İçeriğe Yönlendir

KN Filtre Yağlama

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

Öncelikle herkese iyi bayramlar.

KN Filtresini temizledim , yalnız yağı bitmiş orjinal yağı yerine başka bir yağ kullanılabilir mi ? Kullanılır ise araca turboya zarar verirmi ? Bazı videolarda WD 40 kullanılıyor , aynı etkiyi verir mi orjinal kırmızı yağ yerine ? Şuan orjinal kit 250 ila 300 TL arasında .

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
(düzenlendi)

Benim aracımda da K&N kutu içi filtre var fakat dediğiniz gibi bakım seti çok pahalı.O yüzden ben de temizliğini ev için aldığımız kaliteli ürünlerle yapıyorum.Yaglamak için ise arastirmalarim sonucu motorcularin kullandığı şu ürünü keşfedip aldım ve kullanıyorum:
https://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/motul-mc-carea2-air-filter-oil-spray-P433449717

İlk başta ben de wd-40 kullanmayı düşündüm ama yorumları okuyunca vazgeçtim.Pek tavsiye edilmiyor.

tarihinde Emrah Korkmazz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Emrah Korkmazz yazdı:

Benim aracımda da K&N kutu içi filtre var fakat dediğiniz gibi bakım seti çok pahalı.O yüzden ben de temizliğini ev için aldığımız kaliteli ürünlerle yapıyorum.Yaglamak için ise arastirmalarim sonucu motorcularin kullandığı şu ürünü keşfedip aldım ve kullanıyorum:
https://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/motul-mc-carea2-air-filter-oil-spray-P433449717

İlk başta ben de wd-40 kullanmayı düşündüm ama yorumları okuyunca vazgeçtim.Pek tavsiye edilmiyor.

evet bu ürünü bende gördüm ama pek bilgi sahibi değilim , açıkcası bu yağ turboya zarar verirmi acaba ? birde o yağ motor lar da dış filtreler de kullanılıyor diye biliyorum. Eğer ki akma yapar ise dizel araçlar için sonu baya masraflı olur 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

linkteki sünger filtre yağlayıcı,mantar filtreler için genelde kullanırlar,  k/n metaldir. orijinali hariç işe yarayan yağlayıcı ben hiç duymadım, rengi kırmızı diye atf yağı kullanan da var tabii söz biter...

vesile ile yurt sışında bidonda sıvı olarak var, ucuz, bize getirmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
süngr değil sanırım, kn yağı lazım
Peki abi WD 40 ile yağlayanlara ne diyorsun ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

WD 40 ile yağlayanlara ne diyorsun

olmaz, bazı solvent, uçar gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
olmaz, bazı solvent, uçar gider
Tamamdır abi tşk ler . Bir de son olarak yağı uygular iken (orj yağı ) kaç kat uygulamalıyız ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

20w50 sürsek?

series3 ise olur :)

Murat Öngür yazdı:

Bir de son olarak yağı uygular iken (orj yağı ) kaç kat uygulamalıyız ?

ben fıslıom bekliyorum, ters çevirip fıslıyorum bekliyorummmmmm , birkaç tur böyle gidiyor, ne zaman altta az az damla oluşursa bırakıyorum, iyice emince üstten bir fıs, bekleyip takıyorum.  homojen emdirmeye çalışıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
ben fıslıom bekliyorum, ters çevirip fıslıyorum bekliyorummmmmm , birkaç tur böyle gidiyor, ne zaman altta az az damla oluşursa bırakıyorum, iyice emince üstten bir fıs, bekleyip takıyorum.  homojen emdirmeye çalışıyorum
Tamamdır abi anladım [emoji106]

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Motulu kullanmayin ben kullandim. İlk basta iyi gibi geliyor ama sonra cok fazla toz toprak topluyor filtre camur gibi oluyor. Bu sefer temizlemeye kalkiyosun yerinden cikaramiyosun yagi ugrastiriyor temizligi. Ayrica gecirgenligi biraz bozuyor bence.

