İçeriğe Yönlendir

Samsun - Antakya Gezi Planı İçin Yardım Lazım

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Abilerim kardeşlerim selamlar.

Nasipse kapanma sonrası iş amaçlı şahsi araç ile Samsun -> Antakya daha sonra Antakya -> Samsun yapacağız. Güzergahtan çok da uzaklaşmadan yol üstünde uğrayabileceğimiz mekanlar, alış veriş yapılacak yöresel yerler, tatlar felan var mıdır? Tahmini güzergah şöyle olacak ama duruma göre ufak sapmalar mümkün. Araç komutanı ben olacağım nihayetinde :)

Ekran-goruntusu-2021-05-11-000941.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yeme içmeye vakit ayrılırsa 2 gün daha eklenir bence o güzergahta. 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Yeme içme de yapacağız tabi ama yol üstünde mesela meşhur bir uğrak yeri olur, mekan olur. Bunları arıyoruz aslında. Hem göze hem mideye yarayacak yerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Yemeyi içmeyi bilmem ama bu yolun Yozgat-Niğde arası çok sıkıcı. Çorak. 

Kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayırlı yolculuklar senin yerinde olsam yolda bişi yemem sonuçta Hatay’a gidiyorsun…

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Kemal Korkmaz yazdı:

Hayırlı yolculuklar senin yerinde olsam yolda bişi yemem sonuçta Hatay’a gidiyorsun…

:) :) gitmeden 3 gün evvel yaşamsal gereksinimler hariç yemeyi azaltacağım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çakallı menemeni [emoji14] Ama anca dönüşte olur sanırım [emoji16]

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Diğer yoldan gitmeyi aklından pek geçirme hocam. Rezalet virajlı bir yol.
Ankara sonrası güzergahta şehir içlerine girmediğin sürece otoyol üzerinde neredeyse hiç yer yok.
Ancak hataya varınca bir yer bulabilirsin.
Gitmişken yanından geçerken Mersin Tarsus ta yapabilirsiniz aklında olsun.
Az daha öteye Gaziantep ve Şanlıurfa da fena olmaz hani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Antakya var iken ben olsam Antakya'ya kadar biskivü su yaparım. :) Sonrasında Avlu restoran veya Gastronomi evi ikiside yakın lezzet olarakta mekan olarakta :) Oradan künefeye geçiş yaparım Uzun çarşı da Kurşunlu han içindeki iyidir.  Döner olursa Abdo olabilir saray caddesinde yada ben kasap işi istiyorum denirse Dostlar kasabı olabilir kağıt kebabı yada lahmacun. Veya uzun çarşı içinde pöç kasabı olabilir. Antakya ya geçmeden yolda Belen de belen tava yenebilir. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ercüment Yıldırım yazdı:

Ankara sonrası güzergahta şehir içlerine girmediğin sürece otoyol üzerinde neredeyse hiç yer yok.

Bunu dediğiniz iyi oldu. O yola tedarikli girelim o vakit.

Ercüment Yıldırım yazdı:

Gitmişken yanından geçerken Mersin Tarsus ta yapabilirsiniz aklında olsun.
Az daha öteye Gaziantep ve Şanlıurfa da fena olmaz hani.

Bunu da değerlendirmeye aldım. Teşekkür ediyorum.

Rifat Şeker yazdı:

Antakya var iken ben olsam Antakya'ya kadar biskivü su yaparım. :) Sonrasında Avlu restoran veya Gastronomi evi ikiside yakın lezzet olarakta mekan olarakta :) Oradan künefeye geçiş yaparım Uzun çarşı da Kurşunlu han içindeki iyidir.  Döner olursa Abdo olabilir saray caddesinde yada ben kasap işi istiyorum denirse Dostlar kasabı olabilir kağıt kebabı yada lahmacun. Veya uzun çarşı içinde pöç kasabı olabilir. Antakya ya geçmeden yolda Belen de belen tava yenebilir. 

Mekanları not ettim. Anlaşılan yemek yemekten gezmeye vakit olmayacak :):) Teşekkür ediyorum.

