İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo IV Güncelleme Mümkün mü?

Mustafa Kerim Yılmaz

Recommended Posts

Mustafa Kerim Yılmaz

2017 mondeo lV var, serit takip sistemi yok bendekinde. Bu tur ozellikler sonradan eklenebiliyor mu? Biraz arastirdim internette ama birsey bulamadim. Serit takibin 2 seviyesi var sanirim: sesli uyari ve seride donme. sesli uyari uzun yolda iyi oluyor. bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Mondeo V olarak arayın, 2015 iyibariyle 5 kasa oldu. Focusa yapanlar vardı mondeoya da takılır muhtemelen

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Kerim Yılmaz yazdı:

seride donme.

Bunun için direksiyon milinde motor ve ön camda kamera olmalı, yazılım ile yapılacak birşey değildir sadece. Uyarı için de en azından dikiz aynasında kamera lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim bir önceki aracım olan mondeo da vardı tekno paket ve inanın hiç kullanmadığım özellikti ,tamam direksiyona müdahale ediyor hafiften şeride döndürüyor ama sadece denemek için kullanıyorsunuz sonradan çok gereksiz geliyor. Uyarıda direksiyona titreşim gönderiyor telefon titreşimi gibi şerit çizgisine bastığı gibi direksiyon titriyor ve aksi yöne döndürmek istiyor buda insanı tedirgin ediyor ne bileyim ben sevemedim.

Bence uğraşmaya değmez. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

2017 Mondeo IV üretimi varmıydı ya. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Kerim Yılmaz

Cevaplar icin tesekkurler. Teknik detayinda type BA7 yaziyor, internette bakinca MK IV gorunuyor, bilemedim bende, Ilk trafige cikis 16.12.2016.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Cevaplar icin tesekkurler. Teknik detayinda type BA7 yaziyor, internette bakinca MK IV gorunuyor, bilemedim bende, Ilk trafige cikis 16.12.2016.

MK4 aslında bu abi. 2015'ten sonra diğer tüm D segmentler ile beraber (Avensis - Insignia - Passat- 508) ya makyaj gördü ya da tasarım değişikliğine gitti. Mondeo'da bu furyanın peşinden gidenlerden. Yeni kasası ile kullandığınız araç artık MarkV olarak geçiyor. 

maxresdefault.jpg

Öncelikle şaşırdığımı söylemem gerek, Son jenerasyon D segment bir kruvazör nasıl olurda şerit desteğine sahip olmaz?

Soruya gelince yapılır. Yapılır ama biraz bilenine denk gelmek birazda yorulmak lazım. Her araba fabrikadan standart elektronik şeması ile çıkar yani kablolama sabittir. Misalen aracınızın arka koltuğunun arkasında hem koltuk ısıtma hem koltuk soğutma hemde masaj devreleri vardır ancak bu donanım elemanları çıkarılmıştır. Yine aynı şekilde sigorta kutunuzda bahsettiğiniz teknolojiyi kontrol edecek sigortaların yerleri hazır duruyordur yapılabilir ama önce donanımları elde etmeniz lazım ardından o donanımların haberleşmesini sağlayacak beyinler nerede tespit edilmeli, hiç bir parça tek başına doğrudan ECU ile haberleşmez arada bir beyin gerekli, yine montajı yapılmalı, Araç ECU'su ile haberleştirilmeli aracınızda eğer kendi kendine park etme özelliği varsa direksiyon kısmında extra bir donanıma ihtiyaç yok. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kerim Yılmaz

Ford'un olayi zaten bu. Araclarin paketleri var ancak daha farkli alt paketleri de var. Paketine baktiginizda olmasi gereken ozellik aracta mevcut olmuyor. Bu sekilde aracin fiyatini dusuk tutyorlar sanirim.

Bu araci alirken baska bir Mondeo daha vardi, arac full paketti. Sunroof, arka kamera, serit takip her sey var, hiz sabitleyici yok! Belki bunu aktif etmesi daha kolaydir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Bilgehan Kara

Mk4 e lastik basınç sensörü takılabilirmi peki titaniumlarda yok ancak selectivelerde mevcut sensörü bulsam convers ekranını güncellesem çalışırmı acaba?

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

2017 mondeo lV var, serit takip sistemi yok bendekinde. Bu tur ozellikler sonradan eklenebiliyor mu? Biraz arastirdim internette ama birsey bulamadim. Serit takibin 2 seviyesi var sanirim: sesli uyari ve seride donme. sesli uyari uzun yolda iyi oluyor. bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Merhabalar, araç güncellemeleri ile ilgileniyorum, ama bu tür özellikler maalesef eklenmiyor. 

Çağrı Alaf yazdı:

MK4 aslında bu abi. 2015'ten sonra diğer tüm D segmentler ile beraber (Avensis - Insignia - Passat- 508) ya makyaj gördü ya da tasarım değişikliğine gitti. Mondeo'da bu furyanın peşinden gidenlerden. Yeni kasası ile kullandığınız araç artık MarkV olarak geçiyor. 

maxresdefault.jpg

Öncelikle şaşırdığımı söylemem gerek, Son jenerasyon D segment bir kruvazör nasıl olurda şerit desteğine sahip olmaz?

Soruya gelince yapılır. Yapılır ama biraz bilenine denk gelmek birazda yorulmak lazım. Her araba fabrikadan standart elektronik şeması ile çıkar yani kablolama sabittir. Misalen aracınızın arka koltuğunun arkasında hem koltuk ısıtma hem koltuk soğutma hemde masaj devreleri vardır ancak bu donanım elemanları çıkarılmıştır. Yine aynı şekilde sigorta kutunuzda bahsettiğiniz teknolojiyi kontrol edecek sigortaların yerleri hazır duruyordur yapılabilir ama önce donanımları elde etmeniz lazım ardından o donanımların haberleşmesini sağlayacak beyinler nerede tespit edilmeli, hiç bir parça tek başına doğrudan ECU ile haberleşmez arada bir beyin gerekli, yine montajı yapılmalı, Araç ECU'su ile haberleştirilmeli aracınızda eğer kendi kendine park etme özelliği varsa direksiyon kısmında extra bir donanıma ihtiyaç yok. 

Evet yapılabilir ama biraz sıkıntılı bir süreç. Görseldeki araca sadece air süspansiyon yaptırmıştık :) Bir de convers+ ekranını güncellemiştim :D

Bilgehan Kara yazdı:

Mk4 e lastik basınç sensörü takılabilirmi peki titaniumlarda yok ancak selectivelerde mevcut sensörü bulsam convers ekranını güncellesem çalışırmı acaba?

Evet takılabiliyor, özelliklerinde lastik basınç sensörü var, açtığımız zaman sensör olmadığı için "null" değer döndürüyor. Keza aynı şekilde yokuş kalkış desteği v.s de özellikler içerisinde açılıyor.

Bunların dışında otomatik açılan bagaj sistemi de yazılabiliyor. Ayak ile algılama v.s yapılabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...