İçeriğe Yönlendir

Uluslararası Yaşam Kalite İndeksi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu kadar emekli düşük maaş ile İstanbulda nasıl yaşayabiliyor(dışarda yemeseler bile)?

Ev kendinindir, belki ek gelirleri vardır (kira, iş vb). Diğer türlüsü zaten yaşamak olmuyor, olsa olsa hayatta kalma mücadelesi olur. 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Sistem size fazla maaş verip fazla harcatıyor. Önemli olan o parayı harcatmayacak sistem içerisinde almak. Tabi siz böyle mutluysanız o başka. Ben büyük şehirde mutsuz oluyorum. Gereksiz geriliyorum.

Emekli olunca bile köye gitmek yerine marmariste teknede kalmayı düşünüyorum :( 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Emekli olunca bile köye gitmek yerine marmariste teknede kalmayı düşünüyorum :( 

bi hafta teknede yaşa yeniden konuşalım.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

marmariste hava patlasın

dondurma tezgahını aldı 20 mt öteye atmıştı, rüzgarı pis olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yelkenli tekne felan ise marinada yahut açık denizde sıkıntı yaşamaz yağmurdan. içerde o şekil uyumaya yaşamaya alışması gerek.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Ali Darbaz yazdı:

Ayda asgari ücret alıp 11 saat mesai yapsam, üstüne moobinglensem koşa koşa köye giderim.  Ben ve eşim saygın kurumsal firmalarda hatırı sayılır maaş alıyoruz. Bu düzeni neden bırakayım. 

O zaman köy güzellemesi yapmaman gerekir. Zira köye dönmesi gerekenin "alt gelir gurubu" olduğunu yazıyorsun yukarıda. Alt gelir gurubu. Yani öyle mochasını mı alıp terasa çıkıp horoz sesiyle uyanabileceklere değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kaynak https://www.ipa.istanbul/guncel/duyurular/universite-mezunu-ev-gencleri-arastirmasi-yayimlandi

Üniversite Mezunu Ev Gençleri Araştırması” kapsamında, işsizlik oranları ve üniversite mezunu sayısının artması sonucunda gençlerin beklenti, duygu durum ve geleceğe dair umutlarını inceledik. Araştırmanın sonuçlarına göre;

• Çalışmaya başlamak istediğini belirtilen gençlerin yüzde 76,2’si önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu hedefini gerçekleştiremeyeceğini düşünüyor.

• Gençlerin yüzde 87,3’ü işsiz olmasını önemli yerlerde tanıdıklarının olmamasına bağlıyor.

• Gençlerin yüzde 71,7’si yeterli imkanı olduğu takdirde kendi işini kurmak istediğini belirtti.

• Gençlerin yüzde 83,2’si bir tanıdığı olmadan Türkiye’de iş bulmanın zor olduğunu düşünüyor.

• Gençlerin yüzde 58,6’sının üniversitede okuduğu bölümle alakalı bir iş bulabileceğine dair umudu yok.

• Yüksek lisans eğitimi alan gençlerin yüzde 15,9’u “boş kalmamak için” yüksek lisans eğitimi aldığını belirtti.

• Gençlerin yüzde 84,6’sı bir imkan verildiği takdirde yurt dışında çalışmak istediğini belirtti.

• Gençlerin yüzde 61’i kamuda veya kurumsal bir şirkette uzun seneler çalışabileceği bir işi tercih ettiğini belirtti.

• Üniversite mezunu gençlerin yüzde 91,6’sı 5.000 TL’den daha düşük bir ücret karşılığında çalışabileceğini belirtti.

• Gençlerin kaygı derecesi 10 üzerinden 7,7 iken umut derecesi 10 üzerinden 3,7.

• Gençlerin yüzde 65,5’i Türkiye ekonomisinin yakın dönemde kötüleşeceğini düşünüyor.

• Gençlerin yüzde 46,8’i kendi ekonomik durumunun yakın dönemde kötüleşeceğini düşünüyor.

• Gençlerin yüzde 65,7’si bir seneden uzun bir süredir iş aradığını belirtti.

Detaylı rapor https://www.ipa.istanbul/yayinlar/indir/27

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

doların aniden %2 yapması ve abd enflasyon verilerinin 4.5 % gelmesinin grafiği.

daha doğrusu TL nin aniden %2 değer kaybetmesi diyelim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...