İçeriğe Yönlendir

BMW 116i / İlandaki Araç hakkında

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Selamlar,

Elimde 2004 model tertemiz bir fiesta var. Km 183.000km. 2. sahibinden aldım. 1 yıldan beridir bende. Motoru muazzam kondisyonda olmasına rağmen( Kompresyon 14 - 14.5 - 14 - 14 ) 6K civarı masraf yaptım. Aslında hiç satasım yok ancak eşim çok hevesli bmw ye :D 60 civarına bunu satsam üzerine biraz ekleyip şu ilandaki aracı alsam diyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-temiz-bakimli-orjinal-227-bin-km-de-921588760/detay

Hantal çok yakar vs. bunlar umurumda olan şeyler değil. Asla performans beklentim yok. 0-100 15 saniye olsun mühim değil. Drag yarışlarına katılmıyoruz sonuçta. Şehiriçi tahminim kullanıma bağlı olarak 9-11 litre yakacağı. Yılda 12.000km civarı yaparız. O yüzden yakıt çokta kritik bir durum değil. Aracı 85e alsam 5 te kenara masraf ayırsam max. 2-3 sene kullanırız. 5k dan fazla masrafı da yoktur herhalde. Ciddi sorunları yoksa benim performans yakıt beklentim yok. Beni çok üzer mi masraf olarak acaba?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Şöyle bir soru sorayım siz karar verin 🙂

Sahibi olduğunuz aracın bakımlarını eksiksiz ve tamamını orjinal parça ile yapabiliyor musunuz? BMW de yansanayi parça ciddi manada üzer mekanikte. 

Ayrıca o aracın km yüksek, eminim 10-15000 harcanır trigeriydi vs standart yeni araç masrafı olarak dahi. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sürüşü harika bir otomobil ama masrafı olur bence ,artık 17 yaşında çünkü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tr nin en en ucuzlarından ise mucize beklmeyin, ancak o rakam farkı olulursa ben olsam alırdım

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

İlk kez ilanında "ışık paket" -de neyse?!?- yazmayan bir BMW görüyorum 🤨

Kullanıcısı değilim ama çevremdeki meraklıları "kesinlikle sunrooflu olacak" derler bir BMW için. Bu kada için de geçerli bir düstur mudur;  bilemiyorum orasını...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kullanılan dil hiç memnun etmedi beni

"Ağır hasar kaydı yoktur.

Şase podye ve direklerde işlem yoktur.

Tavan orjinaldir.

Bel altı temizlik boyası vardir"

her türlü bela var ama pert değil demek istemiş gibi.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

BMW drmek ( Benimle Masrafa Warmısın ) demektir bana göre... :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

meali: kaskosuz gezerken çakmış, ancak takla atmamış.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Koray Demir yazdı:

Başka araç bakın derim ilandakinden size hayır gelmez.

+1

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

kullanılan dil hiç memnun etmedi beni

"Ağır hasar kaydı yoktur.

Şase podye ve direklerde işlem yoktur.

Tavan orjinaldir.

Bel altı temizlik boyası vardir"

Mehmet abi açıkcası şasi podye direk ve tavanda sorun yoksa değişen ve boya umurumda değil. 2-3 sene kullanırım masrafıda bindiğime sayarım sattığımda da 3-5 aşağısına satsam da üzülmem. Araçtan beklentim saatli bomba olmayışı. Oda motor mekanikten geçiyor. O kısım 1 çok kötü 10 çok iyi kısmında 6 ve üzeri olması yeterli benim için.

Ekleme: Tabii hava yastıkları orjinal kriteri de yerinde ise :) 

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Mert:

Araç harika görünüyor ama fotolar aşırı photosoplu

Bu fiyata bu temizlikte focus 1 bile bulamazsın

Ben aracımı satacak olsam ne podyeden bahsederim ne de direkten.Hatasız der geçerim.

Son olarak Tarcanlar bizi çok bozdu Allah razı olsun..Kesin emniyet kemerleri dirençle kandırılmıştır..Hava yastığına hiç girmiyorum bile.

Öğretmen arkadaşımda vardı aynısı..Sattı Hyundai i 20 aldı..Yakıtından ve saçma sapan arızalarından iillallah etmişti..

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

iç kısmına yapılanlar satmak için yapılmış gibi, yakışmayan bi ezilme var araçta, manuel vites sorun olmuyorsa 3 kasa bakardım ben, satılması da daha kolay olur 1'e göre

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Fordu çok aratır. BMW yi tanıdığın bildiğin özellikle sahibi aracın dilinden anlıyorsa alınabilir. 

