İçeriğe Yönlendir

BMW 116i / İlandaki Araç hakkında

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Abi satıcı isterse hediye ediyor olsun, bu aracı sana veriyorum ama airbagleri patlak, kemerler dirençli falan desin. Yani dürüst olsun. 

Dürüst olduktan sonra her araç satılır, her aracın alıcısı olur. Yeter ki alıcı bilsin, bilerek para versin.

Tarcanlar aslında arabaların durumundan ziyade satıcıların art niyetini ve düzenbazlığını ortaya çıkarıyor. 

alıcı da, saf satıcıyı buldum diye sevinip düşük rakama alırken de video çeksin , aldıktan sonra , aaa buu patlak çıktı videoları bana reklam gibi geliyor. %90 nı böyledir bence, 50 binlik arabayı bile ekspertize sokmadan almıyor kimse.

vesile ile 50bin alt standart oldu artık

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Yazışmada yüz ifadesi görünmüyor, tartışıyorum sanma sakın. Karşısındakini kendisi gibi bilen, söylenene inanan iyi niyetli alıcı sayısı kötü satıcılardan hâlâ fazla. 

sanmam yahu kardeşimsin :friends: ama iyiniyeti piyasada az bulursun

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Otorapor vb. Bir firmaya götürüp detaylı ekspertize soksam şasi ve podyeler oynanmamış olduktan sonra motor yürüyende de ciddi kaçak göçek sıkıntı yoksa 2-3 sene keyifini sürmemiz mümkün değil mi ya

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şase podye oynasa da mekaniği sağlam ise yolda kalmaz, tavanda boya olmasa da menaik bakımsız arızalı ise yolda kalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Otorapor vb. Bir firmaya götürüp detaylı ekspertize soksam şasi ve podyeler oynanmamış olduktan sonra motor yürüyende de ciddi kaçak göçek sıkıntı yoksa 2-3 sene keyifini sürmemiz mümkün değil mi ya

ilave: tüm bunların sorunsuz olduğu bir 1.16 şu anda 120-150 bandında olur

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

hiçbir yere baktırmadan ortalamanın üstüne para verip sonra gidip ekspertiz yapılması bana inandırıcı gelmiyor piyasa şartlarımızda, hiçbr satıcı enayi değildir, alcılar da geri kalmaz o konuda

gerçek hayatta arabayı aldıktan sonra ekspertiz yaptırana şahit oldunmu hiç Çağlar abi . ben hiç olmadım belki sen tecrübelerden  şu sebeple yapılmış olabilir şu yapmıştı diye aklına 1 kişi gelir gelirse

niyeyse videolarda alıcı şehir dışından almış aklına kurt düşmüş bize getirdiler diye başlıyor hep videolar. ben hayatımda aldıktan sonra ekspertiz yaptıranı görmedim :d 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

şase podye oynasa da mekaniği sağlam ise yolda kalmaz, tavanda boya olmasa da menaik bakımsız arızalı ise yolda kalır

TR piyasası: Yoo 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sefa Çelik yazdı:

Benim s-max'i alan kişi aracın sağını solunu inceledi, kullandı, bana güvendi aldı.

Daha sonra expere sokmuş. Exper evraklarını bana atınca öğrendim. 

Satalı 2-3 sene oluyor, dün bayram mesajı atmış. Keyifle kullansın. 

tesadüf bir kaç kişi çıkar tabiki. istatistik olarak %10 ancadır tahminimce en fazla

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

gerçek hayatta arabayı aldıktan sonra ekspertiz yaptırana şahit oldunmu hiç Çağlar abi . ben hiç olmadım belki sen tecrübelerden  şu sebeple yapılmış olabilir şu yapmıştı diye aklına 1 kişi gelir gelirse

niyeyse videolarda alıcı şehir dışından almış aklına kurt düşmüş bize getirdiler diye başlıyor hep videolar. ben hayatımda aldıktan sonra ekspertiz yaptıranı görmedim :d 

İki şekilde oluyor bu. 

Birincisini anlatayım; araba alacağım, marka model belirledim. Aracı buldum, gittim baktım, hoşuma gitti. Ekspertiz yaptırdım, bel altı ince boya, şoför kapısı tadilat+boya denildi. Noter işlemlerini gerçekleştirdik. Eve döndüm. Aracın gerekli bakımlarını yaptırdım. Fakat aracı kullanırken bana farklı gelen bir şeyler var. Götürdüm tanıdık ustaya baktırdım, aracın arka şaseler çürümüş, pas içinde. Hadi dedik o olur, ama halen bana garip geliyor araba. İncelenince arka dingil eğri çıktı. Sis farları patlayıp duruyordu, tampon tesadüfen yerinde duruyormuş. Lastikler muhtemelen kazalı araçtan çıkma, yüzeyleri bozuk, balans tutmuyor, titreşim yapıyor. Motor aşırı ağ yakıyor.

