İçeriğe Yönlendir

Köstekli Saat Hakkında / Antikacılar Yardım Lütfen

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Ersin Gökdemir
Yurdaer Elay yazdı:

Her saat başı bir defa vuruyorsa yine iyi. Benim bi arkadaşta buna benzer duvar saati var(dı). Saat kaç olduysa o kadar çalıyordu. :D 

Buçuklarda da tek vurur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Dönmez
Oğuzkan Erışık yazdı:

Teşekkür ederim bilgiler için. Bunun parçaları sizde var mıdır ? Akrep yelkovan ve ön plastik cam eksik

Elimizdeki akrep yelkovan göbeklerini genişletip daraltarak birşey ayarlanabilir.

Mika camı ise stokta vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Devlet demiryolu emeklisi dedemde de var aynısı ama kötü durumda maalesef. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Oğuzkan Erışık yazdı:

Merhabalar

Manevi değeri olmayan bir köstekli saatim var.

Cortebert marka. İsviçre menşeili olduğunu biliyorum.

Gümüş olduğunu biliyorum.

Bunu nasıl nakite çevirebilirim ?

İnternette 1.000 - 358.000 tl arasında ilanlar var. Neye göre fiyat belirlemem lazım nerede satmam lazım bilemedim.

Kurmalı, kurduğumda çalışıyor ama akrep ve yelkonanın yeniden takılması gerek çünkü temizlerken yerinden çıkarmıştım ve sanırım kayıp. Birde dış plastik camını çatlatmıştım onun yenilenmesi gerekiyor.

WhatsApp-Image-2021-05-04-at-10.20.06-1.WhatsApp-Image-2021-05-04-at-10.20.07-1.

WhatsApp-Image-2021-05-04-at-10.20.07.jp

maddi olarak çok kıymetli değil,muhtemelen ilk alman işçi göçünden sonra üretilmiş,devlet demir yolları çalışanlarına verildi genelde bu saatler o zamanlar eşntiyon olarak.makineler firmanın şuan ki üretimlerine göre çok daha kaliteli.kurmalı zemmbeleğe sahip tüm saatler ileri geri zaman kayması yapar.üzerine üzerinde ki gümüş çok kıymetli değil.deseni el işciliği değil.2015 te bu saatleri 80-200 tl arası alabiliyordum ve sıfır hasarlı idiler.çok bi para etmez.kısacası araca 4 tane sıfır lastik almaz :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...