sürede süpürme işi bitmiş oluyor.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...