İçeriğe Yönlendir

Cube Attention SL 2019

Erdem Doğan

Recommended Posts

Erdem Doğan

Selamlar,

Lise yıllarından sonra bisiklete pek uzak kaldım. Burada iyi bir bisiklet denk gelince tekrar heves ettim. Fırsat buldukça turluyorum ancak birkaç iyileştirme yapmak istiyorum. Konu hakkında bilgili olanlar varsa tavsiyelere açığım. Bildiğim kadarıyla @Mert Gulkokan bu işin içerisinde, fikirlerini bekliyorum.

Alet 2019 model MTB Cube Attention SL, teknik detaylar linkte.

https://www.cube.eu/2019/bikes/mountainbike/hardtail/attention/cube-attention-sl-blacknwhite-2019/

Öncelikle koltuğu rahat değil, yada benim mabad uzun zaman ayrı kaldığı için henüz alışamadı. Ne almalıyım? Ortalama 45-60 dk 8-10km sürüyorum. Yazın bu süre daha da artabilir.

İkinci mevzu ise, direksiyonun kadroya olan bağlantısı fazla uzun, sanırım 90 yada 120 mm, yarın bakar emin olurum. Burada adı Vorbau diye geçiyor. Bunu değiştirmem gerekiyor çünkü gidon 3-5 cm kadar uzakta kalıyor. Böyle mi olması lazım yoksa gerçekten bana göre uzun mu? Boyum 1.75. Kol bacak boyu gerekli ise ölçmem lazım :)

Diğer sormak istediğim ise, hidrolik frenler hakkında bilgim yok. Balata / Yağ değişim periyodu nedir? Henüz erken mi?

Zincir, dişli ve mekanizma normal WD-40 ile yağlanır mı? Yoksa bisiklete özel WD-40 yada yağ mı almak gerekir?

Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Servet Aydın yazdı:

Olm sen kazancını niye cebinde tutmuyon

Nolcak abi 10 euro falandır? 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

fakirlere kapansın bu konu yahu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Zincir dişli wd40 olmaz. Gres toz tutar en güzeli makine yağı ardından fazlalıkları almak, yoksa sıçratır demişti benim bisikletçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Gençken yiyelim be abi, senin yaşlarda anca huzurevi 🤪

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Pasatım var benim

dimi vardı öyle bir model, hatıralarım canlandı nostaljik bir model, malum üretimden kalktı.

yahu adam 0.000 bilmem kaç yatırım getirili ülkede yaşıyor, harcamasa erir parası.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayırlı olsun Bisiklet sezonu yeni açılıyor bende hafta sonları uzun (bana göre uzun) turlara başlayacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erdem Doğan yazdı:

@Mert Gulkokan 

Öncelikle koltuğu rahat değil, yada benim mabad uzun zaman ayrı kaldığı için henüz alışamadı. Ne almalıyım? Ortalama 45-60 dk 8-10km sürüyorum. Yazın bu süre daha da artabilir.

Zincir, dişli ve mekanizma normal WD-40 ile yağlanır mı? Yoksa bisiklete özel WD-40 yada yağ mı almak gerekir?

Zincir için özel yağ var   https://www.cimri.com/bisiklet-aksesuarlari/en-ucuz-zefal-pro-lube-zincir-yagi-fiyatlari,14397828 wd40 olmaz, oturma alanı geniş sele var alınca rahat ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mert Gulkokan yazdı:

Sele en zor iştir önemli olan kalça kemiklerinin genişliğine göre almalısın ki rahat et ama hem iyi bir sele hem de jelli tayt ile rahat edersin

Gidonu kadroya bağlayan zımbırtı gidon boğazıdır merkezden merkeze uzunluğu ölç ve kadro boyunu söyle ona göre bakalım

Wd40 ile geçici yağlayabilirsin iş yapar ama uzun süreli olmaz güzel bir yağ alabilirsin

Hidrolik yağına gerek yok kolay kolay birşey olmaz fren balatası arabalar ile aynı mantık gözle de kontrol edebilirsin

Bisikleti yağlarken çok dikkatli ol balatalara yağ gelirse çöp olur direk

Kalça kemiğini mi ölçelim yoksa seleye mi oturalım nasıl anlayacağız hangisi ideal :) Marka model tavsiyen varmıdır? Ona göre biraz araştırma yapayım.

Kadro boyu 21", jantlar 29". Benim boyuma göre gidon boğazı kaç olmalı? Linkteki ölçülere bakarak tespit etmek mümkün mü?

Frenlerde sorun yok, gittiği yere kadar devam diyoruz o zaman. Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
dimi vardı öyle bir model, hatıralarım canlandı nostaljik bir model, malum üretimden kalktı.
yahu adam 0.000 bilmem kaç yatırım getirili ülkede yaşıyor, harcamasa erir parası.

Şeyi kopsun sibopu
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Şimdi passat piyasada artık sınırlı sayıda diye fiyatı uçacak mı ? Yoksa yenisi yok diye kimse almayıp değeri mi düşecek. İkincisi olsun çünkü, bi b7 kasaya bineyim 10 sene sonra.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Kalça kemiğini mi ölçelim yoksa seleye mi oturalım nasıl anlayacağız hangisi ideal

https://bikestore.com.tr/bisiklette-kadro-boyu-secimi

Ebrar Tüfek yazdı:

Şimdi passat piyasada artık sınırlı sayıda diye fiyatı uçacak mı ? Yoksa yenisi yok diye kimse almayıp değeri mi düşecek. İkincisi olsun çünkü, bi b7 kasaya bineyim 10 sene sonra.

superb üretimde olunca passata bakan kalmaz, Şahenk bitriri işini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...