İçeriğe Yönlendir

Skoda Felicia - Tekleme Problemi

Baris MERAKİ

Recommended Posts

Baris MERAKİ

Merhabalar 2001 felicia 1.3 mpi bir aracımız var ve cok canım sıkılmaya başladı bugün egzoz değişimi için sanayiye gittim komple yenisiyle degistirdim ordan çıkmak için aracı çalıştırdığında patlama yaptı ve kesik kesik çalışmaya başladı lpg denmi diye düşünürken aracı benzine alıp öyle test ettim ve arac tekleyerek gitmeye başladı bir elektriğinin önünde durdum şöyle bi baktı o bakışlari hepimiz biliyoruz atesleme bobini dedi yan tarafta skoda parcacisindan parcayi aldık monte etti sonra bunun soketleri aynı değil dedi başladık koca sanayide soket aramaya en sonunda ve en son sorduğum dükkanda bir tane çıktı geri gittim buseferde bağlantıdan emin alamadı dedim bunu ölçerek yapmiyomusun üzerinden çıkanla aynı şekilde bağla dedim bağladı sonuç araba hiç çalışmadı ve bu tam 4 saatine maloldu eskiyi geri taktim ve bu şekilde eve geri döndüm bu teklemenin sebebi ne olabilir benzin pompası yaparmı veya pistonlardan birimi devreye girmiyo yardımcı olursanız fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.saygilar 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ateşleme bobini olduğu kesin. Doğru bobini alırsanız sorun düzelecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Symbol tekliyordu sıfır buji kablosu alıp değiştirdim daha kötü oldu arıza süresini uzattı Yedek parçacıya gittim aracın lpg li olduğunu belirttim uygun bir ateşleme bobini verdi eski kabloyu bağladım ateşleme bobinini değiştirdim düzeldi.

Sıfırda olsa kullandığımız malzemeden tam emin olamıyoruz.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
cümle hatası
Yorum bağlantısı
Baris MERAKİ

Cevabın için tsk ediyorum ama aklıma takılan eğer hobinde arıza var ise lpgdede yapmazmi bu teklemeyi sadece benzinde yapamasi normalmi   

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ankara'da distribütörcü Mehmet usta var bu arabaların dilinden anlıyor çözse çözse o çözer benim formanın sıkıntısını uzaktan çözmüştü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...