Bunların hiç birini söylemedi bana ekspertiz. Bel altı boya şoför kapısı hafif işlem+boya denildi. Mekanik olarak sorun olduğu hiç söylenmedi. Hafif işlem+boya dedikleri kapıya biri hafif tıkladı park ederken, kaportacıma gittim, kapının döşemeyi söktü, bu kapı birden çok kez tamir edilmiş, hiç güzel de edilmemiş. Bununla uğraşsak bile düzgün olmaz, değiştirelim dedi. 

Anladığım, ya ekspertiz adamın tanıdığıydı ya da görmediğim noktada aralarında anlaştılar çünkü bana anlatılan araçta mekanik sorun yoktu :)  (aracı görmeye gittiğim yerde navigasyona ekspertiz aratınca 2 km mesafede 1 tane eksper gösterdi, adam da iş yerinden iki saat kadar izin alabildiği için bu ekspere götürmüştük, diğer eksperler uzak kalıyordu). Çoğu kısmını tamir ettirip motor yapılacak şekilde sattım. 

İkincisi ise şu şekilde; astrayı satmak için ilan verdim. Eskişehir'den biri aradı, ertesi gün sabah erken buluşmak üzere sözleştik. Öğlen uçak var, saat 13'de iş yerinde olmam gerektiğini, eğer isterse bir sonraki gün daha müsait olacağımı önceki gün belirttim. Adam ısrarla "yarın gelirim ben erken" dedi. Geç kaldı. Buluştuğumuzda saat 12 olmak üzereydi. Aracın etrafında bir tur attı, motor kaputunu açıp baktı, "hadi notere gidelim" dedi. Ekspertiz falan yaptırmadı. Direk notere gittik satışı aldı paramı verdi, beni işe bırakıp gitti :) Noterde satışı alana kadar aracın direksiyonuna bile oturmadı. Kaportası düzgündü, hadi onu bakınca anlamıştır diyelim. Motora kaputu açıp üstten 2 dk bakmakla motor tamircisi olsa yorumlayamaz. Eskişehir'de baktırmış, hem mekaniği hem kaportası çok iyi demişler. Sonra arayıp teşekkür etti, araç çok düzgündü ama kötü de olabilirdi. O araç ayarında araçlara 70-75 bin lira istiyorlar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Benim de şüphelerim var bu firmalara dair..Ancak sonradan çıkan sürprizler araç sahiplerini bu firmalara yönlendiriyor olabilir.Zamanında bir astra aldım.Şimdiki gibi ekspertiz firması yok ama benzer iş yapan yerler var..Rapor filan vermiyor tabii..Aracı gösterdik sıkıntı yok..115 000 kmde iki parça boyalı olarak aldım..Yaklaşık 2 ay sonra torpidonun  arka bölümünde bir yerlerde yağ kartı geçti elime..Bir sene önce 220 000 km de yağ değişimi yapılmış..Herhalde malum firma gibi bir ekspertiz firması olsa ben de giderdim o zamanlar..

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
kullanılan dil hiç memnun etmedi beni

"Ağır hasar kaydı yoktur.

Şase podye ve direklerde işlem yoktur.

Tavan orjinaldir.

Bel altı temizlik boyası vardir"

her türlü bela var ama pert değil demek istemiş gibi.
17 yaşında araba ne olacak. Adam bence aracımı boyasından dolayı ağır hasarlı zannetmesinler diye çırpınıyor.
ilginç olan bizim alğımız boyalı araba almıyoruz ama az boyalı pert araçlara saldırıyoruz.
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bende bu araçlara nedense koltuk kılıfı yakıştıramıyorum. Hep koltukların kötü olduğu için gizlendiğini düşünüyorum.
+ olarak Şu zamana kadar bir çok araç aldım - sattım ama hiçbirini satarken şasesinde , podyesinde işlem yok , temizlik için boyandı yazmadım yazılı olanı da almadım :) ben olsam fiyatı piyasasına göre çok aşağıda olan bir aracı tercih etmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Sefa Çelik yazdı:

Benim s-max'i alan kişi aracın sağını solunu inceledi, kullandı, bana güvendi aldı.

Daha sonra expere sokmuş. Exper evraklarını bana atınca öğrendim. 

Satalı 2-3 sene oluyor, dün bayram mesajı atmış. Keyifle kullansın. 

Araç alırken güven oluşmassa fiyatı uygun olsa bile ordan uzaklaşırım.

Son 7 senede 5 araç değiştirdim.alırken sadece 1 tanesini expere götürdüm.

Satarkende sadece 1 alıcı expere gösterip aracı aldı.

Sattığım araçlarda en ufak sıkıntısına kadar söylerim ve eklerim bunlar benim bildiklerim expere götürelim gösterelim diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...