İçeriğe Yönlendir

Aşımı Oldum Keyfini Çıkarın..

Metin Mankal

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Metin Mankal yazdı:

Muasır Hanımda yani..Ne yapacağını şaşırmış garibim Sivaslı..

ama muasır medeniyet seviyesine çıkmak önemli.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Ozyurek yazdı:

İyi de ben yanlış mı biliyorum.. 

Aşı karşıdakini değil ki, aşılananı koruyor. 

Sonuçta aşılanan neticede hastalık kapıp bulaştırabiliyor.. Sadece belki ölmüyor. 

Yanlış mı bu ?

Aynen abi. Zaten biz bu videoya yayınlarken Amerika aşı olanlara sosyal mesafe ve maske zorunluluğunu kaldırdı...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ülke ekonomik olarak zor durumda. Ekonomiyi kurtaralım derken bizi yerin dibine sokmuşlar. Aslında sistem hatalı. Sorumlu kişinin yetkisi var, karar vermiş ve yayınlatmış. Çevresinde onu sürekli alkışlamayıp, hatasını söyleyecek biri olsa böyle birşey yayınlanmazdı. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ülke ekonomik olarak zor durumda. Ekonomiyi kurtaralım derken bizi yerin dibine sokmuşlar. Aslında sistem hatalı. Sorumlu kişinin yetkisi var, karar vermiş ve yayınlatmış. Çevresinde onu sürekli alkışlamayıp, hatasını söyleyecek biri olsa böyle birşey yayınlanmazdı. 
Kesinlikle katiliyirum . Son 3 yilda gelirim her yil en asagi yuzde 25 artmasina ragmen hayallerim calindi resmen sunu yaparim bunu yaparim gibi hedeflerim kayboldu gitti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Levent Güzelkalp yazdı:
Erhan Doruk yazdı:
Ü

Kesinlikle katiliyirum . Son 3 yilda gelirim her yil en asagi yuzde 25 artmasina ragmen hayallerim calindi resmen sunu yaparim bunu yaparim gibi hedeflerim kayboldu gitti.

artmayanlar da var malesef.

kaybolan hayaller ve umutlar en kotusu. hele cocukken empoze edilen daha iyi daha kaliteli gelecek fikirlerinden sonra. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Son 3 yılda gelirim toplamda %22 artmış(10+5+7)..Ama ben %50 daha fazla kayıp olduğunu hissediyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Son 3 yılda gelirim toplamda %22 artmış(10+5+7)..Ama ben %50 daha fazla kayıp olduğunu hissediyorum.
Kesinlikle ulke nufusunun buyuk bolumu olarak cok fakirledik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Metin Mankal yazdı:

Ne varsa yabancı merkezli şirketlerde var. 3 yıl önce kur çok artınca bize enflasyon farkı olarak ek zam yapmışlardı. Her yıl sektör ortalamalarının bir tık üzerinde artış alıyorduk. Pandemi nedeniyle bu yıl artış beklemiyorduk ancak yine de birşeyler yapıldı. Aslında adamlar için sorun yok. Türkiye masrafları eur olarak hesaplanıyor. TL bazında bize artış yapılsa da, Eur bazında her yıl onların hesaplarında ucuzluyoruz. Yurtdışında çaycıya verilen maaşla Türkiye de yetişmiş kalifiye personel çalıştırabiliyorlar. Ekonomi böyle giderse ucuz iş gücümüz nedeniyle birçok üretim tesisi ülkemize taşınabilir. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Erhan Doruk yazdı:

Ne varsa yabancı merkezli şirketlerde var. 3 yıl önce kur çok artınca bize enflasyon farkı olarak ek zam yapmışlardı. Her yıl sektör ortalamalarının bir tık üzerinde artış alıyorduk. Pandemi nedeniyle bu yıl artış beklemiyorduk ancak yine de birşeyler yapıldı. Aslında adamlar için sorun yok. Türkiye masrafları eur olarak hesaplanıyor. TL bazında bize artış yapılsa da, Eur bazında her yıl onların hesaplarında ucuzluyoruz. Yurtdışında çaycıya verilen maaşla Türkiye de yetişmiş kalifiye personel çalıştırabiliyorlar. Ekonomi böyle giderse ucuz iş gücümüz nedeniyle birçok üretim tesisi ülkemize taşınabilir. 