Bende çok düşünmüştüm. İşçilik ve parçaları düşününce vazgeçiyorum. Dile kolay ama işin içine girince çok farklı. 

Araçta en küçük çözülemeyen arıza arabandan soğutur. Satmaya kalksan, takibimde olan ve aylarca satamayan BMW ler biliyorum. 

İyice düşünün. Karar verdi iseniz 2-3 yere baktırın. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Mankal yazdı:

Mert:

Araç harika görünüyor ama fotolar aşırı photosoplu

Bu fiyata bu temizlikte focus 1 bile bulamazsın

Ben aracımı satacak olsam ne podyeden bahsederim ne de direkten.Hatasız der geçerim.

Son olarak Tarcanlar bizi çok bozdu Allah razı olsun..Kesin emniyet kemerleri dirençle kandırılmıştır..Hava yastığına hiç girmiyorum bile.

Öğretmen arkadaşımda vardı aynısı..Sattı Hyundai i 20 aldı..Yakıtından ve saçma sapan arızalarından iillallah etmişti..

Hocam tarcanlar olmasa airbag boşluğu gazete kağıdı ile doldurulmuş arabaları satmaya devam ederlerdi :D Şaka bir yana, hava yastığına yapılan tamiratın uygunsuz olması sebebiyle kazada yaralanmayıp hava yastığı sebebiyle yaralanan insan var. 

Bu arada bu shopu nasıl anlıyoruz? Ben çok düşüyorum o tuzağa. Bir gidiyorum araba rezalet. Oysa fotoğraflarda gayet iyiydi diyorum kendime :) 

Satıcının ilan dili bende aracı çok ezdik ama hep cepten ödedik algısı uyandırdı. 

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Aynı model aynı donanımdaki diğer ilanlar ile arasında ciddi fiyat farkı var. İlanlarda benim en çok takıldığım nokta hep fiyat olmuştur. Bence bu araçlarda kenara en az 15-20 bin para ve yüklü miktarsa sabır ayırmalısınız. Zamanında 11 yaşında BMW'den az çekmedik. En son ölü fiyata verip kurtulduk. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

o bölümde şöyle de birşey var, ilan ortalaması 100 olanı 70 e alıp sonra aaa bu bozukmuş denemez ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Murat Sahın yazdı:

Bu arada bu shopu nasıl anlıyoruz?

Formülü yok tabii Biraz fotoğrafla uğraşınca anlıyosun.. Renklerdeki aşırılık ,siyah ve beyazın yoğunluğu , gölgelerin keskinliği ,ayrıntıların kaybolması v.b. gibi şeylere bakabilirsin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bence bu arabadan uzak durun. İlandaki açıklamadan anlaşılan bu aracın başına fena şeyler gelmiş. Bunu toplayan satmak için ve yapılabilecek en az masrafla yapmıştır. Airbagler boş bile çıkabilir, doluysa bile çalışmayabilir.Koltuklarda kılıf var, koltuk airbag varsa bu araçta, bence şuan yok.

Bir yerlerinden sürekli sorun çıkarması muhtemel. Almazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

o bölümde şöyle de birşey var, ilan ortalaması 100 olanı 70 e alıp sonra aaa bu bozukmuş denemez ama

Oraya düşenlerin çoğu da 70 lik aracı 100 almış yaşlı amcaların araçları oluyor..Geçen bi video vardı..Arabada değişmeyen bi sol arka kapı kalmış..Yaşlı bi amca..Dava açtı ve 6 ay sonra aracın iadesine karar verildi ama amca bu arada kahrından rahmetli oldu..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

Oraya düşenlerin çoğu da 70 lik aracı 100 almış yaşlı amcaların araçları oluyor..

kaça satın aldıklarını açıklıyorlar mı videolarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

kaça satın aldıklarını açıklıyorlar mı videolarda?

Yok fiyat vermiyor..Piyasa değerine yakın filan diyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

Yok fiyat vermiyor..Piyasa değerine yakın filan diyor..

hiçbir yere baktırmadan ortalamanın üstüne para verip sonra gidip ekspertiz yapılması bana inandırıcı gelmiyor piyasa şartlarımızda, hiçbr satıcı enayi değildir, alcılar da geri kalmaz o konuda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

hiçbir yere baktırmadan ortalamanın üstüne para verip sonra gidip ekspertiz yapılması bana inandırıcı gelmiyor piyasa şartlarımızda, hiçbr satıcı enayi değildir, alcılar da geri kalmaz o konuda

Onlar da patlarsa bir gün şaşırmam şu memlekette..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...