Evet tavsiyeleri alayım arkadaşlar bekliyorum halen.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yozgata girmeden sola ordan Kayseri yanından Niğde...çok hızlı temiz yoll.Tavsiye ederim defalarca test ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
(düzenlendi)

güzergaha yanlış bakmışım o nedenle tavsiyemi geri aldım 😉

tarihinde Haluk Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Antakya’da Pöç Kasabında Hatay Tava yedik Asi Künefe de Künefe yemiştik çok güzeldi İkiside Uzunçarşı da …

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Samsundan Kayseri il sınırına kadar yemeği bence unutun. Boğazlıyan’dan Kayseri Yeşilhisara doğru sürün, Yol üzerinde Şahin markasının dinlenme tesisi var, orada sucuk ekmek yiyin, sonra Niğde’ye doğru sürüp, Adana Otoyolu’na dalın.

Ardından Adana sınırlarına girince “Kebapçı Abbas Usta” yı hedef alın navigasyondan, orada Sıcak Salata ikramlı Adana Kebap yiyin, çayınızı için, sonra Antakya’ya kadar durmayın. (Yasak olmazsa tabi)

Yol üzerinde Hatay Dörtyol ‘da mola verirseniz ben ordayım, memleketim olur, yardımcı olurum.

Dörtyol ‘dan sonra Payas-İskenderun-Belen şeklinde devam edeceksiniz, İskenderun Sanayide Dönerci İsmail var, orada Et Döner Dürüm yemeden gitmeyin veya dönmeyin, mükemmeldir.

(Belen’de Tava yiyin derim fakat mekanlar yasaktan dolayı kapalı olabilir, oturmadan yenmeyeceği için bu tavsiyemi es geçebilirsiniz.)

Antakya’da atış serbest, kötü yemek yapan yer yok gibi bir şey.
Uzun Çarşıya mutlaka girin,
Mekan açıksa Pöç Kasabına gidin Tava yiyin,
Çınaraltı’da Yusuf Usta Künefe’ye uğrayın, közde künefe yiyin.
Hakiki Defne Sabunu ve Kabak Lifi mutlaka alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

@Celal Aydın Mükemmelsiniz gerçekten. İşte aradığım cevap buydu. Yasaklar çerçevesinde harfi harfine uyacağım.

Sonsuz teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
[mention=75713]Celal Aydın[/mention] Mükemmelsiniz gerçekten. İşte aradığım cevap buydu. Yasaklar çerçevesinde harfi harfine uyacağım.
Sonsuz teşekkürler.

Estağfurullah, İyi bayramlar dilerim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bu arada Kayserideki Dinlenme Tesisinin adı “Pastırmacılar Parkı”
Niğde yol üzerinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Öncelikle şimdiden iyi yolculuklar, Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin. Naçizane yemek zamanı denk gelirseniz Pozantı'dan sonra otoyoldan Tekir yaylasına doğru yaklaşık 15 km tırmanırsınız, Akçatekir (Tekir) ayrımından çıkıp Tekir çarşısında(eski Adana Ankara yoludur yolu uzatmaz) pirzola yiyebilirsiniz.Daha sonra geldiğiniz yoldan tekrar otoyola bağlanabilirsiniz. Onerim çarşı içinde Kasap Halis var ama gözünüze hoş gelen bir kasaptada yiyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Samsun çakallı da Menemen merzifonda tarihi Osmanlı konağında topuz kebabı ya da Osmanlı mutfağından çeşitli yemekler yiyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Yusuf Taş yazdı:

Öncelikle şimdiden iyi yolculuklar, Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin. Naçizane yemek zamanı denk gelirseniz Pozantı'dan sonra otoyoldan Tekir yaylasına doğru yaklaşık 15 km tırmanırsınız, Akçatekir (Tekir) ayrımından çıkıp Tekir çarşısında(eski Adana Ankara yoludur yolu uzatmaz) pirzola yiyebilirsiniz.Daha sonra geldiğiniz yoldan tekrar otoyola bağlanabilirsiniz. Onerim çarşı içinde Kasap Halis var ama gözünüze hoş gelen bir kasaptada yiyebilirsiniz.

https://www.google.com/maps/place/Göçmen+Kasabı+Halil+Usta/@37.3277322,34.7922969,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x251298bdfd5e1ab3!8m2!3d37.3277342!4d34.7922941

Aklınız şaşacak :)

https://www.google.com/maps/place/Kardeşler+Bolkepçe+Kebap/@36.9802431,35.3995164,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xb46ba56d55ee18b4?sa=X&ved=2ahUKEwi4jN-2uM3wAhXqhf0HHV8lDjUQ_BIwEnoECEYQBQ

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...