Çalıştığım şirketin bir de Almanya ofisi var, ben burada teknik uzman olarak çalışıyorum ancak ofisteki hizmetli benden fazla maaş alıyor. (EU-TL karşılığı olarak) Teknik uzmanı vs saymıyorum adam misli olarak alıyor. Alamanca aralarında 'olm lan Türkiye'de mühendis çaycı parasına çalışyor yav' diye konuşuyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

Çalıştığım şirketin bir de Almanya ofisi var, ben burada teknik uzman olarak çalışıyorum ancak ofisteki hizmetli benden fazla maaş alıyor. (EU-TL karşılığı olarak) Teknik uzmanı vs saymıyorum adam misli olarak alıyor. Alamanca aralarında 'olm lan Türkiye'de mühendis çaycı parasına çalışyor yav' diye konuşuyorlar. 

konuşur hakkıdır, bir süre sonra o ofis satılırsa da, sekreterine kadar acaip yüklü (çok yüklü) toplu tazminat ta alır. almışlığı da vardır: Demirdöküm....yüklü dedi isek.. yüklü... ben de olsam konuşurdum :rofl:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

konuşur hakkıdır, bir süre sonra o ofis satılırsa da, sekreterine kadar acaip yüklü (çok yüklü) toplu tazminat ta alır. almışlığı da vardır: Demirdöküm....yüklü dedi isek.. yüklü... ben de olsam konuşurdum :rofl:

ALmanya ofiste birisi var kıdem kademe vs altımda, geldiğinde tatil muhabbeti yapıyorduk adam gezmeye Grönland'a gitmiş oradan da İspanya'ya geçmiş. Ben de Avşa adasında çok temiz pansiyonlar var diyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

ALmanya ofiste birisi var kıdem kademe vs altımda, geldiğinde tatil muhabbeti yapıyorduk adam gezmeye Grönland'a gitmiş oradan da İspanya'ya geçmiş. Ben de Avşa adasında çok temiz pansiyonlar var diyordum.

o grönland gezisini de 1 yıl önceden planlayabiliyor falan, dilerse 2 gün sonra da isterse rahatça gidebilir falan.... ve hatta de ki kafasına esti 2 saat sonra da arabaya atlayıp gezebilir destinasyonlarda

vesile ile marmara adasındaki göller de güzeldir ancak madenler yüzünden azaldı

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mert Gulkokan yazdı:

Biz Türklerin hayalleri bile fakir

Artık araba kullanma ihtiyacı hissetmeden parka ve yürüyüşe çıktığımda bile mutlu olmayı öğrendim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Her şeyimiz kısıtlı Alman vatandaşı ile Çin'e gittik. Hadi hava alanını anladık adam 5 dakikada geçti 1 saat beni bekledi. Otel resepsiyonunda bile bekledim fazladan. Pasaportta TC vatandaşı Hüseyin'i gören çantada C4 arıyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

Biz Türklerin hayalleri bile fakir
Kardeşim Viyanadaki çalıştığı şirketin patronuna şu otobüse biner gibi çalışan hava yolu firması ile Türkiyeye gidip ucuz tatil yapabilirsin demiş adam da geçen hafta sonu 2 gün için Dubaiye golf oynamaya gittim demiş

lakin viyanada da tantuni yiyemez... pehhh, lokantalar açılsa da masaya çöksek

Hüseyin Sönmez yazdı:

1 saat beni bekledi.

bekletmişsin bak , o taraftan bak , sevin yahu ... mesela sende 10 olan onda anca 1 ediyor. sevin

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Eskiden ne olacak bu memleketin hali diyen abiler vardı..Şimdi o abiler biz olduk ancak hiç bir şey diyemiyoruz.Önümüzde kırk katırmı, kırk satırmı diyen bir sistem var..Yaz yaz bitmez de ...YAZAMIYORUM...

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

Eskiden ne olacak bu memleketin hali diyen

o biraz değişti, dünya hali per perişan.. :bomb: hintliler ve çinliler bir zıplarsa aynı anda hele...

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

hintliler ve çinliler bir zıplarsa aynı anda hele...

Ona Amerikalılar inandı yıllarca . Biz de güldük vay gerizekalılar diye..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

önceden saygın bir toplumken, Türk deyince akla ilk gelenin kebap,İstanbul, ,lokum iken şimdi başka şeyler geliyor  Nereden nerelere geldik. Takip ettiğim Yırtık pantolon diye bir youtube kanalı var. Adam koreli sevgilisi ile geziyor. H.limanında koreli direk geçerken bizimkini arıyor,araştırıyor,sorguya alıyorlar. Kırk tane soru soruyorlar . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

O kanalı ben de takip ediyorum..Ortadoğu !!!  ülkelerinden gelenlere sıkı denetim yapılıyor filan demişti..5 ülkeydi sanırım kara listedeymiş.Biz de varız içinde tabii..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Uygulamalara bakın. Önceden böyle Avrupa seçilip ülkemiz bulunurken şimdi Asya veya orta Asyada çıkıyoruz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Hakan Yavaş yazdı:

Aşılar tamsa bide kısırlaştırma yapmak lazım:(:(

Geçen zaytung haberi olarak çıkmıştı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Uygulamalara bakın. Önceden böyle Avrupa seçilip ülkemiz bulunurken şimdi Asya veya orta Asyada çıkıyoruz

zaten oradayız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...