İçeriğe Yönlendir

Fiesta Kumanda kolu

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar arkadaşlar..  2003 fiestam da direksiyon kumanda kolu yok. Ama aynı model bazı araçlarda var. Kumanda kolu alsam takabilir miyim tesisati var mıdır acaba bilgi almak istiyorum. (Bu arada kumanda alma sebebim hız sabitlemede kullanacağım için)

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

fiestada böyle bir cruise control kolu hiç var olmadı

Cruise control işini biz uyarlayacağız abi. Tabi sonradan öğrendim bende yapılan ornekler tatmin etti beni.. Teyp kumanda kolu hız sabitleme olarak kullanılmış. Ama benin araçta olmayan kolu ben alsam takabilir miyiz direksiyon bölgesine kadar gelen tesisat var mı bi de diyorum tesisat gelse kol da olurdu. Hadi benin aracımda yok aynı model aralıklarında kol var ama.. kafamda deli sorular yani.. 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiestada cruise yok fabrikadan çıkan. uyarlanacak bir yeri yok. harici cruise control kitleri alınıp takılabilir, dünyada var, 800 avro civarı +hız sensörü değişiyor+işçilik

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

fiestada cruise yok fabrikadan çıkan. uyarlanacak bir yeri yok. harici cruise control kitleri alınıp takılabilir, dünyada var, 800 avro civarı +hız sensörü değişiyor+işçilik

https://youtu.be/lkvuV_R8BoQ

Bu abimiz yapmış abi görüşme imkanımız da oldu 450 tl fiyat 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gökhan DOĞAN yazdı:

https://youtu.be/lkvuV_R8BoQ

Bu abimiz yapmış abi görüşme imkanımız da oldu 450 tl fiyat 

palyatif çözümler konu dışı, rampa çıkışı da hız sabit kalıyorsa, frene debriyaja basınca devreden çıkıyorsa, gaza basınca hızlanıp gazı bırakınca başlangıç süratine dönüyorsa düğme ile hız artıp azalıyor ise buna cruise control denir.

sonradan takma sistemlerde dünya lideri şu firmadır:

https://www.groeneveld-beka.com/ca-en/products/safety-support-systems/speedlimiter/

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

palyatif çözümler konu dışı, rampa çıkışı da hız sabit kalıyorsa, frene debriyaja basınca devreden çıkıyorsa, gaza basınca hızlanıp gazı bırakınca başlangıç süratine dönüyorsa düğme ile hız artıp azalıyor ise buna cruise control denir.

Videoda frene basınca devre dışı kalıyor , düğmelerle hız yükseltilip azaltilabiliyor. Yani klasik cruise controlün tüm görevlerini yapıyor abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gökhan DOĞAN yazdı:

Videoda frene basınca devre dışı kalıyor , düğmelerle hız yükseltilip azaltilabiliyor. Yani klasik cruise controlün tüm görevlerini yapıyor abi

450 ye taktırın hiç beklemeyin çok güzel

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Hız sabitleyici kullanışlı bir özellik olsa da sonradan taktırmayı ben riskli buluyorum. Kaldı ki aracın alt yapısı da müsait değil dolayısıyla çok profesyonel iş yapılmaz ise sonuçları sıkıntılı olabilir.

@Çağlar BayurDevreden çıkmayıp sürekli gaza bastığını düşünsenize...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Süleyman Can yazdı:

Devreden çıkmayıp sürekli gaza bastığını düşünsenize...

o yüzden sonradan takılanlar pahalı, birçok test ve onaydan geçiyor

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Süleyman Can yazdı:

Hız sabitleyici kullanışlı bir özellik olsa da sonradan taktırmayı ben riskli buluyorum. Kaldı ki aracın alt yapısı da müsait değil dolayısıyla çok profesyonel iş yapılmaz ise sonuçları sıkıntılı olabilir.

@Çağlar BayurDevreden çıkmayıp sürekli gaza bastığını düşünsenize...

Çağlar abinin tecrübesine ve bilgisine inandığım için bu düşüncemden vazgeçtim. Riskli bir durumla karşı karşıya kalıp ağrimayan başımı ağrıtmak istemiyorum. Teşekkürler @Çağlar Bayur abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...