İçeriğe Yönlendir

Hangi Mobil Operatörü Tercih Etmeliyim?

Ümit Türk

Recommended Posts

Selçuk Keleş
Ümit Türk yazdı:

Aynı altyapıyı kullanıpta birinin ucuz olması gerçekten çok enteresan. 

Bir çok ürün markasını öyle yapıp sürümden kazanıyorlar zaten zincir marketler. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

En az 3 aydan sonra başkasına geçilebiliyor diye biliyorum. 

Yaptığım hız testlerinde bimcell,  vodafone'dan daha iyi çıktı.
Elveda vodafone [emoji4] 
2 hattı bimcell'e, bir tanesini de turkcell'e geçirdim.
Salı akşam yapılan başvurular Cuma günü gerçekleşecek.

3 gün. 2 senedir öyle yapıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selçuk Keleş yazdı:

En az 3 aydan sonra başkasına geçilebiliyor diye biliyorum. 

Yaptığım hız testlerinde bimcell,  vodafone'dan daha iyi çıktı.
Elveda vodafone :) 

2 hattı bimcell'e, bir tanesini de turkcell'e geçirdim.
Salı akşam yapılan başvurular Cuma günü gerçekleşecek.

İlk alınan hatlarda 90 gün sınır var, diğerlerinde en fazla geçiş süresi kadar. Başka sınır yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Vodafone, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Turkcell şeklinde bi maceram oldu. Turkcell den şaşmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Dün turkcell'e geçiş yaptım, "rahat tarife" varmış faturalı tarifeye benzer, geçtiğim paket 5 gb/750 dk vergi dahil 34 lira.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

6 gb+1000 dk 50 lira turkcell kullanıyorum. 

Merkezde iseniz tt denmiş ama tt ile merkezde bile evin içinde oda gezmek zorunda kaldığım oldu. Veya organize sanayide çekmediğine şahit oldum. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ümit Türk yazdı:

Pahalı.

Biliyorum ama oda gezmiyorum. Köye gidince kullanabiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

An itibari ile kendi tarifemi oluşturarak vodafone geçmiş bulunmaktayım. ilk 3 aylık 35 TL , son 9 ay 42 TL ile yolumuza devam. Paket içeriği 10 gb 100 sms 100 dk. 

Şirket hattımın turkcel olması nedeniyle vodafone geçmeye karar verdim. Tecrübe etmiş oluruz.

Turkcelin uygun teklifi olmadı. Digital operatör üzerinden peketimden daha düşük ve tutarı yüksek teklif ettiler. 1 gün bile geciktirmeden ödemişim tutupta ya biz sizden memnunuz teklifi şu demediler. Kısacası gidene dur demiyorlar yani :D 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Kazık ama çalışıyor. 

Turkcell. 

Taahhüt bitince kaçıyorlar diye ayılmışlar sanırım.

Digital operator uygulamasında yıl bitmeden cazip önerilerde  bulunuyorlar.

Aynı fiyatlara uzatabiliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kazık ama çalışıyor. 
Turkcell. 

Yok vallaha bende uygun yok.
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
İbrahim Arslan yazdı:

Kazık ama çalışıyor. 

Turkcell. 

Ben hiç uygun alamadım. Aynı fiyata kal deselerdi belki kalırdım.  6 gb internetli paket 80 TL olur mu ya? 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

15  gb 1000 dk 79tl diyor şimdi baktım.

Pek uygun sayılmaz.

6gb 1000 dk 69 TL

Donanım haberde okumustum. 

Çagrı merkezini arayıp çok pahalı ben faturasıza gecmek istiyorum derseniz indirimli tarifeyi veriyorlarmış.

Taşınıp geri gelmekten kolay.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Türkcelldeyim, 2 ay sonra süre bitiyor. Aradılar beni 65 TL ye 15 GB 1000 dk. 1000 mesaj. Fakat kabul edersem kabul ettiğim tarihten başlatıyorlar. Bu durumda 12 aylık sözleşme 10 aya inmiş oluyor. 2 ay zararım oluyor. Taahhüt bitiminde geçerli olsun diyorum, sıkıştıklarda öyle bir uygulamamız yok diyip adeta kaçıyorlar . Bunların hepsi kazıkçı. O kadar mağdur durumlar var ki hangi birini yazayım…

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
İbrahim Arslan yazdı:

Donanım haberde okumustum. 

