İçeriğe Yönlendir

Ford Ka - Kapı Açılmıyor

Onur Pek

Recommended Posts

Onur Pek

Merhaba 98 model Ford ka aracımın şöför kapısı ne kumanda ile nede anahtar ile açılmıyor kafayı yemek üzereyim. Daha önce de bir iki kere başıma geldi ama bir şekilde açtım bu sefer ne yapsam açılmıyor yolda giderken bir kaç kere denedim içeriden bu sefer bir temassızlık yaptı herhalde aracın kapı kilitleri otomatik açılıp kapanmaya başladı ne yapsam durduramadım son çare sigortasını çıkarttım, ama şöför kapısı hala açılmıyor kendim açabilir miyim yoksa kilitçiye mi gitmem gerekiyor hoş o nasıl açacak onu da aklım almıyor, şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anahtar ile açmaya çalışırken aynı anda kapı kolunu da tatlı tatlı açma yönünde oynatın, işe yarar ancak arkadaki plastikler bu hareket sert olursa kırılabilir. dikkat!

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

bence kapı menteşesinin olduğu yerde gövdeden kapıya giden koblolara bakın.bir yada bir kaçı kopmuş olabilir elektrik devresi tamamlanmıyor olabilir..boşyere kapıyı söktürmeden önce mutlaka kontrol edin. geçmişte başıma gedi. şöför  kapsı kapanırken yolcu kapısı açık kalmıştı.

Yorum bağlantısı
Onur Pek
(düzenlendi)

Çağlar Bayur yazdı:

anahtar ile açmaya çalışırken aynı anda kapı kolunu da tatlı tatlı açma yönünde oynatın, işe yarar ancak arkadaki plastikler bu hareket sert olursa kırılabilir. dikkat!

Malesef Çağlar bey denedim söylediğiniz şekilde iç koldan da dış koldan da ama nafile anahtarı da çok zorlamak istemiyorum yedek anahtarım yok, başka bir yolu var mı acaba? 

Doğukan Çoktay yazdı:

bence kapı menteşesinin olduğu yerde gövdeden kapıya giden koblolara bakın.bir yada bir kaçı kopmuş olabilir elektrik devresi tamamlanmıyor olabilir..boşyere kapıyı söktürmeden önce mutlaka kontrol edin. geçmişte başıma gedi. şöför  kapsı kapanırken yolcu kapısı açık kalmıştı.

Bir şekilde açabilirsem bakacağım söydiğiniz gibi kablolar pek iyi durumda değildi daha önce de cam da problem olmuştu kablolar yüzünden. 

tarihinde Onur Pek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...