Yurtdisinda spectre nin kiti var 14$ fiyati ama buraya kargo vergi 270 tl yi buluyor. Fırsat kovalayip 200 e falan kn bulup almak lazim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Çağlar Bayur yazdı:

linkteki sünger filtre yağlayıcı,mantar filtreler için genelde kullanırlar,  k/n metaldir. orijinali hariç işe yarayan yağlayıcı ben hiç duymadım, rengi kırmızı diye atf yağı kullanan da var tabii söz biter...

vesile ile yurt sışında bidonda sıvı olarak var, ucuz, bize getirmiyorlar.

Araştırmalarım sonucu bazı forumlarda wd-40 kullanılmaması gerektiği ve bu ürünün kullanılabileceğini okuduğum için aldım ben Çağlar abi.Birkac defadır kullanıyorum zarari varsa da kısa vadede anlayamam muhtemelen o yüzden tekrar araştıracağım.

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Motulu kullanmayin ben kullandim. İlk basta iyi gibi geliyor ama sonra cok fazla toz toprak topluyor filtre camur gibi oluyor. Bu sefer temizlemeye kalkiyosun yerinden cikaramiyosun yagi ugrastiriyor temizligi. Ayrica gecirgenligi biraz bozuyor bence.

Yurtdisinda spectre nin kiti var 14$ fiyati ama buraya kargo vergi 270 tl yi buluyor. Fırsat kovalayip 200 e falan kn bulup almak lazim.

Teşekkürler bilgi için.

Murat Öngür yazdı:

evet bu ürünü bende gördüm ama pek bilgi sahibi değilim , açıkcası bu yağ turboya zarar verirmi acaba ? birde o yağ motor lar da dış filtreler de kullanılıyor diye biliyorum. Eğer ki akma yapar ise dizel araçlar için sonu baya masraflı olur 

Birkaç defadır kullanıyorum.Herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama şimdi yorumları okuyunca tekrar bir araştırma ben de yapacağım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

WD40 pas sökücüdür yağlayıcı değil o yüzden filtreye zarar verebilir.

Dogan Arsiray yazdı:

niye yağlıyorsunuz ki? çok mu gözenekli filtreler?

Yağlanmazsa toz geçirgenliği artar diye biliyorum ben.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

niye yağlıyorsunuz ki? çok mu gözenekli filtreler?

yağsızken arkası görülebiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben kaldırıp attım dolaba :)  standart filtreye devam, zor geldi sök yıka temizle yağla falan, zaten şuanki aracıma uygun değil, uyanda hayatta almayacağım fiyatlarda...

Mustafa Arıkan yazdı:

WD-40’in bir fonksiyonu da yağlamadır. Güzel de yağlar. 
https://wd40.com.tr/diy/wd-40-nedir/

olmaz o kardeş.... wd40 la camları sil güzel oluyor ama, neredeyse covide bile iyi gelecek diyen çıkacak sanırım bu wd40 a multi kullanım sıvı harbiden :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben kaldırıp attım dolaba

ileride yine bir spor araba alırsan kullanırsın, şimdilik zaten takılabilicek bir makinen de yok, Hakinnen demiş kafiyeli...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ileride yine bir spor araba alırsan kullanırsın, şimdilik zaten takılabilicek bir makinen de yok, Hakinnen demiş kafiyeli...

harbiden, gerek yok zaten uçuyor :tongue:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

harbiden, gerek yok zaten uçuyor :tongue:

genelde araba kullanım kılavuzu verilir, röno da kullanıcı kullanım kılavuzu da var galiba :rofl:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

genelde araba kullanım kılavuzu verilir, röno da kullanıcı kullanım kılavuzu da var galiba :rofl:

bana özel vermişler, zorlamana gerek yok, dokun gaza o tokatlar yazıyor :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

aldım kit geldi filtreyi temizlemiştim akşam da uygularım tamamdır. 

Ertesi gün yada 2 gün sonra takarım :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

Tamamen % 100 kurumadı abi sence takmalımıyım ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...