Çagrı merkezini arayıp çok pahalı ben faturasıza gecmek istiyorum derseniz indirimli tarifeyi veriyorlarmış.

Türk Telekom'un Avea olduğu yıllarda hattımı değiştirmek için başvurdum çok pahalı diye çağrı merkezinden aradılar 12 aylık taahhüt verin yüzde 10 indirim yapalım diye. O kadar indirimi neden kabul edeyim ki dedim. O zaman yüzde 20 yapalım dediler olmaz dedim, yüzde 25 yapalım dediler daha uygun operatörler var ona geçeceğim dedim. Ama yüzde 50 yaparsanız kalırım dedim kabul ettiler. Bir ara bu şekilde pazarlık yapılıyordu şu anda olmuyor galiba. Arkasından eşim hattını değiştirmek için başvurdu. Aynısını yaptı ama yüzde 25'ten fazla yapmadılar bu sefer. 😊

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Serhat Işık yazdı:

Türkcelldeyim, 2 ay sonra süre bitiyor. Aradılar beni 65 TL ye 15 GB 1000 dk. 1000 mesaj. Fakat kabul edersem kabul ettiğim tarihten başlatıyorlar. Bu durumda 12 aylık sözleşme 10 aya inmiş oluyor. 2 ay zararım oluyor. Taahhüt bitiminde geçerli olsun diyorum, sıkıştıklarda öyle bir uygulamamız yok diyip adeta kaçıyorlar . Bunların hepsi kazıkçı. O kadar mağdur durumlar var ki hangi birini yazayım…

Aynı durumdayım, 3 gün önce aynı tarife ile beni de aradılar. Çok pahalı geçmem deyice, tamam deyip, görüşmeyi sonlandırdılar. 

Taahhüt bitinceye kadar daha bir makul bir teklif sunmazlar ise başka operatöre geçeriz artık.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Turkcell rahat tarife'nin ilk sıkıntısı çıktı : arama bekletme özelliği için ayda 4 lira ödemem gerekiyormuş. Telefondaki ayar işe yaramıyor önceden çalışoyordu.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Selçuk Keleş yazdı:

Turkcell rahat tarife'nin ilk sıkıntısı çıktı : arama bekletme özelliği için ayda 4 lira ödemem gerekiyormuş. Telefondaki ayar işe yaramıyor önceden çalışoyordu.

Turkcell gerçekten sıkıntı. 

Hizmetine diyecek yokda arama bekletme özelliği ücret almak nedir arkadaş. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ümit Türk yazdı:

Turkcell gerçekten sıkıntı. 

Hizmetine diyecek yokda arama bekletme özelliği ücret almak nedir arkadaş. 

Ben zaten 34 liraya nasıl 5 gb alabildiğime şaşırmıştım :) 
Neyse idare ederiz sonuçta hızdan memnunum telefon kendine geldi, önceden instagramı açınca şöyle bi düşünüyodu şimdi yağ gibi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Haluk Şentürk

Dün mesaj geldi 12 GB 1000 dk 1000 sms 37.50 Türk Telekom, hemen geçtim tabi ki

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Tarife içi sınırsız dakika, 1000 dakika her yöne, 1000 SMS ve 15 GB internet 42 TL. 17 yıldır Türk Telekom kullanıyorum ve değiştirmeyi hiç düşünmedim gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Eşimin köyünde ve bizim köyde turkcell dışında internet hızı çok çok yavaş. Dağda yolda bayırda da turkcell daha iyi çekiyor. Dolayısıyla 4 senedir turkcell kullanıyorum. Az biraz daha pahalı ama gerektiğinde kullanamadıktan sonra ucuz olsa neye yarar. Gittiğiniz yerlerde diğer operatörler sorun yaşatmıyorsa onlar da denenebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...